Fraktály, fraktální grafika

O tvorbě grafiky (vektory, bitmapy, fraktály, 3D rendery) a různých grafických programech - Adobe Photoshop, Illustrator, Corel Draw

Re: Fraktály, fraktální grafika

Příspěvekod Noldo » 23. srpen 2017 08:58

Nechcel som nikoho uraziť. Vidím, že fráktálisti sú veľmi uzavretá skupina. Všetci by sme chceli niečo čo bude samo chrliť zisk. Tak som vyskúšal fraktály a keďže určite niesom jediný s podobnou ideou, tak som sa rozhodol o to podeliť. Stále na tom nevidím nič zlé. O tom predsa toto fórum je. Aspoň ja beriem toto fórum ako možnosť získať informácie a vedomosti a s týmmi mojími sa na oplátku podeliť.
Teší ma, že šikovnejším a pracovitejším sa darí, tak to má byť.
Hodnocení: 0
Noldo

Reputace: +3

Příspěvekod AkuraPare » 23. srpen 2017 20:13

anika,
takže ty tutorialy zase tak na palici nejsou, co? a proč vlastně si nezaexperimentovat i s dalším oblíbeným stylem - splits/elliptic?

noldo,
ani nemám pocit, že bys někoho urážel. jen je tvůj přístup naivní. když už ses rozhodl hrát si s náhodným generátorem dávek, zjistil jsi aspoň, že se dá v apophysisu i různě nastavit?

jak jsem poznal komunitu těch, co si hrají s fraktálním sw, tak to většinou je princip sdílení a radosti z objevů. nikdo se moc svými postupy netají a všude se válí tucty návodů, skriptů, parametrů ideálních k učebnímu procesu. jeden takový pěkný tutorial vám tu představila eliška v červenci. já nabízel pandovi hraní si s apophysisem. o jaké uzavřenosti to mluvíš?

eli,
jasně, ředí se tím pool. nevím, jak v jiných oblastech, ale u fraktálů mi to připadá smrtící. už by se konečně z té obskurity měly vymanit.
AkuraPare

Reputace: +1

Příspěvekod Anika » 23. srpen 2017 20:44

AkuraPare píše:anika,
takže ty tutorialy zase tak na palici nejsou, co? a proč vlastně si nezaexperimentovat i s dalším oblíbeným stylem - splits/elliptic?

Nelíbí se mi, jak tady používáš nějaký můj výrok, který byl myšlen částečně v nadsázce, kterému nepřikládám nijak velký význam a upřímně si ho ani moc nepamatuju :D, a hlavně byl myšlen jinak, než jak ho chápeš (tím na palici jsem nemyslela zbytečné ale složité na pochopení).
Prostě mě to jeden čas bavilo (některé mé fraktály byly úspěšné a většina se dodnes dobře prodává, víceméně každý den několik), ale už jsou to asi tři roky, a od té doby jsem se k tomu nevrátila, věnuju se jiné tvorbě, která tě nejspíš nezajímá, práci, rodině, hudbě, přátelům a fraktály nejsou (a nikdy nebyly) středobodem mého života. Omlouvám se, pokud se tě to nějak dotýká, a už tuhle diskuzi asi dál nepovedu. Nevidím smysl v tom nechat se chytat za slovíčka, vnímám to jako jistou snahu o manipulaci, prostě mi debata s tebou není příjemná. Přeju všechno dobré.

Jinak chci poděkovat eli, protože její příspěvky tady na fóru mě k fraktálům přivedly.
Anika

Reputace: +259

Příspěvekod AkuraPare » 24. srpen 2017 18:07

anika,
pokud volíš hloupá slova nebo si nepamatuješ, jak ses k čemu dříve vyjádřila, problém je na tvé straně. nepoužívám "nějaký" výrok, ale zcela konkrétní.

chápu, jak jsi to myslela, nicméně to není pravda. a když to budeš psát lidem, co nikdy apo nezkusili, jen je odradíš. není to obtížné, jen poněkud jiné než je obvyklé v ostatních grafických sw.

nijak se mě nic nedotýká, nemám s tebou co řešit. toto je podfórum věnované fraktálům, které tě nezajímají.

rád bych vzkázal ostatním, co si s apophysisem chtějí hrát - 99% tutorialů je průchozích a budete podle nich schopni vytvořit základní podobu fraktálu daného stylu s tím, že se zároveň naučíte to relativně jednoduché uživatelské rozhraní. nenechte se v žádném případě odradit chytráky, co tvrdí, že to je těžké, nepochopitelné. kdokoliv by měl zájem o radu, najděte si mě na deviantartu, určitě se vám ozvu zpět.

ale, jak píše eliška - představa, že za pár týdnů/měsíců budete dělat ohromující originály, je daleko od skutečnosti. takže, je-li primární motivací zisk a s fraktálním designem zkušenost nemáte, zůstaňte u foťáků, vektorů, photoshopu nebo s čím si vyděláváte - vyděláte rychleji.
AkuraPare

Příspěvekod knutt » 24. srpen 2017 18:27

Budhisté mají mandaly a AkuraPare má fraktály....
knutt

IP: 81.200.57.1xx

Reputace: 0

Příspěvekod Host » 24. srpen 2017 18:52

knutt píše:Budhisté mají mandaly a AkuraPare má fraktály....

Budhisté své z písku vytvořené mandaly sypou do proudu řeky, nebo je nechají odnést větrem.
Fraktály někteří jedinci sypou na microstock a dosahují téhož výsledku jako budhisté... :lol: a kolo Samsáry se stále otáčí... :D
+shalom3 Hodnocení: +1
Host

IP: 193.86.92.1xx

Příspěvekod Martin » 24. srpen 2017 20:07

No pozor, vytvorit mandalu v Apophysisu je fakt jednoduchy ::D
Martin

IP: 78.45.130.1xx

Příspěvekod AkuraPare » 26. srpen 2017 12:32

knutt,
fraktály "mají" nás! stačí, když se podíváš na své plíce, mozek, přiblížíš si svou duhovku, a to nemluvím o méně viditelných strukturách na mikroskopické úrovni. dynamika našeho vesmíru hmotu hněte dle fraktálních "receptů" - máme to všude před očima celý život...

host,
...z perspektivy kola samsáry máš pravdu, ale není mandala spíš proces než výsledek? proč mandaly mniši tvoří:

1. aby získali cit pro estetiku, udrželi si hravost?
2. aby se cvičili v trpělivosti a pozornosti?
3. aby si připomínali pomíjivost hmoty a cvičili se v odpoutanosti od dosaženého výsledku?

platí-li, co jsem napsal (nejsem budhista, tj. možná to vůbec nechápu správně), nadšenci v podstatě takto tvoří, často včetně toho rozmetání na konci. ale prvotní motivací je stvořit něco přeci jen méně dočasného, takže tím bodem č. 3 si jistý nejsem. ti druzí se takovému "cvičení" chtějí naopak za každou cenu vyhnout. představa, že trpělivě něco objevují a tvoří jen tak a výsledek nepřináší hmotný prospěch, je jim cizí. nechápou, že můžeš tvořit z čiré radosti z tvorby, všichni podle nich chtějí bezpracný zisk...
AkuraPare

Příspěvekod Host » 26. srpen 2017 20:02

Budhisticti mnisi jsou zivi z daru a zebroty, fulltime fotobankeri to budou mit brzo take tak...
+Ravennka, +shalom3 Hodnocení: +2
Host

IP: 193.86.92.1xx

Příspěvekod shalom3 » 26. srpen 2017 21:15

Můžeme to zkusit napřed takhle: Nakreslím pěkný obrázek tomu, kdo dá dvě nebo tři vajíčka, případně deset deka debrecínky, možná také nějaké rajčátko a papriku. Logo navrhnu za trakářek kvalitního palivového dřeva ;) . Zn. i grafik musí něco jíst a zatopit si
+Baldion Hodnocení: +1
shalom3

Reputace: +447

PředchozíDalší

Zpět na O grafice nejen vektorové