Fraktály, fraktální grafika

O tvorbě grafiky (vektory, bitmapy, fraktály, 3D rendery) a různých grafických programech - Adobe Photoshop, Illustrator, Corel Draw

Fraktály, fraktální grafika

Příspěvekod EliVokounova » 21. duben 2013 22:58

V jiné části fóra se rozvinula diskuze na téma fraktálů, tak pro ně zakládám samostatný topic :)

Fraktály (fraktální grafika) se tvoří v různých programech jako například Ultra Fractal, Apophysis, Xaos, Fractal Explorer, Incendia, ... Všechny je spojuje to, že se v nich fraktály tvoří na základě matematických funkcí. Každý z programů je unikátní jak uživatelským prostředím, tak výsledky, kterých s jeho pomocí můžete dosáhnout.

Sdílejte zde své zkušenosti s fraktálovými programy a jaké úspěchy s fraktály slavíte ve fotobankách ;)
Hodnocení: 0
https://www.facebook.com/EliVokounovaArt

http://shutterstock.com/g/keilaneokow

http://lucid-light.deviantart.com/
EliVokounova

Reputace: +41

Re: Fraktály, fraktální grafika

Příspěvekod Hamin » 22. duben 2013 07:53

Tak jen tak pro zajímavost. Já jsem se o fraktály trošku zajímal v mých fotobankových začátcích (cca 4 roky), kdy jsem přemýšlel, jak se dostat na Shutterstock a co je to vlastně stock fotografie :). Zkoušel jsem program Apophysis, kdy jsem čistě náhodně zkoušel něco vytvořit a testoval. A tyto první tři fraktály byly schváleny v první zkušební desítce na Shuttersotcku :D .

A to se ten červený prodal v den schválení za 1,88 Doll...to byla euforie :lol:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Nikon D7100, Sigma 17-55 f2.8 OS HSM, Sigma APO EX DG 70-200 f2.8 MACRO II, AF-S Nikkor 35mm f1.8, Nikkor AF D Micro 60mm f2.8, Flash SB-700, Softbox 60x60 for SB flash
Hamin

Reputace: +69

Příspěvekod Midday » 22. duben 2013 16:06

Hamin, za koľko dní učenia sa si spravil tie 3 fraktály ? Ja som tiež v 7x čosi skúšal ale moc slávne to nedopadlo, najväčší problém bol uloźenie toho fraktálu ako jpg :D ozaj, ako sa to vlastne ukladá ?
Midday

Reputace: 0

Příspěvekod Hamin » 22. duben 2013 17:45

Už si nepamatuju, jak dlouho mi to trvalo, ale pročítal jsem různé tutorialy a návody na Apophysis a toto z toho vzniklo :)
Jestli si dobře pamatuji, tak do jpg se fraktál generoval a bylo to docela na dlouho... Asi to bude náročnější na výkonnost PC..
Nikon D7100, Sigma 17-55 f2.8 OS HSM, Sigma APO EX DG 70-200 f2.8 MACRO II, AF-S Nikkor 35mm f1.8, Nikkor AF D Micro 60mm f2.8, Flash SB-700, Softbox 60x60 for SB flash
Hamin

Příspěvekod EliVokounova » 22. duben 2013 20:44

Midday
V Apophysis je potřeba obrázek vyrenderovat, to se dělá tak, že v záložce Flame zvolíš Render flame. tam si nastavíš formát (JPG, BMP, PNG), rozlišení a kvalitu. Doporučuji renderovat PNG, to má transparentní pozadí, takže pak můžeš z každého fraktálu udělat alespoň 2 různé verze.
Délka renderování závisí na výkonnosti PC. Vyšší RAM umožňuje renderovat vyšší rozlišení, čím víc jader a rychlejší procesor, tím rychleji se to vyrenderuje. Také záleží na samotném fraktálu, například renderování 3d fraktálů z verze 7X trvá výrazně déle.
https://www.facebook.com/EliVokounovaArt

http://shutterstock.com/g/keilaneokow

http://lucid-light.deviantart.com/
EliVokounova

Reputace: +41

Příspěvekod admin » 22. duben 2013 21:13

Hamin píše:Jestli si dobře pamatuji, tak do jpg se fraktál generoval a bylo to docela na dlouho... Asi to bude náročnější na výkonnost PC..

No jo, na to si taky pamatuju - nechával jsem to renderovat v práci, když jsem odcházel domů :) Myslím, že ten program dovedl renderovat celou frontu předpřipravených fraktálů.
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz
admin
Site Admin

Reputace: +283

Příspěvekod Hamin » 22. duben 2013 21:17

A jestli si dobře vzpomínám, nechával jsem renderovat celou noc :lol:
By mě zajímalo, jak by se s tím popralo čtyřjádro I5 2500k a 16GB RAM :D
Hamin

Příspěvekod Midday » 23. duben 2013 15:29

Aha, díky a berú vo fotobankách aj png - čka ? teda konkretne na SS
Midday

Příspěvekod i3alda » 23. duben 2013 15:31

Rendery nejsou žádná tragédie, leze mi z toho obrázek za 15-30minut při trochu slušnějším rozlišení (pod hybridním zprovozněním Apophysisu na OSX přes Wine). Jen mi trochu vadí, že když se člověk omylem překlikne do jiného fraktálu z fronty ve sloupci vlevo, přijde o ten, který předtím upravoval. Je potřeba pořád ukládat a dávat si na to pozor. Je to teď pro mě příjemné zpestření a odpočinek od Illustrátoru, který ale nadále zůstává mým hlavním nástrojem :) Už jsem něco z fraktálů naházel i ke schválení, ale hádám, že fotobanky budou v tomto druhu obrázků ve schvalování hodně vybíravé (ale zase neposílám pár náhodných čar :P )

Midday
SS bere jpegy, ale ten si z png převedeš snadno.
grafik
i3alda

Reputace: +4

Příspěvekod Midday » 23. duben 2013 15:43

OK, díky :D Tie moje náhodné fraktály sa renderujú tiež rýchlo, ale snažím sa vyberať také slušnejšie, dúfam že mi tam aspoň čosi zoberú :D
Midday

Další

Zpět na O grafice nejen vektorové