Jak rozdělit objekt bez složených cest

O tvorbě grafiky (vektory, bitmapy, fraktály, 3D rendery) a různých grafických programech - Adobe Photoshop, Illustrator, Corel Draw

Jak rozdělit objekt bez složených cest

Příspěvekod Gmp » 21. červen 2017 11:40

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda by někdo věděl když přes cestář potřebuji udělat např. do nějakého objektu otvor odečtením, jak to udělat aby následně byl v objektu opravdu otvor a ne složená cesta, kterou lze zase rozdělit. Vždy se mi děje to, že když následně na takovýto objekt kliknu pravým a dám rozdělit složené cesty, rozdělí se objekt opět na dvě části. Když chci objekt standardně rozdělit, tak mi v nabídce nesvítí (není aktivní) políčko rozdělit vzhled a když dám pouze políčko rozdělit což aktivní je, neobjeví se mi tabulka "rozdělit na výplň a tah" a vůbec nic se prostě nestane.
Nevím zda to je v nějakém nastavení.
Předem děkuji za jakoukoli radu.
Hodnocení: 0
Gmp

Reputace: 0

Re: Jak rozdělit objekt bez složených cest

Příspěvekod Anika » 21. červen 2017 11:49

Co myslíš tím standartně rozdělit?
Pokud je políčko rozdělit vzhled neaktivní, namená to, že na objektu k rozdělení nic není. "Rozdělit vzhled" je trochu nešťastnej výraz, to tlačítko je tam na aplikaci různých filtrů, vzhledů a transformací, které jsou do té doby editovatelné a tímto se aplikují natvrdo a nejdou dál měnit.
Objekt s dírou je vždycky složená cesta, to jinak nejde.
Anika

Reputace: +258

Příspěvekod Gmp » 21. červen 2017 12:10

Tím standardně rozdělit jsem myslela jako když např. na kruh aplikuji tah, tak následně lze rozdělit na tah a výplň, chtěla jsem aby to byl pouze jeden objekt s výřezem, což tedy asi nepůjde..
Jde mi o to, zda když je tam ta složená cesta to nebude problém např. při tisku..Když jsem chtěla objekt uložit pro web do jpg, nic se tam nezobrazí - jen prázdné plátno..myslela jsem, že je to tím, že tam je ta složená cesta..jinak mě nic nenapadlo..
Gmp

Příspěvekod Anika » 21. červen 2017 12:53

Při tisku to nevadí, jinak se podobného výsledku dá dosáhnout taky třeba maskováním.
Že se na plátně nic nezobrazí musí být jiný problém. Promiň mi hloupou otázku, ale radši se zeptám: Není ten objekt mimo plátno?
Anika

Příspěvekod Gmp » 21. červen 2017 13:16

Děkuji za informaci, to jsem ráda, že při tisku to nebude problém..
Objekt není určitě mimo plátno, jinak vše ostatní se tam zobrazí normálně. Ten daný objekt se zobrazí normálně pokud je barevný nebo černý, ale jakmile mu dám bílou barvu s barevným nebo černým podkladem - nezobrazí se tam nic, přitom krytí je na 100%, režim normální (není tam žádná průhlednost), takže vůbec nevím čím to může být..
Gmp

Příspěvekod Anika » 21. červen 2017 13:44

Jestli by To to nevadilo, zks vyrobit ukázku a nahrát ji někam na úložiště ke stažení. Nejlepší bude se na to kouknout přímo. Přiznám se, že asi přesně nechápu, co popisuješ (teď si uvědomuju, že nikde nepíšeš, co vlastně používáš za program a já automaticky předpokládám ilustrátor)
Anika

Příspěvekod Gmp » 21. červen 2017 14:38

Zde je pro představu vzor jak to vypadá při uložení do jpg. Je to jako kdyby tam bylo nastaveno v transparency např. ztmavení nebo násobení kdy pak ta bílá vidět není, ale v transparency mám normal a krytí 100%.
Program je Illustrator.
Přílohy
Vzor-uložení-do-jpg.jpg
Vzor-uložení-do-jpg.jpg (45.19 KiB) Zobrazeno 585 krát
Gmp

Příspěvekod Anika » 21. červen 2017 15:37

Tak nevím... možná někdo další tady by mohl pomoci. Musela bych vidět přímo ten ai soubor, takhle opravdu netuším :(
Anika

Příspěvekod sedmicka7a » 21. červen 2017 15:56

asi je to blbost, ale bez .ai souboru mě napadá jediná možná příčina. Nemáš tu černou plochu "nad" tím textem?
http://www.megapixel.cz/foto/106527
http://www.shutterstock.com/gallery-2703055p1.html
sedmicka7a

Reputace: +69

Příspěvekod Gmp » 21. červen 2017 16:10

Plátno není určitě nad objektem, v programu to vidím normálně. Toto se s tím stane až když chci obrázek uložit do jpg..Každopádně všem děkuji, ještě to nějak zkusím a uvidím..
Gmp

Další

Zpět na O grafice nejen vektorové