Jak vyrobit "PDF šablonu"?

O tvorbě grafiky (vektory, bitmapy, fraktály, 3D rendery) a různých grafických programech - Adobe Photoshop, Illustrator, Corel Draw

Jak vyrobit "PDF šablonu"?

Příspěvekod Jonny » 31. leden 2017 08:48

Hodilo by se mi, kdybych mohl navrhnout formulář/pozvánku/plakátek, tak aby se u něj následně dal editovat text.

Např. navrhnu pozvánku (rozmístím texty, grafické prvky) a chci aby klient mohl upravovat třeba datum, nebo jméno.

(Napadají mě samé složité postupy - a já bych rád našel postup, který by nebyl složitý na vysvětlení, nebo vyžadoval speciální/drahý/placený software.)

Díky za podněty
Hodnocení: 0
tygr s duší tygra
Jonny

Reputace: +5

Re: Jak vyrobit "PDF šablonu"?

Příspěvekod vencaa » 31. leden 2017 09:42

To je jednoduchý, v illustratoru nebo indesignu nebo čem chceš, si navrhneš a vysázíš co je potřeba, vyexportuješ pdf a v acrobatu si tam nahážeš editovatelný textový pole, do kterejch pak pujde psát
+Jonny Hodnocení: +1
vencaa

IP: 88.208.120.xx

Reputace: 0

Re: Jak vyrobit "PDF šablonu"?

Příspěvekod Ravennka » 31. leden 2017 11:01

Jenom já upozorňuju na jedno úskalí... u sebe jsem navrhla a udělala takhle fomulář a u sebe to mám OK a když se vyplňuje na jiném PC, tak je to písmo trochu menší - asi jako kdyby z 12 byla 10.

Může to být tím, že jsem nepoužila klasický font, co by byl v compu, ale přibalila jsem ho k tomu... nevím. Zase takový problém to nebyl, abych to měla potřebu řešit :)
Hodnocení: 0
Ravennka

Reputace: +891

Zpět na O grafice nejen vektorové