Property release

O tvorbě grafiky (vektory, bitmapy, fraktály, 3D rendery) a různých grafických programech - Adobe Photoshop, Illustrator, Corel Draw

Re: Property release

Příspěvekod GreatWhite » 20. říjen 2016 13:05

...a když třeba z nějakého přírodopisného dokumentu udělám fotku z televize jak lev loví zebru a pak to nakreslím na papír, potřebuju property release od tvůrců toho dokumentu???
Hodnocení: 0
GreatWhite

Reputace: +78

Příspěvekod Ravennka » 20. říjen 2016 13:38

GW> Určitě, páč budou chtít referenční fotografii a na tu pak PR..

Leni, chtějí to imho všude... na 123 mi vyhazovali bez PR, ale je fakt, že to moje jsou ti Mikuláši a podobně, takže tam je to možná o něčem jiném :)
Ravennka

Reputace: +891

Příspěvekod Lenka » 20. říjen 2016 15:03

No, vyzkoušim, uvidim. Jednu z těch věcí mi teď vzali na ss jako vektor bez ref. obrázku, uvidíme jak se budou tvářit na origoš. :-D
Slyším symfonii, ale neumím noty a nemám hlas. Vidím do jiných dimenzí, ale ruce jsou zchromlé a procesor nestíhá. Aneb kdybyste viděli to, co vidím já, tak vám z toho hrábne.
Lenka

Reputace: +277

Příspěvekod GreatWhite » 20. říjen 2016 18:10

a jak je to s tetováním? Na vyfocenou pokérovanou holku potřebuju i property release tatéra??? vždyť je ta kérka jeho dílo.
GreatWhite

Příspěvekod Miky » 20. říjen 2016 18:18

GreatWhite píše:a jak je to s tetováním? Na vyfocenou pokérovanou holku potřebuju i property release tatéra??? vždyť je ta kérka jeho dílo.

ano je potreba PR od autora dila(od majitele copyrightu), ktere je na fotce - napr. od tatera
Miky

Reputace: +98

Příspěvekod GreatWhite » 20. říjen 2016 22:54

..no a když tu kérku tatér dělal podle cizí ilustrace, tak bych měl dodat property od autora ilustrace, property od tatéra a model release od slečny co se nechá fotit...a pokud to doženu do krajnosti a ta ilustrace bude podle fotky co nafotil někdo úplně jiný, tak by to chtělo ještě property od toho fotografa. Okej a když na té kérce, ilustraci, fotce bude jiná osoba, tak to bude asi chtít ještě model release od té osoby :roll: ;)
+Anika, +Juraj, +PandaWild, +Ravennka Hodnocení: +4
GreatWhite

Příspěvekod Lenka » 21. říjen 2016 05:22

To jsou takové paradoxy. Tuhle číču mi vzali bez ničeho jako digitální kresbu, což koneckonců je:

http://www.shutterstock.com/pic-5004636 ... ience.html

Podobnou skicu tužkou už nevzali (ze skeneru) a důvod: špatně udělaná izolace.

Jsem teda ráda, možná je taky napadlo, že bych jim tam třeba mohla poslat tu kočku (v přenosce). :lol:

A medvěda od ruky, kterej nepochybně kolem žádný předlohy ani neběžel, mi nevzali kvůli release. Taky sken z papíru. Jiný medvědy dělaný myší berou.

Přijde mi to tak trochu na palici. Taky by mohli chtít release ke každý fotce, ale mě to přijde, že je jednodušší nahrát cizí fotku než vlastní kresbu. Může mi to bejt jedno, ale nemám ráda nelogické situace. Pak mi to vrtá hlavou a nemůžu se soustředit na práci. :lol:
Slyším symfonii, ale neumím noty a nemám hlas. Vidím do jiných dimenzí, ale ruce jsou zchromlé a procesor nestíhá. Aneb kdybyste viděli to, co vidím já, tak vám z toho hrábne.
Lenka

Reputace: +277

Předchozí

Zpět na O grafice nejen vektorové