reMarkable

O tvorbě grafiky (vektory, bitmapy, fraktály, 3D rendery) a různých grafických programech - Adobe Photoshop, Illustrator, Corel Draw

reMarkable

Příspěvekod Bananaboy » 18. říjen 2017 09:29

Na obzore je nové, nádejné kreslítko reMarkable.
https://remarkable.com
Vyzerá veľmi zaujímavo. Kreslí sa naň údajne tak isto pohodlne ako na papier. Podporuje formát pdf, tak by nemal byť problém dostať kresbu z neho vo vektoroch do Illustratoru. Na podpore ďaľších formátov sa pracuje. Na skicovanie vyzerá byť ideálne. Na serióznu, finálnu prácu to samozrejme nie je, keďže sa jedná o e-ink display bez podpory iných farieb ako je čierna. No žiaľ, na nešťastie tomu jednoúčelovému, skicovaciemu zameraniu nezodpovedá cena, ktorá je 629 Euro. Za tú cenu sa dá zohnať plnohodnotný, starší tablet Cintiq. :(
Ale keby cena časom klesla na nejakých 100-150 Euro, tak by to bolo parádne kreslítko skicovátko. ;)
Hodnocení: 0
Adobe Illustrator CS5 | NIKON CoolPix P510
Bananaboy

Reputace: +784

Re: reMarkable

Příspěvekod duben » 18. říjen 2017 09:42

Hele upřímě, po tom co jsem si koupil tabletový počítač DELL taký ala Microsoft Surface, tak tyhle kreslítka považuju za zbytečnost.

To už mi mnohem lepší přijde koupit z číny tohle https://ad.admitad.com/g/78tuvzaw8kad59 ... 73978.html za 280 USD
+
magneticky pripnutelnou klavesnici co je zaroven krytem na displej
https://ad.admitad.com/g/78tuvzaw8kad59 ... 72373.html za 46 USD
+
stylus https://ad.admitad.com/g/78tuvzaw8kad59 ... 74903.html za 23 USD
+
USB-C to HDMI https://ad.admitad.com/g/78tuvzaw8kad59 ... 61261.html za 8 USD, nebo nejaky jiny USB-C replikator portu/dokovaci stanici

Celé to bude za 357 USD, tedy lehce přes 8000 CZK, budeš mít plnohodnotný počítač s ATOM procesorem (tenhle model je s nejrychlejším Atomem co se dělá), to už je použitelné na práci, je tam DUAL boot, takže na tom pojede Win i Android 6.0. Půjde to používat jako notebook i jako kreslící tablet/zápisník. Bude to mít barvy, takže na tom půjdou dělat i fotky. Je to plnohodnotný Win procesor, takže na tom pojede Photosthop, Ilustrátor, Affinity Designer apod. A s 8GB Ramkou to bude myslím velmi slušně použitelné, mnohem univerzálnější a ještě to půjde přes tu redukci napojit na normální monitor/TV, klávesnici, myš apod.

Klidně vezmu na sraz ukázat jak vypadá a používá se tenhle koncept počítače (pravda Dell co mám já je trochu jiná třída výkonem i cenou, ale představu to dá myslím velice slušnou).
+Bananaboy Hodnocení: +1
www.duben.org | www.fotorady.cz | microstocktools.com | www.afrodita.name | www.inlineaerobic.cz | www.cwapa.net | www.slevanek.cz
duben

Reputace: +152

Příspěvekod admin » 18. říjen 2017 10:09

Také mi přijde, že těmto drahým kreslítkům brzy odzvoní a nahradí je tablety a dotekové ultrabooky. Přece jen mít placku na kreslení, která nic jiného neumí za peníze, za které může být těch funkcí mnohem více a navíc je můžeš používat v programech na které jsi zvyklý... no ale asi to bude ještě pár měsíců trvat, takže zatím trénuji na papíře :)
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
admin
Site Admin

Reputace: +404

Příspěvekod duben » 18. říjen 2017 10:22

Petře tak nevím, jestli to mám na sraz brát, protože pak to nebude trvat pár měsíců, ale budeš to chtít hned. Já to měl stejně, nejdřív jsem si říkal, jo kdyby to třeba bylo jen na kreslení a retuše na cestách, nestálo to moc a doma nechám dál pořádný počítač. Až jsem to vyzkoušel v praxi a věděl jsem, že je to dokonalé a přesně to o čem jsem snil a hledal. Úpravy fotek v terénu i ta možnost kreslení ... neskutečně návykové a čas šetřící (tobě ne tolik, já jezdím víc metrem a ty na kole)
www.duben.org | www.fotorady.cz | microstocktools.com | www.afrodita.name | www.inlineaerobic.cz | www.cwapa.net | www.slevanek.cz
duben

Příspěvekod Jirik » 18. říjen 2017 10:52

Jo take uvazuji o nejakem vhodnem kreslicim tabletu, ale take, aby byl schopen prehrat 4k videa na cestach. Zobrazeni by stacilo FullHD.

Odesláno z mého LG-D405 pomocí Tapatalk
Jirik

Reputace: +21

Příspěvekod Marian » 18. říjen 2017 11:27

Marian

Reputace: +5

Příspěvekod admin » 18. říjen 2017 11:44

duben píše:Petře tak nevím, jestli to mám na sraz brát, protože pak to nebude trvat pár měsíců, ale budeš to chtít hned. Já to měl stejně, nejdřív jsem si říkal, jo kdyby to třeba bylo jen na kreslení a retuše na cestách, nestálo to moc a doma nechám dál pořádný počítač. Až jsem to vyzkoušel v praxi a věděl jsem, že je to dokonalé a přesně to o čem jsem snil a hledal. Úpravy fotek v terénu i ta možnost kreslení ... neskutečně návykové a čas šetřící (tobě ne tolik, já jezdím víc metrem a ty na kole)

No mě jen tak něco nerozhází, měl jsem 14 dní Wacom Cintiq a nějak mě nepřekvapil - druhý den jsem ho myslím ani nezapnul. Jako líbilo by se mi mít něco digitálního na kreslení, ale zase až tak moc to nepotřebuji a právě jsem se rozhodl, že než bych kupoval nový notebook (ten současný už mám 5 let), tak mu raději dokoupím pamět a ještě 2-3 roky na něm vydržím :)
+shalom3 Hodnocení: +1
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
admin
Site Admin

Reputace: +404

Příspěvekod duben » 18. říjen 2017 12:44

Uprime, nez dat za tohle 4 tisice, to mi prijde lepsi kreslit fixou na papir, naskenovat to a vektorizovat, nebo trochu prihodit a koupit ten Win tablet s tuzkou, na kterem to pak muzu i oklicovat, poslat do fotobank a delat spoustu dalsich veci.
duben

Příspěvekod Miky » 18. říjen 2017 13:10

Bananaboy píše:Na obzore je nové, nádejné kreslítko reMarkable.
https://remarkable.com
Vyzerá veľmi zaujímavo. Kreslí sa naň údajne tak isto pohodlne ako na papier. Podporuje formát pdf, tak by nemal byť problém dostať kresbu z neho vo vektoroch do Illustratoru. Na podpore ďaľších formátov sa pracuje. Na skicovanie vyzerá byť ideálne. Na serióznu, finálnu prácu to samozrejme nie je, keďže sa jedná o e-ink display bez podpory iných farieb ako je čierna. No žiaľ, na nešťastie tomu jednoúčelovému, skicovaciemu zameraniu nezodpovedá cena, ktorá je 629 Euro. Za tú cenu sa dá zohnať plnohodnotný, starší tablet Cintiq. :(
Ale keby cena časom klesla na nejakých 100-150 Euro, tak by to bolo parádne kreslítko skicovátko. ;)

Ahoj. Par tydnu uz na to koukam a zvazuju ze si to koupim. Ale nejsem ilustrator nebo vektorista. Rad si kreslim(cmaram :)) a pisu na papir. Pouzil bych to spis na takovou svou dlouhodobou autorskou(nekomercni) tvorbu. A ted co me na tom zaujalo: Podle vseho zatim neexistuje lepsi varianta elektronickeho papiru nez remarkable. Psani a skicovani je podle vseho skvele, jako na papire. Odezva je super rychla. Pero se skvele drzi a tlouska car se vyborne meni podle tlaku(2000 levelu). Baterie vydrzi v pohode tyden. Ovladani je prehledne a jednoduche. Da se kreslit ve vrstvach(tusim 6 vrstev max.), menit velikost, presouvani objektu atd. Bohuzel nema slot na pametove karty, takze kdyz jses offline nebo bez compu tak jses omezeny pomerne malou pameti 8GB. Neni nutne ukladat do cloudu, lze to vypnout. Dalsi vec je, ze display nema podsviceni. To ze to neumi prohlizet web nebo prehravat videa atd. mi vubec nevadi, naopak to beru jako plus, protoze to neodvadi pozornost od prace(mozna jen prehravac hudby bych uvital). :)
+Bananaboy Hodnocení: +1
Miky

Reputace: +98

Zpět na O grafice nejen vektorové