Test všech fontů z počitače najednou

O tvorbě grafiky (vektory, bitmapy, fraktály, 3D rendery) a různých grafických programech - Adobe Photoshop, Illustrator, Corel Draw

Test všech fontů z počitače najednou

Příspěvekod Anika » 9. srpen 2017 17:56

https://wordmark.it/
Zajímavá pomůcka pro ty, kdo rádi používají fonty v ilustracích. Na téhle adrese se dá zadat libovolný kousek textu, který se pak zobrazí vypsaný všemi fonty, které jsou naistalované v počítači. Je to rozhodně pohodlnější, než to přepínat jedno po druhém.
+PandaWild, +ivusakzkrabice Hodnocení: +2
Anika

Reputace: +259

Re: Test všech fontů z počitače najednou

Příspěvekod Bananaboy » 9. srpen 2017 18:14

No neviem, ale mne to zobrazuje len základné fonty z Windows. Nie sú tam fonty ktoré som si nainštaloval z internetu a ani nenainštalované fonty. Na prezeranie vzhľadu textu napísaného rozdielnymi fontami používam program NexusFont. Ten dokáže zobraziť aj ostatné nainštalované a dokonca aj nenainštalované fonty. Preto už v poslednom čase fonty ani neinštalujem. Iba zbytočne spomaľujú systém. Len ich bez inštalácie normálne nahádžem do adresára a NexusFont si s nimi v pohode poradí.
http://www.xiles.net
Hodnocení: 0
Adobe Illustrator CS5 | NIKON CoolPix P510
Bananaboy

Reputace: +660

Příspěvekod ivusakzkrabice » 9. srpen 2017 18:24

To vypadá dobře, ještě to musím vyzkoušet v počítači, kde dělám s grafikou, ten to prověří :) ;)
ivusakzkrabice

Reputace: +124

Příspěvekod Anika » 9. srpen 2017 19:01

Bananboy: Já tam vidím všechny svoje naistalované fonty, i ty poslední, které jsem instalovala dneska. Nenainstalované nevedu, tak to nemůžu posoudit.
Anika

Reputace: +259

Příspěvekod Bananaboy » 9. srpen 2017 19:08

Anika píše:Bananboy: Já tam vidím všechny svoje naistalované fonty, i ty poslední, které jsem instalovala dneska. Nenainstalované nevedu, tak to nemůžu posoudit.

Tak skúšam to teraz vo Firefoxe a ten mi zobrazuje všetky nainštalované fonty. V Chrome mi to ukazovalo len základné fonty z Windows. Netuším prečo.
Každopádne škoda, že to nezobrazuje aj nenainštalované fonty. Dobrú polovicu zo všetkých fontov nemám nainštalovanú.
Adobe Illustrator CS5 | NIKON CoolPix P510
Bananaboy

Reputace: +660

Příspěvekod old_white_wolf » 9. srpen 2017 22:19

Pro příležitostné použití asi dobré, jinak určitě Nexusfont je o dost lepší. Minimálně v tom, že nejenom zobrazí i nenainstalované fonty (které má nalinkované), ale zároveň je i dovolí použít např. v Illustratoru. Takže není třeba si zadělávat systém kvantem fontů :)
+Bananaboy Hodnocení: +1
old_white_wolf

Reputace: +30

Zpět na O grafice nejen vektorové