TexiGen - generátor textur

O tvorbě grafiky (vektory, bitmapy, fraktály, 3D rendery) a různých grafických programech - Adobe Photoshop, Illustrator, Corel Draw

Re: TexiGen - generátor textur

Příspěvekod PandaWild » 21. březen 2016 20:22

Vektorizace je v Illustrátoru. Illustrátor sice umí sám o sobě zvektorizovat fotku že vypadá věrně, ale to se pro fotobanky nedá použít, protože to nemá výhody vektorové ilustrace - jsou tam malé jednobarevné plošky s nerovnými obrysy, které jsou při zvětšení vidět a je to stejné jako zvětšit rastrový obrázek (tj. taková ilustrace se nedá libovolně zvětšovat bez ztráty kvality). Proto fotobanky jednoduchou vektorizaci často neberou. Při vektorizaci by měly vzniknout pokud možno větší plošky s hladkými okraji, pokud možno co nejjednodušší vektor, aby přitom ještě zůstal zachovaný rozumný vzhled obrázku. Např. v tom mém obrázku je vektorizace použitá pro peří, tam to vypadá přirozeně. Ale zobák a pozadí jsou udělané mřížkou (MeshTormentor), protože tam by vektorizace nadělala zuby.
Hodnocení: 0
PandaWild

Reputace: +1472

Příspěvekod Lenka » 5. duben 2016 17:40

OT: To by mě zajímalo, jak se tohle prodává. :-D http://www.shutterstock.com/g/rdonar/sets/10321157-eyes
Slyším symfonii, ale neumím noty a nemám hlas. Vidím do jiných dimenzí, ale ruce jsou zchromlé a procesor nestíhá. Aneb kdybyste viděli to, co vidím já, tak vám z toho hrábne.
Lenka

Reputace: +277

Příspěvekod GreG » 18. květen 2016 18:01

je nejake riziko že z texigenu po několika změněních atd.. vyjede stejná textura což už je na fb a hrozilo by mi riziko vyhozeni z fb
GreG

Reputace: +2

Příspěvekod PandaWild » 18. květen 2016 18:17

Ano riziko vždy existuje, podobně jako je šance nakreslit obrázek podobný jako má někdo jiný. Z TexiGen byly odstraněné generátory, které měly velkou šanci na podobnost, tak by mělo stačit jen aby nebyla shoda s implicitním obrazcem generátoru. Pak se dá případná podobnost považovat za čistě náhodnou a neměl by s tím být problém. Omezit by se měly jen generátory používající specifické grafické prvky jako "Sprockets" (ozubená kolečka), "Paper Clip" (kancelářské sponky) a "Rugby" (míče), protože ty jsou rozpoznatelné jako stejné.
+GreG Hodnocení: +1
PandaWild

Příspěvekod Juraj » 4. červen 2016 21:56

Mňa by zaujímalo Pando jako si postupoval pri tvorení generátorov, napr. taký network vyzerá dosť zložito :D Pri vytváraní experimentuješ, alebo vieš konkrétne čo robíš?
Juraj

Reputace: +5

Příspěvekod PandaWild » 5. červen 2016 07:24

Obvykle si myslím že vím co dělám, ale pak to všechno dopadá úplně jinak než jsem měl představu, takže je z toho nakonec experimentování. :D
+IM_foto, +Juraj, +Ravennka, +shalom3 Hodnocení: +4
PandaWild

Příspěvekod shalom3 » 5. červen 2016 10:10

PandaWild píše:Obvykle si myslím že vím co dělám, ale pak to všechno dopadá úplně jinak než jsem měl představu, takže je z toho nakonec experimentování. :D

Tenhle styl práce se dá využít i při kreslení. ;) Také mám zpravidla nějakou představu, která po nakreslení vyjde úplně jinak. Někdy lepší než ta představa, tak to potěší, často však horší. A nebo ještě daleko horší (ty kresby pak už likviduji).
+Juraj, +Ravennka Hodnocení: +2
shalom3

Reputace: +586

Příspěvekod Juraj » 5. červen 2016 13:46

To mi je tiež povedomé, len niekedy ma zamrzí, že som nedokázal niečo spraviť podľa pôvodných predstáv :)
Juraj

Reputace: +5

Příspěvekod shalom3 » 5. červen 2016 14:41

Ale i k tomu se lze někdy dostat - někdy stačí nápad poznamenat a později se k němu vrátit, člověk má třeba jinou náladu a přistupuje ke kreslení jinak, má lepší nápady, sahne po vhodnějších technikách ztvárnění ;)
+Juraj Hodnocení: +1
shalom3

Reputace: +586

Příspěvekod Ravennka » 5. červen 2016 14:56

shalom3 píše: A nebo ještě daleko horší (ty kresby pak už likviduji).

Já nelikviduju nic, občas až koukám, kolik se toho prodá... třeba tuhle věc http://www.shutterstock.com/pic-2553042 ... H3s0MA-1-8 to byl čistě pokus, než jsem to zavřela, tak jsem si říkala, že schválně, jestli něco takového ještě na fb vezmou... vzali to skoro všude a poměr čas nad ilustrací / výdělek - to mělo úplně perfekt :mrgreen:
+Juraj, +styna Hodnocení: +2
Ravennka

Reputace: +868

PředchozíDalší

Zpět na O grafice nejen vektorové