TexiGen - generátor textur

O tvorbě grafiky (vektory, bitmapy, fraktály, 3D rendery) a různých grafických programech - Adobe Photoshop, Illustrator, Corel Draw

Re: TexiGen - generátor textur

Příspěvekod Lenka » 28. červen 2016 13:12

Jak udělám v Inkscape z čehokoli seamless?
Hodnocení: 0
Slyším symfonii, ale neumím noty a nemám hlas. Vidím do jiných dimenzí, ale ruce jsou zchromlé a procesor nestíhá. Aneb kdybyste viděli to, co vidím já, tak vám z toho hrábne.
Lenka

Reputace: +277

Příspěvekod Trueblackheart » 30. červen 2016 19:28

Má nějaký vliv nastavení počtu procesorů nebo priorita procesu ? Ať tam nastavim co chci tak se to renderuje pořád stejně dlouho.
Jinak Pandovi velký díky za program , za vláček i za "dej mrkvičku, mňam " :lol:
+PandaWild Hodnocení: +1
Trueblackheart

Reputace: +44

Příspěvekod PandaWild » 30. červen 2016 19:39

Ano počet zvolených procesorů (jáder) má vliv na rychlost. Sice 1 nebo 2 procesory není rozdíl dvojnásobný, ale asi o 70% víc, ale zrychlí to. Záleží ještě na zátěži počítače, pokud tam něco běží, tak dostane méně výkonu a pak už nastavení více procesorů nezrychlí. Při nastavení 0 se automaticky nastaví počet procesorů podle skutečnosti. U procesorů s hyper-threading není nárůst výkonu moc znát, protože se jádra sdílí, takže program využívající stejné operace se moc nezrychlí. Podobně u notebooků bývá nárůst výkonu menší než u stolních PC (asi tak 40% na jádro), protože se sdílí více prostředků o které se jádra přetahují.

Priorita znamená, jak moc přednostně bude TexiGen zabírat výkon procesoru. Když počítač není zatížený, tak se priorita skoro neprojeví. Projeví se když se na PC něco dělá - např. při nejnižší prioritě v tom případě TexiGen pracuje jen ve volném čase počítače a jede tedy pomalu, ale když se tam nic nedělá, tak jede skoro naplno.

Tedy - počet procesorů ovlivňuje rychlost TexiGen když je počítač v klidu a priorita když je počítač zatížený.
PandaWild

Reputace: +1530

Příspěvekod Trueblackheart » 30. červen 2016 19:54

Jo už jsem zaznamenal pokles při ubrání jader. Ale když jsem to zkoušel prvně tak jsem si nevšiml změny. Tak jsem myslel , že to nefunguje.Dík za odpověď.
Trueblackheart

Reputace: +44

Příspěvekod styna » 4. srpen 2016 09:17

Tak slavím první prodej videa z texigenu na Fotolii. Je to první prodej videa vůbec :D
+PandaWild, +Pedro Hodnocení: +2
styna

Reputace: +55

Příspěvekod Lenka » 14. říjen 2016 15:16

Made by Texigen: Obrázek
+PandaWild Hodnocení: +1
Slyším symfonii, ale neumím noty a nemám hlas. Vidím do jiných dimenzí, ale ruce jsou zchromlé a procesor nestíhá. Aneb kdybyste viděli to, co vidím já, tak vám z toho hrábne.
Lenka

Příspěvekod hypotekyfidler.cz » 25. říjen 2016 18:30

Jak jsem se už jednou tady někde zmiňoval, mám na manželku "alternativní" účet na šutru a občas, když jsem večer unavenej, tak si nasadím sluchátka, pustím metal a proháním texigen, triagen a další podobné metody a nahrávám to na něj - ne že by to bylo nějak zvlášť výdělečné, za cca 1/2 roku to hodilo asi 150 doláčů, ale mám to jako relax místo lepení pytlíků nebo přebírání čočky od hrachu.

Teď jsem se ale naprosto poctivým mačkáním F9 dopracoval k úplně stejnému obrázku jako je tenhle (je to Čech, pravděpodobně je i tady na foru) a oni mi ten účet zablokovali - přišli na to sami od sebe editoři při submitu.

Co jim mám teď napsat? Když jim napíši, jak je to popravdě s texigenem, tak se v tom mohou začít šťourat a pozavírat toho víc - např. ty oči tam mají tady skoro všichni a podle mne jsou všechny skoro stejný.
hypotekyfidler.cz

Reputace: +244

Příspěvekod PandaWild » 25. říjen 2016 18:34

U očí je dost velká náhodnost, tam by to nejspíš vzniknout nemělo.

Kterým generátorem tohle vzniklo? Nepoznávám to.

Řešením by nejspíš bylo trpělivě vysvětlovat, že obrazec vznikl čistě náhodou, náhodným generátorem obrazců TexiGen (uvést i odkaz na stránky, aby si to mohli zkontrolovat), že použitý generátor měl malou náhodnost a že už je to řešené s autorem, aby k podobným případům nedocházelo.
Naposledy upravil PandaWild dne 25. říjen 2016 18:39, celkově upraveno 1
PandaWild

Reputace: +1530

Příspěvekod Lenka » 25. říjen 2016 18:36

Napiš jim pravdu. Že máš free program texigen, použil jsi generátor ten a ten, nastavení to a to. Co bys jim chtěl jinýho psát?
Lenka

Příspěvekod hypotekyfidler.cz » 25. říjen 2016 18:39

Je to ten Curtain vzniká to asi, když se nastaví krajní hodnoty některých těch táhel bez ohledu na to, jaký obrázek se tam vloží jako zdroj.
hypotekyfidler.cz

Reputace: +244

PředchozíDalší

Zpět na O grafice nejen vektorové