TexiGen - generátor textur

O tvorbě grafiky (vektory, bitmapy, fraktály, 3D rendery) a různých grafických programech - Adobe Photoshop, Illustrator, Corel Draw

TexiGen - generátor textur

Příspěvekod PandaWild » 14. říjen 2014 15:55

Konečně po 3/4 roce práce jsem dospěl k tomu zveřejnit svůj program na textury. :-) Sice bohužel ne plné verze - protože se stal mou hlavní tvorbou ve fotobankách a tak si nemohu vytvářet konkurenci - ale myslím že i tahle Lite verze (omezená na 1024x1024 px) může být dost užitečná.

Link na stránky programu, download a ukázkové textury: http://www.breatharian.eu/TexiGen

Instalace: stačí rozbalit v nějaké složce a spustit (může jet i vícekrát současně).

Program je pro Windows (stačí minimum paměti), obsahuje 186 vestavěných filtrů a 114 skriptových generátorů. Pro jeho použití není třeba rozumět generátorům. Stačí si v seznamu vlevo nahoře vybrat příslušný generátor, nastavit pomocí táhel parametry a vygenerovat texturu (v TGA formátu).

Lite verze je omezená na rozměr 1024x1024. Pro fotobanky to lze obejít tak, že se sestaví sady textur (nejlépe tak 3x3 textury) nebo se textura zopakuje jako seamless. Nebo generovat textury po částech a pak sestavit.

Licence - program v Lite verzi je volně k použití pro soukromé i komerční účely. Textury lze používat ve svých projektech nebo prodávat. Pro prodej je jedno omezení - nesmí se prodávat textury vygenerované z přednastavených variant (tj. to nastavení táhel), protože varianta je autorským dílem. Pro prodej je nutné si vytvorit vlastní variantu.

Omezení verze 1.0 - je to program vytvořený hlavně pro vlastní potřebu, má proto hodně nedokonalostí. Zcela chybí help, tutoriály, undo/redo, clipboard. Je tedy dost nedokonalý (a asi ještě tak dlouho zůstane), spíše jen nutné minimum aby to fungovalo. Např. chyba - po delší době práce zmizí táhla, program se musí ukončit a spustit znovu. Obrázky je možné používat jen v TGA nekomprimovaném (!) formátu (může být i s alfa průhledností) - na to je potřeba pamatovat hlavně když se programu předkládá nějaký obrázek, jiné formáty teď neumí.

Pro případné dotazy a vysvětlování je tam na stránkách k dispozici fórum.

Zajímavé využití generovaných textur by mohlo být při příjmu do fotobank (ShutterStock, iStock) - docela je berou ochotně a možná by uspěly i ve vstupním testu.
Hodnocení: 0
PandaWild

Reputace: +1100

Re: TexiGen - generátor textur

Příspěvekod Lenka » 14. říjen 2014 17:41

To je diskrymynáce. Podávám protest za fšecky linuxáky! :lol:
Slyším symfonii, ale neumím noty a nemám hlas. Vidím do jiných dimenzí, ale ruce jsou zchromlé a procesor nestíhá. Aneb kdybyste viděli to, co vidím já, tak vám z toho hrábne.
Lenka

Reputace: +265

Příspěvekod PandaWild » 14. říjen 2014 17:44

Není důvod, pod Wine to jistě jede také! ... aha Tobě nejede asi ani Wine ani VirtualBox? Máš to rozbitý! :-)
PandaWild

Příspěvekod Lenka » 14. říjen 2014 17:46

Přesně tak, sem se nic virtuálního nevejde. Na harddisku je nacpanej Ubuntu a ten se jen tak s něčím nekamarádí. :lol:
Slyším symfonii, ale neumím noty a nemám hlas. Vidím do jiných dimenzí, ale ruce jsou zchromlé a procesor nestíhá. Aneb kdybyste viděli to, co vidím já, tak vám z toho hrábne.
Lenka

Příspěvekod PandaWild » 14. říjen 2014 18:00

Wine by měl být ve standardním vybavení Ubuntu a měl by v něm jet celkem nenáročně.
PandaWild

Příspěvekod leguan » 14. říjen 2014 18:33

Vínečko už funguje a ToxiGen také
leguan

Reputace: 0

Příspěvekod Lenka » 14. říjen 2014 20:36

PandaWild píše:

Nesmí se prodávat textury vygenerované z přednastavených variant (tj. to nastavení táhel), protože varianta je autorským dílem. Pro prodej je nutné si vytvorit vlastní variantu.

To znamená co teda přesně že můžu? Abych to mohla prodat, A/musím tam nahrát vlastní obrázek (jaké parametry?), nebo B/musím zakvedlat táhlama????
Lenka

Příspěvekod kelley » 14. říjen 2014 20:37

Já myslel že Linuxáci si takovou jednoduchou věc, jako je textura, vytvoří rovnou v Xtermu z příkazové řádky :ugeek:
Blog o tom, co mě momentálně baví - tanec, turistika, fotografování, hudba... http://milpal.cz
kelley

Reputace: +12

Příspěvekod Lenka » 14. říjen 2014 20:39

Linuxáci asik jo. Já jsem oběť linuxácký mánie svého poskytovatele compu, a umím jen zavařit počítač, vše ostatní je mi vesmírnou záhadou. :lol:
Lenka

Příspěvekod PandaWild » 14. říjen 2014 20:44

Lenka: musíš zakvedlat táhlama. :-)

Uvnitř programu jsou filtry, což jsou matematické operace s obrazem (např. filtr "Add" sečte 2 pixely). Pospojováním filtrů v editoru je vytvořený generátor (skript), který umí vytvořit nějakou texturu, např. texturu dřeva. Ten generátor má nějaké vstupní parametry řízené táhlama, jako např. barva dřeva, zrnitost. Jedno konkrétní nastavení táhel, tedy varianta, to je to co "umělec" vytváří a co nesmí prodávat nikdo jiný. Generátor je jen nástroj, ne umělecké dílo. Až ta varianta nastavení je umělecké dílo (resp. předpis pro ně). Autor tedy musí potahat táhlama aby si nastavil např. svou barvu dřeva, a pak to je jeho dílo které může prodávat.
PandaWild

Další

Zpět na O grafice nejen vektorové