tvorba vektorové grafiky

O tvorbě grafiky (vektory, bitmapy, fraktály, 3D rendery) a různých grafických programech - Adobe Photoshop, Illustrator, Corel Draw

tvorba vektorové grafiky

Příspěvekod Majklan » 19. únor 2015 14:16

Ahoj chtěl bych se ponořit do tvorby vektoru. Existuje nějaká aplikace pro android? A doporučíte mi nějakou free aplikaci na pc? ALe preferoval bych spíše andorid... popř.prosím o tipy na weby kde najdu informace o vektorové grafice apod :) moc díky
Hodnocení: 0
Majklan

Reputace: 0

Re: tvorba vektorové grafiky

Příspěvekod Pitju » 19. únor 2015 14:26

Pitju

Reputace: +20

Příspěvekod Ravennka » 19. únor 2015 14:33

free na PC - Inkscape ;) a weby - google a hledat... obecně se dá říct, že tutoriálů je mraky, akorát jsou různě roztroušené a záleží na tvých jazykových znalostech =)
Ravennka

Reputace: +682

Příspěvekod venca » 19. únor 2015 19:04

Majklan píše:popř.prosím o tipy na weby kde najdu informace o vektorové grafice apod :) moc díky

Na tomhle webu najdeš vše co potřebuješ:
http://googleforidiots.com/

:D
www.beastvisual.cz
venca

Reputace: 0

Příspěvekod PandaWild » 19. únor 2015 19:12

K čemu jdou hledací weby, když stejně většina odkazů nakonec směřuje na stránky Petra Václavka? :-)
PandaWild

Reputace: +1100

Příspěvekod admin » 19. únor 2015 20:31

PandaWild píše:K čemu jdou hledací weby, když stejně většina odkazů nakonec směřuje na stránky Petra Václavka? :-)

:) :) :)
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz
admin
Site Admin

Reputace: +283

Příspěvekod admin » 19. únor 2015 20:34

Jinak k tématu - na Androidu nic nepoužívám, ale také by mě to zajímalo, občas by se něco hodilo.

Na PC viz http://ilustrator.cz/v-cem-tvorit-vektory/

A pro ostatní: odkazy typu použij Google (mimochodem, takhle se dá odpovědět na úplně každý dotaz) nikomu nijak nepomůžou, to už je lepší nechat takové dotazy bez odezvy.
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz
admin
Site Admin

Reputace: +283

Příspěvekod artus » 19. únor 2015 20:59

tiež ma zaujímajú veci okolo vektorovej grafiky, keďže je to pre mňa nóvum a pracovať s pre mňa neznámym softvérom sa ja učím spôsobom pokus-omyl...inak to proste nedokážem. Dodatočne dopĺňam vedomosti a zručnosti prostredníctvom tutoriálov. Zoznamujem sa momentálne s AI a vytvoriť v ňom niečo aj pre microstock nie je také zložité, ale mnoho vecí mi nie je jasných, lebo jedna vec je vytvoriť obrázok, ktorý na prvý pohľad dobre vyzerá, ale pritom je zostavený tak krkolomne z množstva objektov, že netuším, čo s tým ďalej, aby mi FB nenapísala, že to je plné rôznych neakceptovateľných chýb. A na toto mi tutoriály väčšinou neodpovedia, lebo jednoducho nemám za sebou základy vektorovej grafiky a niektoré názvoslovie je pre mňa skoro španielska dedina :D ale to sa samozrejme dá dohľadať.

Súhlasím s adminom...odkazy na google nič nerieši a už vôbec nie typ odkazu, ako naposledy...googleforidiots...vzhľadom na dobrú atmosféru na tomto fóre ma to dosť prekvapilo. To už by bolo prijateľnejšie dať odkaz na google ;) a to už potom netreba ani fóra.
artus

Reputace: +18

Příspěvekod Lenka » 19. únor 2015 22:30

Upřímně řečeno, většina tutoriálů pro Inksc. je ve španělštině (prej - nehledala jsem je - neumím překládat z běžícího videa, protože tam nejde sebrat text a hodit ho do překladače). Druhak: na co je tutoriál, to najdeš všude v miliónech variací. Nejlepší je začít kreslit a ošahat si to. Když budeš potřebovat pomoct s nějakou konkrétní zkratkou, tak ti tady určitě někdo poradí. Pokud si zatím nevěříš co se týče kvality epsů, vyexportuj z toho prostě bitmapy a nahrávej to jako bitmapový ilustrace. Prodávají se docela slušně pokud dodržíš ostatní věci = dobře to vypadá + někoho to zajímá.

Abych nemlela úplně OT, tak třeba tady je něco česky http://www.kurzygrafiky.cz/navody/inkscape
Slyším symfonii, ale neumím noty a nemám hlas. Vidím do jiných dimenzí, ale ruce jsou zchromlé a procesor nestíhá. Aneb kdybyste viděli to, co vidím já, tak vám z toho hrábne.
Lenka

Reputace: +265

Příspěvekod artus » 19. únor 2015 22:49

Lenka: tak som aj uvažoval, že to hodím do jpg a uvidím. Ja mám AI CS2 a asi by som rád skúsil vyššiu verziu, ak sa dá oficiálne kúpiť full verzia...napr. CS5. Neviem, neskú,al som zatiaľ, ale zdá sa mi, že tie najnovšie verzie už sú predplatné na limitovaný čas. To mne nevyhovuje...stačí mi menej funkcií, aj tak ich nevyužijem.
artus

Reputace: +18

Další

Zpět na O grafice nejen vektorové