Vhodný font pro psaní knihy

O tvorbě grafiky (vektory, bitmapy, fraktály, 3D rendery) a různých grafických programech - Adobe Photoshop, Illustrator, Corel Draw

Re: Vhodný font pro psaní knihy

Příspěvekod Ravennka » 25. říjen 2017 13:33

Pokud si děláš vlastní ilustrace, tak do těch Ti asi zasahovat už nebudou a font stejně převedeš na křivky. Když to nebude nějaký placený font, který řve přímo do očí - jsem licencovaná věc, kterou užívá jenom CocaCola (např), tak by to neměl být sebemenší problém, nikdo to zkoumat určitě nebude 8-)

Ono ostatně i vydavatelství bude mít určitě nakoupeno mraky fontů (nebo za hubičku získají licenci), tak případně je možnost poptat se i u nich, jestli nemají nějakou knihovnu fontů a z té vybrat. Zatím bych tam dala nějaký univerzální - a nebo kdyby ses nudil, tak projdi ten fontsquirrel :)

Za InDesign palec nahoru :mrgreen:
Hodnocení: 0
Ravennka

Reputace: +856

Příspěvekod admin » 25. říjen 2017 13:48

Návštěvník píše:Píši v Adobe Indesign tak snad to nebude takový průšvih.

No raději se přeptej toho vydaatelství. CPress třeba vyžaduje podklady ve Wordu - vydávají totiž tolik knih, že vše musí být podle jednoho mustru, na jiné formáty nemají čas.

Takže jsem to tenkráte z LaTeXu exportoval do RTF :)
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
admin
Site Admin

Reputace: +399

Příspěvekod Návštěvník » 25. říjen 2017 16:01

Cpress? Zajimavé.

V případě, že někdo z Vás má zkušenosti s nějákým vydavatelstvím, může mi ho prosím doporučit? Na ten CPress ještě určitě mrknu.
Návštěvník

IP: 46.167.243.2xx

Reputace: 0

Příspěvekod shalom3 » 25. říjen 2017 18:18

Psala jsem pro Computermedia a pro Verlag Dashofer, v obou případech všechny texty ve Wordu. Vždycky dávali sazbu ke kontrole, jinak se neřešilo nic. Na formátování nebyly žádné nároky, prostě jen to, aby bylo jasné, co je nadpis, podnadpis, poznámka....Nevím, jestli jsou různé způsoby zpracování, když jsem občas něco převáděla do počítačové sazby, tak první bylo, že jsem do programu natáhla naprosto odformátovanou verzi textu a původní formátování používala jen jako předlohu, od které jsem odvodila v sazbě odpovídající styly.
shalom3

Reputace: +577

Předchozí

Zpět na O grafice nejen vektorové