Zajímaví autoři pro všeobecnou inspiraci

O tvorbě grafiky (vektory, bitmapy, fraktály, 3D rendery) a různých grafických programech - Adobe Photoshop, Illustrator, Corel Draw

Re: Zajímaví autoři pro všeobecnou inspiraci

Příspěvekod Martin » 7. září 2017 08:08

Ty illustracni fotografie u clanku co jsou printscreeny ze SS, Dobra prace Idnes :D
Hodnocení: 0
Martin

IP: 77.48.51.1xx

Reputace: 0

Příspěvekod PandaWild » 7. září 2017 09:59

"Guillem po třech a půl letech na fotobankách prodává 1 600 fotek denně." ... tak první část mám už splněnou, jsem na fotobankách 3 a 3/4 roku. No a kde je těch 1600 prodejů denně? To nemám ani za měsíc! :shock:
PandaWild

Reputace: +1183

Příspěvekod Bananaboy » 7. září 2017 10:17

Denne má toľko predajov ako ja za kvartál a má len dvojnásobne veľké portfólio ako ja. Hlavne, že fotografi stále plačú, že fotky sa predávajú menej ako ilustrácie.
+PandaWild Hodnocení: +1
Adobe Illustrator CS5 | NIKON CoolPix P510
Bananaboy

Reputace: +660

Příspěvekod PandaWild » 7. září 2017 10:29

A zdá se že nekecá, na DreamsTime má 25 tisíc prodejů, když to přepočtu k poměru ke mně tak to odpovídá. (portfolio mám asi tak stejně velké, velikostí portfolia to není)

Tedy opět se potvrzuje - nemá smysl si stěžovat na úpadek fotobank, ale na vlastní neschopnosti. "objektivní příčiny" neexistují, vše máme v sobě.
+Anika, +Baldion, +admin, +hypotekyfidler.cz Hodnocení: +4
PandaWild

Příspěvekod hypotekyfidler.cz » 7. září 2017 11:38

To je samozřejmě naprostá pravda.
Ovšem to interview se s ním dělalo už asi před nějakou dobou. Podle počtu fotek a průměrného měsíčního uploadu je na Dreamu skoro pět let. Projel jsem namátkově několik stran jeho nejnovějších fotek a ani jeden download jsem tam nenašel. Takže se obávám, že krize fotobank se nevyhnula ani jemu.
hypotekyfidler.cz

Reputace: +213

Příspěvekod GreatWhite » 8. září 2017 10:04

tak jistě trefil se do potřeb současných fotobankových zákazníků 8-) prachy zasloužené, to určitě.
No na mě ty fotky působí jak sestřih nějaké brazilské telenovely. ;) no a jestli už i on neprodává nové kousky, tak to spíš ukazuje na to, že je zasypáván identickými fotkami od jiných tvůrců. Ono takových portfolií jsou tam tisíce...
GreatWhite

Reputace: +49

Příspěvekod PandaWild » 8. září 2017 10:36

I kdyby mu prodeje klesly na polovinu (což těžko), tak namísto 100x víc bude vydělávat 50x víc než já, což je stále ještě s rezervou 10x víc než "běžný plat". Ne, tady nemá smysl mluvit o nějakých krizích. Leda tak o krizích a nedostatcích v naší vlastní tvorbě.
PandaWild

Příspěvekod shalom3 » 8. září 2017 10:42

Jsem ráda, že se našel někdo další, na koho takové fotky nepůsobí (GreatWhite) - už jsem si připadala jako mimoň. Ovšem dneska podobné fotky vídáme na mnohých webech, já jsem na ně vcelku alergická. Přiznávám, že mi jaksi unikl význam toho původního článku, kde si na takové fotky lidi něco připisují. Nějak jsem v tom neobjevila něco vtipného ani zajímavého nebo poučného. Možná je to tím, že raději než sociální sítě si dám s přáteli občas raději nějakou decku naživo. Asi mi něco prostě uniklo. Nicméně, tohle by mne fotit fakt nebavilo.
shalom3

Reputace: +447

Příspěvekod Ravennka » 8. září 2017 12:02

Na druhou stranu - pokud tady někdo má sešup z $100 na $4, tak to prostě nemůže být jeho tvůrčí chyba. Tam těch negativních faktorů se musí sejít celá řádka.

Já měla na SS v srpnu skoro polovinu výdělku, co v květnu... (a vloni v srpnu a předloni v srpnu). Ostatně, srpen byl můj nejhorší měsíc od dubna 2015 - to jsem byla na fb něco málo přes rok... jasně, je v tom částečně i můj faktor, kdy jsem málo přidávala, hlavně recykláty, ale prostě tam těch faktorů musí být víc. Obzvlášť, když to říká každý. Nejde přece o ta absolutní výdělková čísla, ale o ta relativní... když "všem" tady klesnou výdělky o 5 - 10% (např.), tak to prostě není pouze tvůrčí problém... i když je jasné, že jediné řešení je prostě přidat (a nebo si najít další možnosti, ja se uchytit).
Ravennka

Reputace: +733

Příspěvekod GreatWhite » 8. září 2017 12:36

tak psala tu i nějaká fotobankéřka s větším portfoliem, že ji měsíční zisky z 2000,- doláčů na šutru klesly na 1000,- :( to nebude jenom tvůrčí neschopností. Ale to je diskuze do jiného vlákna. Já si jenom myslím, že tvorba tohoto španěla (ačkoliv má výborné modely s hereckým nadáním a umí ty emoce zachytit) může být postupem času úplně ušlapaná desetitisíci stejnými fotkami.
GreatWhite

Reputace: +49

PředchozíDalší

Zpět na O grafice nejen vektorové