Zajímaví autoři pro všeobecnou inspiraci

O tvorbě grafiky (vektory, bitmapy, fraktály, 3D rendery) a různých grafických programech - Adobe Photoshop, Illustrator, Corel Draw

Re: Zajímaví autoři pro všeobecnou inspiraci

Příspěvekod Fug4s » 19. říjen 2017 18:39

Tak na AS vyhodili jeden a na Istocku rovnou všechny s:

he design elements in this file are likely subject to copyright protection for the original designer. Because the design is the predominant aspect of the file, the file is likely to infringe on the copyright of the designer. If you are the owner of the rights to the original work (i.e. the fabric design), or have other specific, verifiable reasons that suggest our initial assessment is inaccurate (such as if the copyright has expired in the original work) please resubmit and supply supporting documentation/releases.

To chtějí skicu nebo co? Přesně nerozumím co tím myslí. Jako že jsem kopíroval jiného autora? :o
Hodnocení: 0
Fug4s

Reputace: +48

Příspěvekod hypotekyfidler.cz » 19. říjen 2017 19:15

Na tohlle jsou na iStocku hodně hákliví - Getty je nejdéle fungující fotobanka a tudíž už asi řešili spoustu průserů.
Z toho co píší, bych řekl, že jim jde o tu texturu oblohy - hvězdy, atd - jak jsi je vytvořil? Buď jsi je nějak udělal "out of scratch" a pak jim na to napiš PR nebo je to na základě tvojí fotky, kterou jim tam přilož nebo jsi využil fotku či ilustraci někoho jiného a to by bylo špatně - snad kromě NASA, kterou je tam pak potřeba uvést. To samé ale i ohledně dalších prvků - třeba té siluety loďky. Jestli jsi jí takhle nakreslil jenom z hlavy, tak to klobouk dolů.
hypotekyfidler.cz

Reputace: +213

Příspěvekod shalom3 » 19. říjen 2017 20:03

Fug4s píše:Díky moc Pando, zkuším asi nejprve jestli to rozchodím animation makter. Pokud to nepůjde tak to zkusím tvou cestou. Nevím jestli tohle zvládnu. Virtual Dub jsem měl zapnutý asi jednou v životě. :)
Jen nevím jak půjde v Animation makeru udělat 4K video.

Video 4k naprosto bez problémů - rovnou do formátu mov s nastavením kodek = JPEG. Vyrendruje se to v celkem únosném čase (dělám videa tak kolem 10 s).
Co se týká těch autorských práv, tak to je na fotobankách docela sranda. Občas mi vyhodí vektor s postavičkami, který jsem kreslila z hlavy, resp. rovnou do PC. Jednou jsem to napsala na Fotolii a odpověděli toto:
For your hand drawn vectors you require a property release signed by the artist and the photographer. Your name and signature are also required, even if you are both artist and member.
Byla jsem líná to nějak řešit, ale pravděpodobně by měl stačit PR, kde budeš uveden a podepsán Ty a Ty :lol: . Skicy se zřejmě dají také použít, tu a tam si je děláme dodatečně :lol: . Ale nevím, co by to mělo v případě právního sporu prokázat (kdybych jako vzala nějaké umělecké dílo, pak ho naskicovala, pak to ztvárnila v PC - no tak podle mne je to stejná krádež, jako když to udělám rovnou v SW).
shalom3

Reputace: +463

Příspěvekod PandaWild » 19. říjen 2017 20:36

S Fotolií jsem se potýkal s PR u videí generovaných z mých programů, kde jsem potvrzoval že jsem autor programů, ale stále jim to nestačilo až jsem to vzdal. :? (možná špatný formát PR? Kdo ví, ostatní fotobanky to braly)
PandaWild

Reputace: +1224

Příspěvekod Fug4s » 20. říjen 2017 06:27

To jsou fakt blbci, nahrál jsem to tam s klasickým popisek pro SS kde musí být Elements furnished by NASA. Ale to IStock nechce. Chce přímo odkaz na texturu na NASA. Tak jsem na nic nečekal a rovnou to tam nahrál podruhý s odkazem. Oni ten obrázek s odakzem vyhodili jako duplikát a u toho prvního mi napsali že chtějí texturu. OMG
Zkuším to z domova ještě jednou a raději tu splácám nějakou skicu.
Jinak jsem včera rozchodil Animation maker a vypadá to supr napadlo mě využití i pro vektory které jsem teď dělal. Akorát tam nemůžu najít žádný posouvání, zvětšování, rotaci, atd. Všechno se jen tak rozvlní brushema. Chtěl bych udělat aby se obloha zvětšovala (přibližovala). Jde to tam někde?
Fug4s

Příspěvekod shalom3 » 20. říjen 2017 20:16

bohužel, to je určitý nedostatek toho programu, že tam nelze pracovat s klíčovými snímky. Takže tu oblohu můžeš zkusit zpracovat max. pomocí Animated brushes - Zoom brush, což asi nebude to pravé. Vektory (resp. jejich exporty zejména do png) pro animace taky používám, je to ale možné jen jako Add animation, Import Animation pictures. Ty možnosti animace jsou ale vcelku omezené, tam se dá celkem rozumně pracovat jenom s pohybem po dráze. Na některé animace je ale program vcelku vynikající. Dost často to využívám tak, že si v tomto programu vytvořím nějaké video a dál ho potom dotvářím pomocí Corel Video Studio.
shalom3

Příspěvekod Fug4s » 21. říjen 2017 08:02

Děkuji Shalom, ještě prosím 2 dotazy. Kde najdu ten JPEG kodek. Když dám renderovat tak tam mám jen rozměr jestli Fit Fill anebo Strech, a pka už jen duration a FPS. A za druhé tu cestu najdu kde? Na některé objekty (viz ta loďka) by se to hodilo. Díky
Fug4s

Příspěvekod shalom3 » 21. říjen 2017 20:45

Fug4s - ohledně JPG kodeku - to je divné, všechno, co jsi vypsal, tam mám také a ještě pod polem FPS jsou další dvě nastavení - Codec a Quality. Je ovšem možné, že máš nějakou starší verzi, kde to ještě nebylo (já mám 3.3.12, což je už nějaké update vůči té verzi, kterou jsem původně měla staženou zadarmo ze SharewareOnSale).
Druhá otázka - k animaci objektu na základě cesty - funkce je dostupná z prostředí dialogového okna Add New Animation. Napravo máš takové ty standardní animační štětce, nalevo je tlačítko Import animation pictures. Dostaneš dialogové okno Load Animation Images, kde obrázek nalistuješ. Pak Choose animation type - tlač. Create path animation. Pak necháš obrázek označený a používáš ty panely úplně napravo pro nastavení dráhy pohybu.
shalom3

Příspěvekod Fug4s » 22. říjen 2017 15:43

Díky tak to bylo tou verzí. Měl jsem 2.2.5 a tam ani jedno nebylo.
Fug4s

Příspěvekod uzivatel » 7. listopad 2017 13:19

uzivatel

Reputace: +2

PředchozíDalší

Zpět na O grafice nejen vektorové