Chybějící IPTC na Canstock

Diskuse o ostatních - menších - fotobankách, jako je CanStockPhoto, Depositphotos, StockFresh, CutCaster, YayMicro a další

Chybějící IPTC na Canstock

Příspěvekod admin » 9. březen 2015 16:22

Také vám chybí IPTC data, když nahráváte na Canstock přes FTP? Nebo to tak mám jen já (už asi 2 měsíce)!
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
admin
Site Admin

Reputace: +437

Re: Chybějící IPTC na Canstock

Příspěvekod tlamic » 9. březen 2015 16:36

Raději jsem začal nahrávat přes webové rozhraní, protože mě neustále blbne ftp na canstock.
tlamic

Reputace: +5

Příspěvekod Fyletto » 9. březen 2015 16:47

U fotek je to vždy v poho i přes FTP, u vektorů většinou taky / i když ty dlouhodobě zlobí...
Fyletto

Reputace: 0

Příspěvekod PandaWild » 9. březen 2015 17:44

CanStock mi beze IPTC přes FTP v pořádku. Ale IPTC je takový trochu nestabilní nejednoznačný formát. Záleží na programech, které s ním manipulovaly. Mohlo by pomoct uložit to jiným programem. Vím že když jsem to někdy ukládal přímo z AI, tak z toho někdy fotobanky četly co neměly (např. se objevil starý zrušený titulek). Z Photoshopu se problémy neobjevují.
PandaWild

Reputace: +1553

Příspěvekod Ravennka » 9. březen 2015 17:55

Jsem na tom stejně... pěkně nahraju na ftp a pak znova kopíruju iptc =/ (na doplnění používám Bridge)
Ravennka

Reputace: +891

Příspěvekod Bananaboy » 9. březen 2015 18:52

Keď som pred pár dňami opäť začal po dlhšej dobe nahrávať na Canstock, tak som nahral pár obrázkov ako som bol na Canstocku zvyknutý cez FTP. Všetky zostali niekde v "medzipriestore". Na server mi ich síce nahralo, ale na stránke sa doteraz neobjavili. Tak som začal nahrávať cez webové rozhranie a veľmi si to pochvaľujem. Je to ešte lepšie ako cez FTP. Jednak je to bez chýb a jednak sa súbory nahrávajú pekne po poradí a nie jeden cez druhý ako na FTP. Takto mám prehľad u ktorého súboru som skončil a od ktorého mám nabudúce začať nahrávať.
Adobe Illustrator CS5 | NIKON CoolPix P510
Bananaboy

Reputace: +797

Příspěvekod ToM » 10. březen 2015 10:08

admin píše:Také vám chybí IPTC data, když nahráváte na Canstock přes FTP? Nebo to tak mám jen já (už asi 2 měsíce)!

Jsem na tom stejně. FTP i přes web rozhraní veškeré IPTC chybí. Data vkládám přes Photoshop.
ToM

IP: 178.255.168xx

Reputace: 0

Příspěvekod admin » 1. duben 2015 09:18

Pokud máte také problémy s IPTC na Canstocku, tak napište do tohoto vlákna na Canstock fóru, třeba když nás tam bude více, tak to začnou řešit: www.canstockphoto.com/forum_read.php?id=6501
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
admin
Site Admin

Reputace: +437

Příspěvekod PandaWild » 1. duben 2015 09:34

IPTC je takový podivný nejednoznačný formát. Opravuji tvrzení že Photoshop mi problémy nedělá - sadu obrázků jsme zmodifikoval ve Photoshopu a (jako vždy) upravil titulky v ACDSee. Všude ok, ale na Bigstock se mi jako titulky objevují ty staré, před úpravou ve Photoshopu.

tedy ->
záleží nejen na programu, kterým se IPTC edituje, ale i na programech které něco dělaly s JPG předtím, struktury IPTC se mohou nějak lišit. Mohlo by tedy stát za pokus při potížích s IPTC na Canstock vysledovat které programy na to mají vliv - např. zkonvertovat JPG na BMP a zpět zas na JPG, aby se tím odstranily všechny staré struktury, a vyeditovat IPTC znovu, aby to bylo "z čistého stavu". Když se takhle najde který program to dělá "z čistého stavu", tak pak by mohli na podpoře zajistit podporu formátu pro ten program.
PandaWild

Reputace: +1553

Příspěvekod Bananaboy » 1. duben 2015 09:50

Neviem síce koľko máš súborov na nahratie, ale 70 dní by som na odpoveď zo suportu určite nečakal a naládoval by som to tam cez web. Nie je to až tak pomalé, ako sa všeobecne tvrdí. Minule som tam cez web nahral 100 vektorov za nejaké 2 hodiny a to mám hodne pomalý internet.

Inak ak máš tento problém sám, tak to môže byť používaným programom, ako píše Panda. Jednu dobu som chcel používať Sovpagov Photostock, ale nedokázal mi načítať IPTC zapísané v ProStockMasteri, tak som sa naň vykašlal a začal som na keywordovanie používať StockSubmitter.
Adobe Illustrator CS5 | NIKON CoolPix P510
Bananaboy

Reputace: +797

Další

Zpět na Ostatní microstock fotobanky