DepositPhotos - Returned Sale

Diskuse o ostatních - menších - fotobankách, jako je CanStockPhoto, Depositphotos, StockFresh, CutCaster, YayMicro a další

DepositPhotos - Returned Sale

Příspěvekod fotobanker » 10. červen 2015 23:16

Vcera se mi prodala na Depositphotos EL licence za 36$, ale na ucet se pripsalo jen 16$. Tak jsem nechapal. Az pak jsem zjistil, ze mam ten samy den Returned Sale animace za 20$. To uz davalo smysl.

Nicmene psal jsem na podporu, jak tedy takovy Returned sale vznika. Ptal jsem se, jestli to znamena, ze moji animaci vlastne prodali zadarmo. na to mi odpovedeli:

"No, the purchase was returned becuase it was made with an unauthorized card. That´s why we blocked the payment on the account where it was bought and the purchase of the file was rejected
as a result the file wasn´t sold and the sale was returned"

Zajimalo me, jestli ten dotycny "kupujici" se k tomu videu dostal a stahl ho.

"No. The file was downloaded on the account firstly. As the purchased of the whole plan was cancelled and the account was blocked, the purchase of your file was also rejected. So that person do not have access to your file and can´t use it."

Pak probehla jeste dalsi komunikace, ale odpoved bohuzel nemam, pac po ukonceni chatu zmizela cela konverzace.
Ve vysledku jsem zjistil, ze dotycny to video stahl, ale nemuze ho legalne pouzit, pac k nemu nema prava, takze se mi velice ulevilo :D. Dotycny ho urcite tedy nepouzije :) Pohcybuju, ze by si nekdo, kdyz nahodou nekde uvidi svoji vec, nejakym zpusobem overoval, ze ma opravdu licenci.

Pripadalo by mi fer, kdyby fotobanky nesly rizika alespon procentuelne, kdyz uz prijmou falesnou kreditku. Ale na druhou stranu chapu, ze by se to pak dalo zneuzivat. Lidi by si ve velkem mohli kupovat sve veci.

Co si o tom myslite vy?
Hodnocení: 0
fotobanker

Reputace: +3

Re: DepositPhotos - Returned Sale

Příspěvekod Bananaboy » 11. červen 2015 06:14

fotobanker píše:Pripadalo by mi fer, kdyby fotobanky nesly rizika alespon procentuelne, kdyz uz prijmou falesnou kreditku. Ale na druhou stranu chapu, ze by se to pak dalo zneuzivat. Lidi by si ve velkem mohli kupovat sve veci.

Ktoré "lidi" myslíš? Fotobankérov? No neviem, či niektorí z nás má doma v šupleti kopu falošných kreditiek, ktorými by si mohol kupovať svoje vlastné veci. :lol: Keby sme vedeli chodiť v biznise s falošnými kreditkami, tak by sme asi nestrácali čas zbytočným fotením/kreslením. :lol:

Ani fakt, že dotyčná osoba ten súbor nepoužije ma moc neupokojuje. Ono ja predpokladám, že sa jedná hlavne o 15 ročných puberťákov, ktorí kradnú čísla kreditiek na internete a naše súbory za ne kúpené dávajú na svoje pirátske stránky. A tam už si to stiahnu ďalšie stovky, alebo tisícky ľudí. Možno si tým medzi sebou dokazujú, akí sú dobrí hackeri. Ani my sme neboli v ich veku inakší. Akurát nám stačilo súťažiť v tom, kto ďalej dočúra. :lol:
Adobe Illustrator CS5 | NIKON CoolPix P510
Bananaboy

Reputace: +797

Příspěvekod Návštěvník » 11. červen 2015 07:22

Paypal overuje pravost kreditky ze strhne nejakou castku(1$?) a pak to vrati...fakt nechapu, ze to fotobanky nedokazou osefovat
Návštěvník

IP: 92.240.175.xx

Reputace: 0

Příspěvekod shalom3 » 11. červen 2015 09:39

Také mám na depositphotos 2 vrácené prodeje a na fotolii jeden. Sice to není moc za zhruba 1 rok, ale naprosto souhlasím s tím, že fotobanky by měly nést toto riziko samy a ověřovat si kreditky nějakým způsobem. Ostatně když někdo zaplatí falešnou kreditkou v obchodě, není naděje, že by ho někdo chytl, vzal mu zakoupené zboží.
shalom3

Reputace: +624

Příspěvekod PandaWild » 11. červen 2015 10:25

Spíš bych to viděl takhle - základní ověření čísla kreditky se dělá pomocí kontrolních číslic při zadání platby. Ale zda kreditka není zablokovaná se zjistí až ověřením u banky (provedením transakce), což nějakou dobu trvá. Kupci chtějí své zboží používat hned po zakoupení. Kdyby museli čekat den nebo dva, práce by jim stála a tak by raději šli do jiné fotobanky, kde to bude rychleji. U licenčního prodeje se nejedná o zboží, které zákazník dostane do ruky a tím je jeho. Po zaplacení dostane sice obrázek, který může hned použít (aby mohl s ním pracovat), ale licenci, tedy povolení k jeho zveřejnění, dostane až se provede finanční transakce. Když se dodatečně zjistí, že je kreditka blokovaná, tak se obchod zruší, zákazník sice má obrázek, ale nemá povolení ho používat a když ho nesmaže tak je stejné jako by ho ukradl. Zda to pak bude šířit na nelegálních serverech - stejně tak by to mohl šířit, kdyby obrázek zaplatil, to s tím až tak moc nesouvisí. Pro fotobanku jsou případy zneužití v tak malém počtu proti legálním prodejům, že se jim mnohem více vyplatí podporovat legální zákazníky rychlým prodejem než je zdržovat až se vše ověří. A prodejce - aby hned viděl že se obrázek koupil, tak mu fotobanka připíše kredit hned po koupení, což znamená že po selhání mu to musí zas vzít zpět. Jiná možnost by byla, že bychom viděli platby se zpožděním den nebo dva, což by se nám nelíbilo. Nebo jak to dělá BigStock - tam se musí čekat s výběrem až jsou částky potvrzené.
PandaWild

Reputace: +1553

Příspěvekod Návštěvník » 11. červen 2015 11:03

Kdyz ti fotobanka stahne odmenu a vlastne o nic neprijde tak ji to IMHo netrapi a nic ji nenuti delat nejaky opatreni, ne? Zkus si v samosce nakoupit neplatnou kreditkou. Do 499,- to treba poridis, tam se overuje jen jeji existence, 500+ uz se kontroluje v bance jestli mas na uctu i penize. Vse online.
Návštěvník

IP: 92.240.175.xx

Reputace: 0

Zpět na Ostatní microstock fotobanky