Nahravani vektoru - metadata

Diskuse o ostatních - menších - fotobankách, jako je CanStockPhoto, Depositphotos, StockFresh, CutCaster, YayMicro a další

Nahravani vektoru - metadata

Příspěvekod navštěvník_3 » 11. listopad 2015 22:16

Ahoj,

po delsi dobe jsem chtel neco pridat na canstock (i kdyz to je celkem bida).
Prekvapilo me, ze pri nahravani klasickeho zipu eps+jpg s metadaty se mi nenactou data do formularu.
Zipy jsou identicke jako davam treba na fotolii atd a data se z nich normalne nacitaji.

Mam za to ze drive (jaro) to fungovalo, mate nekdo podobny problem, nebo rovnou reseni?

Diky
Hodnocení: 0
navštěvník_3

IP: 188.122.208.xx

Reputace: 0

Re: Nahravani vektoru - metadata

Příspěvekod old_white_wolf » 11. listopad 2015 22:27

Já tam dávám *.jpg a *.eps ne v zipu a problém stejný, resp. data jsou u *.jpg, ale u *.eps nejsou. Řešení nevím, možná nahrát data i do *.eps, ale na to jsem asi línej :)
old_white_wolf

Reputace: +30

Příspěvekod foto » 11. listopad 2015 22:30

U Canstocku si načtení iptc z jpg musíte nějakou chvíli počkat. Dočkej klasu, jako husa klasu.
foto

IP: 46.135.41xx

Příspěvekod Bananaboy » 11. listopad 2015 22:51

foto píše:U Canstocku si načtení iptc z jpg musíte nějakou chvíli počkat. Dočkej klasu, jako husa klasu.

Nie je pravda. Ja na "načtení" IPTC z jpg čakám už od začiatku októbra a ono jaksi stále nič. Moja skúsenosť je taká, že keď som nahrával pomalým internetom, ktorý mám doma, tak sa IPTC načítali korektne. Teraz nahrávam na všetky fotobanky rýchlym internetom o víkendoch v kancelárii jednej firmy a tam mi to už blbne a cca u 20% vektorov mi na Canstocku IPTC nenačíta. Možno náhoda, ale skutočne keď som nahrával pomalým internetom z domu, tak to bolo úplne bezchybné.
Adobe Illustrator CS5 | NIKON CoolPix P510
Bananaboy

Reputace: +797

Příspěvekod vitek38 » 12. listopad 2015 09:09

Mám podobný problém se shutterstockem. Přes ftp se z balíku spoustu obrázku načte bez metadat (nebo jen s názvem) a dalších pár se radši nenahraje vůbec. Pomůže to tam nahrát po nějaké chvíli znova. Ale stejně... je to pruda. :ugeek:
vitek38

IP: 212.96.178.1xx

Příspěvekod PandaWild » 12. listopad 2015 09:56

ShutterStock raději už nahrávám přes www rozhraní, bývá to spolehlivější a obvykle je zpracování podstatně rychlejší.
PandaWild

Reputace: +1553

Příspěvekod Ravennka » 12. listopad 2015 10:48

SS přes FTP od začátku a celou dobu bez problémů.

U CanStocku nahrávám přes web a co se nahraje, to se nahraje, co ne (nahrát, pak to nechat být a tak za hodinku se vrátím)... tak holt doplním.
Ravennka

Reputace: +891

Zpět na Ostatní microstock fotobanky