Symbiostock

Diskuse o ostatních - menších - fotobankách, jako je CanStockPhoto, Depositphotos, StockFresh, CutCaster, YayMicro a další

Re: Symbiostock

Příspěvekod PandaWild » 9. říjen 2014 13:06

Teda do toho bych se asi nepouštěl. Na fóru jsou vidět velmi rozsáhlé diskuze všech možných problémů co musí řešit (technických i právních). To musí zabírat strašně času, pak není čas na tvorbu.

Zkoušel jsem dostupnost z pohledu zákazníka. Nacházel jsem jen odkazy na jednotlivé autory (a od nich se nenacházely výsledky jiných autorů), ale pak přece jen jsem našel nějaký globálnější vyhledávací nástroj: http://symbiostock.info/

Vypadá to být pro zákazníka dost nepraktické - hledání nemá moc luxusu, na každém odkaze je jiný vzhled a ovládání stránek. A finančně - není možnost předplatného (společného pro více autorů), takže to pak vyjde dost draho. Nevidím důvod proč by zákazníci měli nakupovat tady, když fotobanky jsou pohodlnější a levnější a i výběr větší. Mělo by to význam jen u hodně dobrého autora s velkou jedinečnou tvorbou, ale pro nás průměrné pěšáky by to výnosné nejspíš nebylo. Ten vynaložený čas by se nevyplatil.
Hodnocení: 0
PandaWild

Reputace: +1581

Příspěvekod Miky » 27. leden 2016 09:32

Cau kolegove,
Pouzivate nekdo Symbiostock? Jake to jde?
Rozhodl jsem se, ze to zkusim. Pouzil jsem cast sveho portfolia a zrovna jsem ten web spustil.
Situace kterou vyse popisuje Panda v prispevku z roku 2014 uz je uplne jina a platila pro puvodni verzi Symbiostocku. Muj web bezi na novem Symbiostocku 2, ktery je trochu jiny nez ten puvodni. Zakaznik nakupuje bud na soukromem webu autora a nebo na spolecnem webu Symzio.
Miky

Reputace: +98

Příspěvekod Bananaboy » 27. leden 2016 09:40

Miky píše:Pouzil jsem cast sveho portfolia a zrovna jsem ten web spustil.

Podobnosť názvu webu so stránkou Yuriho Arcursa čisto náhodná. :lol: :lol:
Adobe Illustrator CS5 | NIKON CoolPix P510
Bananaboy

Reputace: +813

Příspěvekod Miky » 27. leden 2016 09:46

Bananaboy píše:
Miky píše:Pouzil jsem cast sveho portfolia a zrovna jsem ten web spustil.

Podobnosť názvu webu so stránkou Yuriho Arcursa čisto náhodná. :lol: :lol:

To je kdoze? :lol:
Hele ja mel tu domenu pripravenou na svuj budouci obchod mnohem driv nez to Yuri spustil. 8-)
Miky

Příspěvekod tomas.griger » 29. leden 2016 18:10

Odporucam vam dat ruky od Symbiostock2 prec! Prva verzia, ktoru tvoril Leo bola vyborny napad, vytvoril som si stranku a spolupracoval s developerom na vsetkych moznych vylepseniach, kym ho microstockeri "tradicionalisti" nerozniesli v zuboch a prestal produkt vyvijat.
Symbiostock 2 je komercny projekt a s Robinom, ktory to vyvija nemam dobre skusenosti. Propagoval to ako super nastroj na automaticke posielanie vsetkym agenturam a skutocne to aj fungovalo... kym mi po dvoch tyzdnoch bez varovania nezablokoval ucet bez navratu penazi, lebo "to tak nemyslel, ze budeme posielat fotky cez neho vsetkym agenturam, lebo to mu zabera bandwith". Potom stiahol tu reklamu, ze to je dalsie vyuzitie Symbiostocku, napriek tomu, ze predtym posielal email, kde jasne specifikoval ake to je super takto posielat.
Zaver: neverit prilis ich slubom, lebo pridete o pracne vybudovanu stranku.

Sent from my iPad using Tapatalk
tomas.griger

Reputace: 0

Příspěvekod Miky » 31. leden 2016 11:08

Diky za info, dam si na toho ptaka pozor.
Miky

Příspěvekod jareso » 31. leden 2016 14:19

Miky píše:...
Rozhodl jsem se, ze to zkusim. Pouzil jsem cast sveho portfolia a zrovna jsem ten web spustil.
...

Ten tvoj web vyzerá fakt pekne, gratulujem! Tiež som si ho na prvý pohľad pomýlil s fotobankou Yuriho, ale to nevadí. Nech sa darí v predajoch – a potom napíš ako to ide! ;)

Ja sa s myšlienkou priameho predaja pohrávam už dávno, ale keď si spomeniem na všetky byrokratické požiadavky, ktoré by to muselo spĺňať, tak ma také chute zakaždým veľmi rýchlo prejdú. :?
Online portfolio: www.jareso.com | Twitter: www.twitter.com/jareso
jareso

Reputace: +10

Příspěvekod Miky » 31. leden 2016 15:31

jareso píše:
Miky píše:...
...

Ten tvoj web vyzerá fakt pekne, gratulujem! Tiež som si ho na prvý pohľad pomýlil s fotobankou Yuriho, ale to nevadí. Nech sa darí v predajoch – a potom napíš ako to ide! ;)

Ja sa s myšlienkou priameho predaja pohrávam už dávno, ale keď si spomeniem na všetky byrokratické požiadavky, ktoré by to muselo spĺňať, tak ma také chute zakaždým veľmi rýchlo prejdú. :?

Diky! Jsem rad ze se libi. Jeste potrebuju vychytat naky mouchy a rozchodit “related images“ pod kazdou fotkou(fungovalo to, ale ne jak bych si predstavoval, tak jsem to zatim vypnul). Ted koukam ze uz plni Symzio mym portfoliem. No uvidim, zadny zazraky si od toho neslibuju, ale je to zajimava zkusenost. Pozdeji dam vedet jak to jde. 8-)
Miky

Předchozí

Zpět na Ostatní microstock fotobanky