Pixmac - aktivita fotobanky

Re: Pixmac - aktivita fotobanky

Příspěvekod Martin z kopce » 28. duben 2015 14:15

Na Pondu5 nejsou při přijímaní ilustrací moc přísní, ale své obrázky z Pondu5 jsem nenašel ve vyhledávání Pixmacu, i když mám na zaškrtnuto, aby byly nabízeny i na Pixmacu.
Hodnocení: 0
Martin z kopce

Reputace: 0

Příspěvekod admin » 28. duben 2015 14:33

Dej jim šanci, dokončují sjednocení portfolií Pixmac/Pond5 takže pak budeš mít vše na Pondu. Mazat bych nemazal, maximálně bych přestal nahrávat, člověk nikdy neví kdy a jak se to rozjede.
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
admin
Site Admin

Reputace: +404

Příspěvekod Lenka » 28. duben 2015 14:44

Na můj vkus trvá to sjednocování trochu dlouho, ale kecat jim do toho nebudu. Prostě jsem je prozatím odepsala a nahrávám rovnou na Pond. Tam je to přece jen rychlejší. Český témata mi stejně prodávají jen Ss, Bs, Ft a 123, kdežto na P+P nešlo ani jedno, tak nemám důvod se vzrušovat. Počkám si, jestli se rozjedou (někdy) a pak tam třeba zase něco nahraju. :-)
Slyším symfonii, ale neumím noty a nemám hlas. Vidím do jiných dimenzí, ale ruce jsou zchromlé a procesor nestíhá. Aneb kdybyste viděli to, co vidím já, tak vám z toho hrábne.
Lenka

Reputace: +277

Příspěvekod Myšice » 28. duben 2015 15:02

admin píše:Dej jim šanci, dokončují sjednocení portfolií Pixmac/Pond5 takže pak budeš mít vše na Pondu. Mazat bych nemazal, maximálně bych přestal nahrávat, člověk nikdy neví kdy a jak se to rozjede.

Tak ale pokud by mi Pond bral normálně, na rozdíl od Pixmac, tak nevím proč radši nenahrávat tam. S tím jak mi furt vyhazujou fotky tam stejně nenahromadím žádné portfolio. Na Pondu bych ho třeba nahromadila snadněji. Ale teď jsem se tam zaregistrovala a zkouším něco nahrát a jsem zmatená. Tam se automaticky napsalo pár klíčových slov. Jak to jako ten program zjistil? :shock: A to nastavování cen je taky zajímavé. Se tam bojím někde na něco kliknout, že pak budu v nějaké sekci lidí, co musí extra platit za to, že si dali vyšší cenu, nebo tak něco.
Myšice

IP: 188.175.50.1xx

Příspěvekod PandaWild » 28. duben 2015 15:25

Předvyplňování keywords (podle jména souboru) na Pond5 se dá vypnout v nastavení účtu. Ceny - když nevíš, tak zaškrtni aby cenu určili oni. Ale oni stejně obvykle nechají co tam nastavíš. Tak buď nastavovat střední cenu co doporučují v okýnku napravo nebo raději nechat minimum - tj. $5 pro fotky a ilustrace, aby se alespoň občas něco prodalo. Ceny se když tak dají měnit i dodatečně hromadně.
PandaWild

Reputace: +1516

Příspěvekod jonnysek » 28. duben 2015 15:56

osobně si myslím že pixmac má svou budoucnost ... nahrávám tam nějakej ten rok a zisky pomalu a permanentě rostou (zejmena tedy prodeje na pond 5) rozhodně nepatří mezi nejhorší fotobanky typu crestock, photokore, scanstockphoto (tyto fotobanky mají zisky u mě naprosto minimální ale treba se to jednou změní ..tedy nenahrávám ale portfolio nemažu.
jonnysek

Reputace: +8

Příspěvekod Ellie Pond5 » 6. červen 2015 08:30

Myšice píše:
admin píše:Dej jim šanci, dokončují sjednocení portfolií Pixmac/Pond5 takže pak budeš mít vše na Pondu. Mazat bych nemazal, maximálně bych přestal nahrávat, člověk nikdy neví kdy a jak se to rozjede.

Tak ale pokud by mi Pond bral normálně, na rozdíl od Pixmac, tak nevím proč radši nenahrávat tam. S tím jak mi furt vyhazujou fotky tam stejně nenahromadím žádné portfolio. Na Pondu bych ho třeba nahromadila snadněji. Ale teď jsem se tam zaregistrovala a zkouším něco nahrát a jsem zmatená. Tam se automaticky napsalo pár klíčových slov. Jak to jako ten program zjistil? :shock: A to nastavování cen je taky zajímavé. Se tam bojím někde na něco kliknout, že pak budu v nějaké sekci lidí, co musí extra platit za to, že si dali vyšší cenu, nebo tak něco.

Rozhodně se nestane, že kvůli vyšším cenám budete v nějaké sekci lidí, co za to extra platí: nic takového totiž nemáme. :-) Cenu si vždy můžete stanovit podle sebe a kdykoli ji později změnit. Nic za to neplatíte. A co se týče klíčových slov: našeptávač je pomocník a opravdu jde vypnout: Klikněte na své username -> Preferences -> Automatically suggest keywords - vyberte "No". -> Submit.
Ellie Pond5
Kontakt z fotobanky
Kontakt z fotobanky

Příspěvekod petr35 » 7. červen 2015 12:23

PIXMAC nefunguje, nic se tam neprodává, a těžko někdy to bude fungovat. Jsem tam již pět let a prodej se zastavil někdy před 3 lety na 11,9 kr. a od té doby nic. Nahrávat tam fotky a popisovat je jen ztátou času.
petr35

Příspěvekod admin » 8. červen 2015 07:25

Ono vždy záleží na kvalitě a velikosti portfolia, mě se ta práce s uploadem několikanásobně vyplatila
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
admin
Site Admin

Reputace: +404

Příspěvekod Návštěvník » 8. červen 2015 07:29

U Pixmacu?? Při jak velkém portfoliu? A ve kterém roce začaly prodeje?
Návštěvník

IP: 92.240.175.xx

PředchozíDalší

Zpět na Pixmac