A podte do mna. Prosim o posudenie.

Místo pro ty, kteří se rozhodují zda zkusit prodávat své fotografie / ilustrace na fotobankách a potřebují posoudit, zda jsou na to jejich práce (fotky, ilustrace) vhodné - stačí uvést odkaz na portfolio/galerii. Případně pokud potřebují vybrat z portfolia 10 nejlepších kousků pro vstupní test na Shutterstock.

A podte do mna. Prosim o posudenie.

Příspěvekod Hosak » 12. srpen 2017 14:09

Ahojte asi tak pred dvoma tizdnami som zacal pridavat fotky a vectrory na fb. Necakal som ziadne velke predaje ale uz mam cca 100kuskov na vsetkych tu uvadzanich 5 najvetsich fotobankach a cakal by som aspon 0,1usd ale ani to nie ani na jednej vobec nic.

Preto by som chcel poprsit, poradit co robim zle. Netvrdim ze moje prace su dokonale ale nemyslim si ani ze su vylozene zle.

https://www.shutterstock.com/g/hosak?language=en

portfolia su na vsetkych cca rovnake +- 10 kuskov co schvalili/neschvalili jedine na adobe stock tam mi schvalili z toho co na shutterstock iba asi tak 2/3.

Dakujem :)
Hodnocení: 0
Hosak

Reputace: 0

Re: A podte do mna. Prosim o posudenie.

Příspěvekod GreatWhite » 12. srpen 2017 14:36

fotky jsou černé, podexponované, ty produktovky by chtělo líp nasvítit a určitě nestačí jenom nadpis "sea", "steel", "glass", "water" hlavně na šutru :| no a i tematicky to není moc fotobankové
GreatWhite

Reputace: +39

Příspěvekod Hosak » 12. srpen 2017 14:45

J na tych nazvoch este popracujem o tom som nevedel myslel som ze hlavne su kw.

To ze to nie je uplne fotobankove tema to som tak trochu tusil len zo zaciatku som tam chcel naliat co som mal a nebolo to tvorene vyslovene pre fotobanky. Su to veci niektore aj par rokov stare.

Dik
Hosak

Příspěvekod Chalabala » 12. srpen 2017 14:49

Zkus si položit otázky: Proč by tvoje fotky měly někoho zajímat? Proč by je měl někdo kupovat a jaké by mohly mít využití? To je podle mě jeden z klíčů k úspěchu. Dalším je samotné zpracování, na kterém budeš muset zapracovat (to asi tušíš, že černobílá teď zrovna nefrčí). Ta fotka musí křčet: "Kup si mě!"
Chalabala

Reputace: +8

Příspěvekod Ravennka » 12. srpen 2017 15:16

Souhlas s megatmavostí fotek.

K vektorům přidám, že tenhle styl moc nefrčí ;) zvířátka dobrý, ale stylově to není nic, co by hodně lidí vyhledávalo - ale zase je fakt, že až to někdo bude hledat, tak to najde nejspíš "jenom" u Tebe.

Začátky jsou pomalé a těžké, vydrž 8-)
Ravennka

Reputace: +670

Příspěvekod Hosak » 12. srpen 2017 15:21

A ja som zil v nadeji ze aspon ten produkt mi pochvalite :D ... no nevadi clovek sa uci cely zivot...

Oki asi budem musiet nejak podrebnejsie preist co je momentalne "in"...

Dik za rady
Hosak

Příspěvekod Host » 12. srpen 2017 16:53

Hosak píše:Oki asi budem musiet nejak podrebnejsie preist co je momentalne "in"...

Dik za rady

Kdyby jste na to náhodou přišel, tak to sem nezapomeňte napsat :D
+Ravennka, +shalom3 Hodnocení: +2
Host

IP: 193.86.92.1xx

Příspěvekod ivusakzkrabice » 12. srpen 2017 20:58

vykašli se nad to odbarvování fotek, to si zákazník přídadně odbarví sám..
ivusakzkrabice

Reputace: +83

Příspěvekod Ravennka » 13. srpen 2017 01:23

Ještě k těm megatmavým fotkám... ono to až tak nevadí u některých, když je umíš dobře popsat :mrgreen:

Třeba na téhle https://www.shutterstock.com/image-phot ... JX--w-1-53 upřímně vůbec nemám tušení, co je. U nás by se řeklo, že je to fotka černochů v tunelu (v tomto případě černochů v lese v noci)... nicméně, i taková fotka má potenciál - jenom ho musíš dobře prodat. Takže například - Hororová scéna nočního lesa (+ co si k tomu přivymyslíš)

nebo https://www.shutterstock.com/image-phot ... JX--w-1-51 Děsivá fotka staré temné kůlny s otvorem vedoucí do neznáma...

Já to takhle vyřešila u fotky dřeva https://www.dreamstime.com/stock-photo- ... ge46029925 fotila jsem mobilem detail lavičky a bylo to takový hnusný... tak jsem udělala pokus 8-) a ono se to sem tam i prodá :mrgreen:
Ravennka

Reputace: +670

Příspěvekod Hosak » 13. srpen 2017 09:33

Ono zrovna tieto fotky su niekolko rokov stare. Bola to skolska praca na temu zelezna opona a teda pochmurne su schvalne. Vtedy som este nevedel ze niake fotobanky existuju a pridal som ich iba koli tomu ze co keby nahodov. Ale dik moc zmenu nazvu urcite vyskusam.
Hosak

Další

Zpět na Posouzení fotografií a ilustrací