BigStock-fotobanka pro začínající?

Místo pro ty, kteří se rozhodují zda zkusit prodávat své fotografie / ilustrace na fotobankách a potřebují posoudit, zda jsou na to jejich práce (fotky, ilustrace) vhodné - stačí uvést odkaz na portfolio/galerii. Případně pokud potřebují vybrat z portfolia 10 nejlepších kousků pro vstupní test na Shutterstock.

BigStock-fotobanka pro začínající?

Příspěvekod strany » 3. září 2013 11:27

Chci se podělit se zkušeností začínajícího na fotobankách,ne grafika tomu se věnuji trochu déle :lol: ,a kreslím už od asi 12let,takže jsem v AI který mám v užívání tak druhý měsíc vytvořil tak tři obrázky,žádný veledíla a poslal je na-Fotolii,GraphicRiver,Depositphotos a BigStock a co myslíte?No všude mi je zamítly a bum!!BigStock mi je vzal všechny!- a to si sám zkritizuju ty obrázky nejsou nicmoc,takže,kdo začíná a má obavy že neprojde tak BigStock je podle mé zkušenosti ideální navíc si myslím,že vám to dodá tu potřebnou motivaci i když třeba hned neprodáte.

moje portfolio na BigStocku kde jsou ty tři ilustrace
http://www.bigstockphoto.com/profile/Strany/
Hodnocení: 0
strany

Reputace: 0

Re: BigStock-fotobanka pro začínající?

Příspěvekod Hamin » 3. září 2013 12:25

Sice ti první ilustrace přijali na BSP, ale ty zrovna z tebou zmíněných fotobank prodávají nejmíň :)) Ale jinak gratulace ;) Spíše bych se snažil protlačit na Fotolii, GraphicRiver a Shutterstock..

Ale na BSP mám opačnou zkušenost s fotkama. Na to, že je to jen low earner fotobanka, jsou dosti vybíravý. To, co berou v pohodě na SS, FO IStock apod..., tak na Bigstocku v pohodě zamítnou.
Nikon D7100, Sigma 17-55 f2.8 OS HSM, Sigma APO EX DG 70-200 f2.8 MACRO II, AF-S Nikkor 35mm f1.8, Nikkor AF D Micro 60mm f2.8, Flash SB-700, Softbox 60x60 for SB flash
Hamin

Reputace: +82

Re: BigStock-fotobanka pro začínající?

Příspěvekod Niki » 3. září 2013 12:50

Já doporučuji protlačit se hned na Shutterstock, zatím mám obrázky jen ve dvou fotobankách, na Fotolii a SS. Na SS jsem teprve třetí nebo čtvrtý den a už mám 6 dolarů vyděláno, na Fotolii 0,9C a tam už jsem přes měsíc.
Niki

Reputace: 0

Zpět na Posouzení fotografií a ilustrací