design mého webu

Místo pro ty, kteří se rozhodují zda zkusit prodávat své fotografie / ilustrace na fotobankách a potřebují posoudit, zda jsou na to jejich práce (fotky, ilustrace) vhodné - stačí uvést odkaz na portfolio/galerii. Případně pokud potřebují vybrat z portfolia 10 nejlepších kousků pro vstupní test na Shutterstock.

Re: design mého webu

Příspěvekod hypotekyfidler.cz » 16. srpen 2017 20:57

Díky moc za reakce, celkem se shodují s tím, co mi říkali i jiní lidé, takže na tom asi něco bude :)
Nejjednodušší (a možná z hlediska času i nejlacinější) by bylo si to u někoho objednat. Ale to bych získal web, jakých už je na internetu spousta a já se potřebuji něčím odlišit.
Jednotliví makléři většinou web nemají a ani ho nepotřebují, tenhle obchod fujnguje z 90% na základě osobních doporučení a profesionální web má samozřejmě broker, se kterým makléř spolupracuje. Já se v tom chci posunout ale o něco dál.
Proto se nechci prezentovat jako firma, což nejsem, ale jako konkrétní důvěrhodná osoba, profesionál, něco ve stylu rodinný advokát nebo lékař. To retro je tam částečně záměrně - nic se ale nesmí přehánět. To je také důvod, proč je tam ten odkaz na fotky - chtěl jsem to, možná trochu nešťastně, nějak personifikovat.
Jinak se ale musím pochválit, na to, že vznikal na koleně a že jsem do něj krom hostingu neinvestoval ani korunu, měl docela slušnou výkonnost.
Hodnocení: 0
hypotekyfidler.cz

Reputace: +241

Příspěvekod ivusakzkrabice » 17. srpen 2017 08:06

A co nějaké redakční systémy - joomla, wordpress, wix.....
to může být taky řešení
ivusakzkrabice

Reputace: +229

Příspěvekod shalom3 » 17. srpen 2017 09:58

Myslím, že dneska už jinak ani nelze, než na nějakém redakčním systému. Já jsem dělala na Drupalu, je tam k dispozici mnoho modulů, které značně usnadní práci. Ale také se musí člověk naučit s tím dělat, určitě to není o tom, že přijdu, sednu a za půl dne mám stránky. Samozřejmě jde o to, jaké funkcionality jsou potřeba.
shalom3

Reputace: +604

Příspěvekod Ravennka » 17. srpen 2017 10:10

Já bych redakčák nechtěla ani za zlatý prase ;)

Nicméně stránky by stačilo jenom přestylovat, na to by stačil i nějaký šikovný student (maminka na mateřské, ...), který si rád přivydělá a nebude to stát žádnou horentní sumu.
Ravennka

Reputace: +883

Příspěvekod shalom3 » 17. srpen 2017 10:42

Redakční systémy mají velké výhody a pochopitelně také určité nevýhody. Nevýhoda je zejména to, že se dělají stále novější verze - tak jako u všech SW. Takže když si člověk na něco zvykne, aby se začal učit nový. Další nevýhoda - sledovat, zda jsou potřeba aktualizace, hlavně bezpečnostní. Ale výhod je mnoho - např. rychlá operativní změna informací. A pro mne taky to, že se nemusím vztekat na php scripty aspoň v případech, že se najde modul, který je potřeba - to je někdy náročné, protože jsou jich snad tisíce.
shalom3

Příspěvekod hypotekyfidler.cz » 17. srpen 2017 11:19

Úplně na začátku jsem měl wordpress a spokojený jsem s ním nebyl, protože měl spoustu složitostí, které jsem nepotřeboval a co jsem tam chtěl udělat, to mi jednoduše nešlo.
Já si to předělám sám, v CC je Dreamweaver, s tím to jde docela dobře. Musím teď ale vymyslet něco, co se mi bude líbit a současně to bude alespn trochu působit moderně.
Díval jsem se, jak se dělá responsivní web a nic složitého to není. Jinak, kdyby někdo potřeboval, úplně skvělé tutorialy na tvorbu webu jsou tady.
+ivusakzkrabice Hodnocení: +1
hypotekyfidler.cz

Příspěvekod Petr1 » 17. srpen 2017 15:34

Ty stránky trochu zastarale vypadají, ale nic si z toho nedělejte. Tohle je oficiální web 5. největší americké společnosti Berkshire Hathaway, která má 360 000 zaměstnanců.

http://www.berkshirehathaway.com/

Zastaralé stránky evidentně nejsou na překážku.
+hypotekyfidler.cz, +shalom3 Hodnocení: +2
Petr1

IP: 89.176.52.xx

Reputace: 0

Příspěvekod shalom3 » 17. srpen 2017 20:00

Tak ten odkaz nemá fakt chybu, takhle se asi psaly stránky v dobách, kdy internet začínal fungovat jako veřejná síť :lol: :lol: . Pěkně pomocí html zapisovaného rovnou do poznámkového bloku, používalo se asi tak 10 html tagů, styly veškeré skoro žádné. Dobří frajeři, kašlou na formalismus. Možná je to už ale nový módní trend - poté, co se píší stránky sice designově honosné, ale jaksi se v nich špatně orientuje (něco ve stylu "hádejte, na co se tady dá vůbec kliknout").
shalom3

Příspěvekod Bananaboy » 17. srpen 2017 20:37

Pekné stránky si dávajú robiť len "malé ryby", ktoré potrebujú zaujať, aby si ich niekto všimol. Warren Buffett je s majetkom 75 miliárd dolárov druhý najbohatší človek na svete a je mu úplne u zadnice akú má stránku. :lol:
Keby aj nemal vôbec žiadnu stránku, tak by nebol o nič chudobnejší. :lol: :lol:
Adobe Illustrator CS5 | NIKON CoolPix P510
Bananaboy

Reputace: +784

Příspěvekod hypotekyfidler.cz » 17. srpen 2017 21:22

Přesně tak, to popisoval už Karel Čapek:
Jak známo, čím větší pán, tím míň toho má napsáno na tabulce u svých dveří. Takový starý pan Max Bondy v Jevíčku musel mít nad krámem, po stranách dveří i na oknech velkými písmeny vymalováno, že tu je Max Bondy, obchod všeho druhu střižným zbožím, výbavy pro nevěsty, véby, ručníky, utěrky, ubrusy a povlaky, kartouny a grádly, Ia sukna, hedvábí, záclony, lambrekýny, pozamentérie a veškeré šicí potřeby. Založeno roku 1885. – Jeho syn, G. H. Bondy, kapitán průmyslu, prezident společnosti MEAS, komerční rada, burzovní rada, místopředseda Svazu průmyslníků, Consulado de la República Ecuador, člen mnoha správních rad atd. atd., má na svém domě už jenom malou černou skleněnou tabulku se zlatým nápisem BONDY Nic víc. Jenom Bondy

Musím říct, že mě ten odkaz inspiroval. Návštěvník nepřichází na můj web uspokojovat své estetické potřeby, ale dozvědět se nějaké informace. Takže jakékoliv styly mají jediný účel, aby informace byly přehlednější a stravitelnější. Ne že bych to nastyloval jako to má Buffett, tak velký pán nejsem, ale zkusím to udělat tak minimalisticky, jak to jen půjde.
+shalom3 Hodnocení: +1
hypotekyfidler.cz

PředchozíDalší

Zpět na Posouzení fotografií a ilustrací