design mého webu

Místo pro ty, kteří se rozhodují zda zkusit prodávat své fotografie / ilustrace na fotobankách a potřebují posoudit, zda jsou na to jejich práce (fotky, ilustrace) vhodné - stačí uvést odkaz na portfolio/galerii. Případně pokud potřebují vybrat z portfolia 10 nejlepších kousků pro vstupní test na Shutterstock.

design mého webu

Příspěvekod hypotekyfidler.cz » 16. srpen 2017 13:51

Vážení přátelé, chtěl bych Vás požádat o konstruktivní (ale klidně i zcela nekonstruktivní) kritiku designu mého webu.
Ten web jsem vytvořil asi před pěti lety v rámci dvoutýdenního kurzu na téma "jak psát web" a od té doby jsem se mu moc nevěnoval - přesto za tu dobu nějaké peníze vydělal. Už několik lidí mě přesvědčovalo, že je amatérský, a měl bych si nechat udělat nový od profesionálů. Což se mi úplně nechce, nejen kvůli penězům, ale hlavně proto, že se mi ty neosobní moderní designy moc nelíbí, viz třeba zde.
Jde mi pouze o posouzení vzhledu, texty jsou lehce zastaralé, ty mám v plánu dost upravit.
Účelem tohoto webu je vzbuzení důvěry a následná konverze. Buď se na něj někdo dostane z vyhledávání či reklamy a pak potřebuji, aby mi vyplnil kontaktní formulář nebo se na něj dostane na základě přímého odkazu potenciální klient, když se rozhoduje, zda si vybere mně nebo konkurenci.
Za jakoukoliv reakci velmi děkuji.
Hodnocení: 0
hypotekyfidler.cz

Reputace: +239

Re: design mého webu

Příspěvekod ivusakzkrabice » 16. srpen 2017 15:04

Na počítači mi přijdou OK vzhledově, nic úžasného, ale pro danou věc plně postačující, akorát divné je to menu, které ve firefoxu odhodí text níž, to už jde taky řešit určitě jinak.
Co bych určitě změnila je písmo - dala bych bezpatkové minimálně u delšího textu.
Nemám možnost zkusit ja vypadají na mobilu, což je v dnešní době taky důležité.
A tiskové styly si uprav, což je v dnešní době taky základ - náhled při tisku mne vyděsil :) ;)
ivusakzkrabice

Reputace: +213

Příspěvekod shalom3 » 16. srpen 2017 15:14

Také jsem se tvorbou webů zabývala, ale již v tom nepokračuji. Tak jen pár postřehů:
Designově mně ty stránky vyhovují lépe, než to moderní či módní pojetí, kde jsou na titulce nic neříkající happy xichty a vcelku žádné informace. Otázka je, nakolik jsou stránky funkční i na mobilních zařízeních. Na to je dneska třeba brát ohled, protože hodně lidí přistupuje na web právě jejich prostřednictvím. Tuhle vlastnost však neposoudím, protože mobilní zařízení nepoužívám (u pc se nadřepím až dost).
Určitá technická chyba - ve firefoxu mají některá delší menu problém, jsou částečně skrytá jakoby za tím hlavním panelem, který při jejich zobrazení navíc odskakuje dolů. Dnes je nutné odladit zobrazování jak pro hlavní prohlížeče, tak i pro ty mobilní.
Kontakty bych dala hned někam vlevo nahoru, aby se zobrazily hned po načtení stránky - tj. telefony, odkaz na kontaktní formulář.
To je tak na první pohled, podrobnější analýza zabere hodně času. Z hlediska SEO je vhodné stránky čas od času alepoň nějak aktualizovat, jinak je vyhledávací služby zpravidla zařazují na méně výhodné pozice.
Samozřejmě, volají firmy zabývající se tvorbou webu a nabízejí své služby.
shalom3

Reputace: +575

Příspěvekod GreatWhite » 16. srpen 2017 15:34

první chyba je, že než se člověk přelouská rozvláčným obsahem, aby zjistil co je vlastně účelem stránek, tak usne nebo to raději vypne :( z hlediska reklamy je už úvodní heslo špatně: "provedeme Vás labyrintem hypotečního trhu" člověk se z takového hesla stejně nedozví co konkrétně děláte. Musí tam být něco shrnuto do dvou tří slov, z kterých bude vědět o co jde: "vyřídíme Vaše hypotéky" nebo radši jenom nadpis "Hypotéky a Reality" bez nějakých serepatiček. Ten web hypo-portalu je oproti Tvým stránkám úplně geniální. nic po nikom nechce, aby četl, člověk okamžitě ví co dělat, ví kde je, vyplní krátký form a zbytek za něho udělá firma, klikne na tlačítko "zdarma vyřízení hypotéky" a má jakože hotovo. Okamžitě získá dojem, že všechno za něj udělá firma. No a ta ho během pár vteřin na udici. V jednoduchosti je krása. žádné zbytečné vysvětlování "o čem je tento web" lidi už dneska nečtou, chtějí mít za dvacet vteřin hotovo nebo aspoň získat pocit, že je hotovo.
GreatWhite

Reputace: +68

Příspěvekod Host » 16. srpen 2017 15:43

GreatWhite píše:...lidi už dneska nečtou, chtějí mít za dvacet vteřin hotovo nebo aspoň získat pocit, že je hotovo.

A potom se divěj... :lol: :lol: :lol:

Bohužel je to pravda, stránky se na dnešní dobu tváří příliš poctivě... :?

Chce to něco velkého velkým písmem slíbit a malinkým na desáté stránce podmínek zase zrušit... 8-)
:)
+shalom3 Hodnocení: +1
Host

IP: 193.86.92.1xx

Reputace: 0

Příspěvekod Ravennka » 16. srpen 2017 16:47

Jeden rychlý poznatek - ten design je tak zastaralý, že bych došla k názoru, že ten web (firma) už dávno nemusí fungovat. Musela bych mít hodně dobrý důvod k tomu zkoumat, jestli je to stále funkční či ne.
+glorcza, +soim Hodnocení: +2
Ravennka

Reputace: +853

Příspěvekod Marsan » 16. srpen 2017 17:16

Obávám se, že ten web je už snesitelný jen pro nás narozené v druhé polovině minulého století :lol: asi z nostalgie, ale hypotéky budou asi spíše brát ti mladší... my už je máme :-) :lol:
Marsan

Reputace: +153

Příspěvekod ivusakzkrabice » 16. srpen 2017 17:54

Když tak znova koukám na ten úvodní obrázek, tak je fakt, že by to chtělo něco nového aktuálnějšího modernějšího. Jak už jsem psala, tak i písmo změnou na bezpatkové udělá taky své.
A když ještě překopeš to menu, aby ti neodhazovalo zbytek textu, tak myslím, že nemusíš víc moc měnit, já jakožto člověk sledující ceny bytů a půjčky, tak jsem rozhodně neměla problém pochopit o čem web je.
ivusakzkrabice

Reputace: +213

Příspěvekod Anika » 16. srpen 2017 18:43

I na mě to působí zastarale. Pro začátek by bylo dobré změnit písmo a vyměnit ty růžové odstíny za nějaké příjemnější barvy.
Do budoucna to stejně budete muset předělat, už jen proto, aby byl web responzivní. Google už dnes responzivní stránky zvýhodňuje, a podíl mobilních zařízení pořád roste.
Navíc je tu riziko, že si případný návštěvník řekne: hele, oni mají zastaralý web, to se jim asi moc nedaří...
Na druhou stranu jsou lidé, kteří tohle absolutně nevnímají.

Ještě mi malinko nesedí ta zmínka dole o fotografování, přijde mi, že v tu chvíli se web, který chce být profesionální a nabízet služby na úrovni, změní na hobby blog nadšeného fotografa. Nejde mi to dohromady.
Anika

Reputace: +280

Příspěvekod old_white_wolf » 16. srpen 2017 20:11

Web opravdu působí jako z minulého století :) Určitě bych doporučil ho obléknout do modernějšího kabátu.
Nicméně na druhou stranu znám ze svého hlavního oboru firmy, které mají weby daleko, daleko horší a vydělávají velmi slušně.
old_white_wolf

Reputace: +30

Další

Zpět na Posouzení fotografií a ilustrací