Fotky pro registraci - neúspěšné

Místo pro ty, kteří se rozhodují zda zkusit prodávat své fotografie / ilustrace na fotobankách a potřebují posoudit, zda jsou na to jejich práce (fotky, ilustrace) vhodné - stačí uvést odkaz na portfolio/galerii. Případně pokud potřebují vybrat z portfolia 10 nejlepších kousků pro vstupní test na Shutterstock.

Fotky pro registraci - neúspěšné

Příspěvekod Markéta » 3. červenec 2013 06:06

Dobrý den,
chtěla bych Vás poprosit o Váš názor na fotky,které jsem zasílala fotobance k registraci,ale neúspěšně. Jsem začátečník,prostě ráda fotím a strašně ráda bych fotky i dále někde uplatnila...
Upravování fotek ve photoshopu jsem zkoušela,ale výsledek se mi nelíbí,je nepřirozený (zatím to prostě neumím dobře),proto mi přijde lepší nahrát fotky tak jak jsou vyfocené ve skutečnosti,protože si je každý grafik, dokáže upravit kvalitně a rychle sám...
V albu je deset fotek k registraci a ještě tři,na které bych chtěla znát pohled druhých,kteří tomu rozumí..
Tady je odkaz http://marketabarborikova.rajce.idnes.cz/Fotobanka/
Moc Vám děkuji za Váš názor.
Markéta
Hodnocení: 0
Markéta

Reputace: 0

Re: Fotky pro registraci - neúspěšné

Příspěvekod tereez » 3. červenec 2013 09:06

zkus vyfotit něco jinýho než jen mazlíčky - to vyfotí snad naprosto každej, kdo začíná, ale kupní síla není tak velká, aby se fotobankám vyplatilo mít v kolekci každýho Azora a Mourka :)
moje laický postřehy (nahrávám spíš ilustrace):
u kočky je vidět, že buď byla zaprášená kočka nebo objektiv, to se dá v PS napravovat klonovacím štětcem (výborná věc, určitě se podívej někam na tutoriály, jak s tím pracovat)
druhá kočka divně zaostřená, pravá půlka obrázku je rozmazaná, i když by až tak bejt neměla
třetí pejsek pěknej, jen kompozice mi nepřijde úplně 100%
čtvrtá kočka - ač mazlíček, tak pěknej námět na fotku, ale bílá je málo bílá a látka špinavá (zase by to spravil klonovací štětec), možná i expozici posunout o trochu vejš
pátá fotka - kolem ptáka to dělá divnou záři + dvojitý slunce..podívej se, jak vypadaj už schválený fotky se západem slunce a porovnej to s touhle..
rejže na salátu - food fotky jsou podle mě hrozně těžký na kvalitu už při focení, pak se to špatně dohání v PS - musí bejt všechno čistý a výborně nasvícený už v momentu focení, jinak z toho vyleze nic moc fotka, dávej pozor na konstantnost pozadí, nemělo by tam bejt vidět ani tvoje tričko, ani chodba, ruce jsou krapet špinavý a zvarhankovatělý, celý to moc neevokuje "na to mam chuť, hned bych si to dala"
fotka krajinky a baráčku by se dala dobře dohnat v PS, aby zaujala, ořízla bych to (napravo i nahoře), aby dům zachovával pravidlo třetin a pak bych to dobarvila
obilí mi přijde docela ok, jen to možná zamítnou že to nemá prodejní potenciál..
tereez

Příspěvekod Markéta » 7. červenec 2013 13:13

Ahoj,děkuju moc že jsi na to koukla a poradila.. S focením mazlíků máš určitě pravdu,fotí je hodně lidí,ale já se jim věnuji už několik let,jelikož mám CHS koček a tak je fotím od malinka,pro jejich nové páníčky,takže mě bylo líto,aby ty opravdu povedené fotky pak ležely někde nevyužité.
Vím co se prodává nejlépe,ale jelikož k takovým tématům nemám vztah ani možnost se dostat blíže,tak holt mám asi smůlu...
Co se týče té staré ruky a vrásek, to se mi právě líbilo,přece nemohou být všichni jen mladí,vyhlazení a happy..
Rada s expozicí super, trochu jsem si s tou fotkou ještě pohrála a prokoukla tedy náramně. Kotě jsem dala taky na uplně bílé pozadí.... díky...
Ohledně západu slunce - já na fotky se západy právě koukala,jistě jsou nádherné a luxusně upravené,ale dvě slunce jsem nikde nenašla. No to bude asi zajímavost, která oslovila jen mě,kdo by taky hledal dvě slunce.... :)
Stáhla jsem si nějaké tutorialy a ještě na tom zkusím zapracovat. Děkuju ještě jednou za komentář ;)
Markéta

Příspěvekod mato » 9. červenec 2013 19:23

Zdravím,

nechcem zbytočne zakladať nové vlákno, tak mi hádam autorka odpustí, že píšem do jej :)

Znie to smiešne, ale môžete, prosím, vyjadriť svoj názor na túto fotku, nemyslím námet, skôr techniku. Vo fotobanke by mi ju neprijali pre zlé prevedenie, infantilný námet, alebo oboje?

Ďakujem za každý názor a postreh

foto http://ulozto.sk/xhUWGFwJ/skuska-biele-poz-jpg
mato

Zpět na Posouzení fotografií a ilustrací