Jak zlepšit prodeje?

Místo pro ty, kteří se rozhodují zda zkusit prodávat své fotografie / ilustrace na fotobankách a potřebují posoudit, zda jsou na to jejich práce (fotky, ilustrace) vhodné - stačí uvést odkaz na portfolio/galerii. Případně pokud potřebují vybrat z portfolia 10 nejlepších kousků pro vstupní test na Shutterstock.

Re: Jak zlepšit prodeje?

Příspěvekod PandaWild » 28. únor 2017 17:34

Ravennka píše:...Někdo nedá dopustit na 20 přesných kw, já prostě si myslím, že čím víc, tím líp...
kw navíc nemohou snížit prodejnost, jedině zvýšit. Cokoliv navíc je plus, i nesprávná slova. Vytváří to jen konkurenční tlak, protože nesprávnými slovy se zahlcují výsledky hledání. Z hlediska ostatních kontributorů může být spamování nepřesnými slovy nečestné (kupec může koupit i obrázek který nehledal), ale - kdo chce být v konkurenčním boji těmi 5% poctivými kteří jako jediní nevydělávají? Je rozumné když fotobanka omezí slova na 50 a s těmi ať si kontributor dělá to nejlepší co umí (=plně využije všech 50 slov), pak to není spamování ale solidní pravidla. Většina fotobank tohle naštěstí chápe, až na výjimky jako iStock.
Hodnocení: 0
PandaWild

Reputace: +1523

Příspěvekod Anika » 28. únor 2017 17:42

Mám na fotolii jedno pozadí, které se oproti dalším hodně dobře prodává. Asi po půl roce jsem si všimla, že mám v jednom důležitém kw překlep a to asi způsobilo ty prodeje. Každý kdo se překlepl stejně jako já na to hned narazil :) To jen jako perlička, kudy se můžou taky ubírat prodejní cesty.
+Baldion, +ivusakzkrabice Hodnocení: +2
Anika

Reputace: +287

Příspěvekod Ravennka » 28. únor 2017 18:17

To jsem taky zkoušela, ale nikde se nedalo ověřit, jestli to mělo nějaký smysl nebo ne - resp tam, kde se to prodávalo, to nebylo vidět, a tam, kde byly vidět kw, pod kterými se to prodalo, se to neprodalo ani jednou :D

Ale znáte můj prodej černého křesťanského kříže s kw "red fractal" :mrgreen:
Ravennka

Reputace: +883

Příspěvekod ivusakzkrabice » 28. únor 2017 18:18

předem se omlouvám, že vstupuju do rozjeté diskuze s blbým dotazem.
ilustrace kreslíte přímo v corelu/illustratoru nebo si kreslíte na papír a pak to teprve skenujete a upravujete? hrozně ráda krestlím rukou, ale nedaří se mi nic dostat solidně do fotobankově použitelný podoby. případně mne prosím odkažte na příslušné fórum, pokud je někde něco, co mi pomůže ty moje počmáraný papíry zdigitalizovat :-)
ivusakzkrabice

Reputace: +229

Příspěvekod Ravennka » 28. únor 2017 18:48

Tablet :D a nebo naskenovat a pak obtahovat (případně zvektorizovat)
Ravennka

Příspěvekod ivusakzkrabice » 28. únor 2017 18:51

Ravennka píše:Tablet :D a nebo naskenovat a pak obtahovat (případně zvektorizovat)

s tabletem sem se moc nezžila.. :-/
ivusakzkrabice

Příspěvekod Ravennka » 28. únor 2017 18:58

Tak jestli máš mobil, a nebo tablet (ne grafický), na který jde použít stylus, tak existuje i Ai pro Android - já ho sotva zkusila, kreslí se mi na tom krásně :D ale ještě jsem nezkoušela to převést do klasického Ai a něco s tím dál dělat... ale možná že se k tomu o víkendu dostanu, tak pak kdyžtak dám vědět.
+ivusakzkrabice Hodnocení: +1
Ravennka

Příspěvekod ivusakzkrabice » 28. únor 2017 19:25

tak to dej vědět, to zní zajímavě

tablet mám ten grafický, řeším s truhlářem, že by mi na něj udělal desku s vyfrézovaným otvorem pro tablet, aby to pro ruku bylo podobné jako kreslení na papír.. tak uvidím, zda ho nevezmu na milost. ono je to všechno asi o zvyku, prostě si zažít nějaké postupy pak to jde určitě samo, asi to bude chtít víc vůle a trpělivosti :oops:
ivusakzkrabice

Příspěvekod Kikinusska » 28. únor 2017 19:53

Teda, děkuji za analýzu KW! Především Ravennce. Mě by třeba nenapadlo dávat KW rank a k tomu i ranking. Nebo dát rate a rating - taková maličkost a je další KW. Asi budu muset na ty synonyma zlepšit anglinu a začít víc využívat ty nástroje. (Co znamená copyspace???) Něco už jsem zkoušela, ale asi jsem se málo snažila...vidím, že jde vymyslet mnohem lépe a více. Mimochodem, lze měnit KW dodatečně u již vložených obrázků?
Kikinusska píše:Někdo nedá dopustit na 20 přesných kw, já prostě si myslím, že čím víc, tím líp
PandaWild píše:kw navíc nemohou snížit prodejnost, jedině zvýšit.

JJ čím víc tím líp, akorát dosud se mi dařilo vypotit tak akorát těch dvacet a to ještě ne kdovíjakých.
Asi by to taky chtělo vytvořit nějaký seznam univerzálních slov, která se dají narvat všude, teď je píšu, co mě zrovna přijde na mysl a pak tam ledacos chybí - například vector :-D. Netuším taktéž, jestli k něčemu je opisování slov, která jsou již v názvu obrázku, ale pro jistotu to tam budu cpát.
PandaWild píše:Asi po půl roce jsem si všimla, že mám v jednom důležitém kw překlep a to asi způsobilo ty prodeje.
Tak to je dobré. Třeba by se to i dalo používat a vymýšlet nejpravděpodobnější překlepy, akorát nevím, jestli by to pak schválili.:D
ivusakzkrabice píše:ilustrace kreslíte přímo v corelu/illustratoru nebo si kreslíte na papír a pak to teprve skenujete a upravujete?
Já si tedy vytvářím většinou tak, že si obrázek nějak skicnu na papír, abych nějak zachytila myšlenku (přímo v počítači mi to moc nejde) - a potom záleží na složitosti - většinou je to ale dost jednoduchý, takže od oka překreslím do ai. Většinou jsou to stějně jen obrázky sestávající z různě prolnutých geometrických tvarů. Pár věcí mi vzniklo zcela náhodně jenom hraním si, posunováním a ořezáváním a pak to začalo připomínat něco...Zkoušela jsem i obtahovat perem v ai, je to ale dost pracné a ještě v tom tolik neumím, tudíž ty křivky nakonec asi nebyly tak ladné, jak by měly být. Člověk se musí snažit tu křivku jakoby vylepšit, ne jen obtahovat. Ale asi nejsem v tomhle ten nejpovolanější rádce :-)
Kikinusska

Reputace: 0

Příspěvekod Teamen » 28. únor 2017 20:58

Ahoj,

tak trochu skočím do tématu. Co se týče klíčových slov, tak pokud budu mluvit o Shutterstocku z pohledu prodávajícího se snažím dávat pouze relevantní klíčová slova, i když je jich nakonec jen 30, dávají smysl. Jsem zároveň i nakupující a za poslední měsíce se neuvěřitelně zhoršil algoritmus pro vyhledávání a také se SS zahltil obřími sériemi stejných nebo hodně podobných obrázků od stejných autorů.

V praxi to znamená, že pokud vyhledávám např. na slovo "Bear wild" , tak najdu třeba i papouška a dále několik stránek jsou téměř stejné fotografie od jednoho autora, které mě nezajímají a musím stránkovat a stránkovat a je to frustrující. Řešení by bylo všechny stejné fotografie jednoho autora dávat pod jeden obrázek až do detailu jako další varianty.

SS by neměl přijímat tolik stejných obrázků a nerelevantní klíčová slova.

Současný stav je pro prodávající i kupující příšerný. Kupující jen ztěží najde, co hledá a stráví nad tím velké množství času a nervů. Prodávající neprodá o nic víc, pokud na jednu stránku umístí 50 stejných obrázků a špatná klíčová slova.

Kolegové, vnímáte to také stejně?
Teamen

IP: 212.79.110.xx

Reputace: 0

PředchozíDalší

Zpět na Posouzení fotografií a ilustrací