JAKÉ JE POSUZOVÁNÍ KVALITY VEKTORŮ PŘI VSTUPU NA SS?

Místo pro ty, kteří se rozhodují zda zkusit prodávat své fotografie / ilustrace na fotobankách a potřebují posoudit, zda jsou na to jejich práce (fotky, ilustrace) vhodné - stačí uvést odkaz na portfolio/galerii. Případně pokud potřebují vybrat z portfolia 10 nejlepších kousků pro vstupní test na Shutterstock.

JAKÉ JE POSUZOVÁNÍ KVALITY VEKTORŮ PŘI VSTUPU NA SS?

Příspěvekod vendakr » 4. září 2015 09:59

Ahoj všem, chtěl bych to zkusit na SS s vektorama (nebo i bitmapovou ilustrací) a zajímalo by mě, jaké typy vektorů (co do obsahu a kvality) doporučujete poslat při úvodním schvalování na SS? Jde mi o to, že na SS jsem viděl mnoho i dost jednoduchých (ba primitivních) vektorů, které bych vytvořil asi za 3 minuty, ale při úvodním schvalování by asi neprošli. Nebo ano? Jsou tedy na SS nějaká kritéria co do tématu, obsahu a kvality vektorů, pokud se ucházím o to stát se přispěvovatelem? Předem moc děkuji za odpovědi.... :-)
Hodnocení: 0
vendakr

Reputace: +10

Re: JAKÉ JE POSUZOVÁNÍ KVALITY VEKTORŮ PŘI VSTUPU NA SS?

Příspěvekod PandaWild » 4. září 2015 10:16

Do příjmu raději vektory neposílej. Je moc toho co tam může být špatně (otevřené cesty, bitmapy atd.) Raději jen JPG verze obrázků, je to jistější. Po příjmu můžeš klidně pokračovat vektory a třeba i zrušit ty úvodní JPG a poslat tam vektorové verze.
PandaWild

Reputace: +1523

Příspěvekod Bananaboy » 4. září 2015 10:30

A dajú sa vôbec do príjmu posielať vektory? V čase môjho prijímania (november 2011) to nebolo možné.
Adobe Illustrator CS5 | NIKON CoolPix P510
Bananaboy

Reputace: +784

Příspěvekod vendakr » 4. září 2015 10:35

No podle různých diskuzí, kde se píše, že je jednoduší pro přijetí použít vektory nebo grafiku jsem usoudil, že je to možné. Ale třeba se pletu. A i kdybych poslal jen jpg, tak mám být prostě tematicky "svůj" a zaměřit se hlavně na kvalitu a nebo se mám nějak přizpůsobit?
vendakr

Příspěvekod thor83 » 4. září 2015 11:08

Jednoduše bych poslal ty svoje nejlepší práce . A téma kreslené postavičky atd. Infografika a nějaký abstrakce . Tu bych tam asi nedával. Je tu někde téma kde najdeš věci z čím prošli lidé tady z fóra. Ať si uděláš obrázek co maj rádi.
thor83

Reputace: +49

Příspěvekod vendakr » 4. září 2015 11:15

Moc díky. To je přesně, co jsem potřeboval vědět.... :-) díky všem...
vendakr

Příspěvekod Anika » 4. září 2015 11:29

Hlavně neposílej moc podobné věci, ukaž jim rozmanitost, vektory ano, ale vyexportované do bitmapy. Taky je dobré se vyhnout častým námětům, které tam jsou milionkrát, radši něco více originálního. Ale na druhou stranu pozor, posuzují i komerční hledisko, takže zase něco úplně neprodejného taky ne.
Anika

Reputace: +287

Příspěvekod venca » 4. září 2015 11:32

Posuzování kvality? řek bych, že nijak valné. Projde tam cokoliv, neměj strach :)

Jinak já jsem tam chtěl tehdá poslat vektory ale omylem jsem to dal jen jako jpg a prošlo to, pak jsem je smazal a nahrál jako vektory :)
venca

Reputace: 0

Zpět na Posouzení fotografií a ilustrací