Kritika infografiky :-)

Místo pro ty, kteří se rozhodují zda zkusit prodávat své fotografie / ilustrace na fotobankách a potřebují posoudit, zda jsou na to jejich práce (fotky, ilustrace) vhodné - stačí uvést odkaz na portfolio/galerii. Případně pokud potřebují vybrat z portfolia 10 nejlepších kousků pro vstupní test na Shutterstock.

Re: Kritika infografiky :-)

Příspěvekod Ravennka » 6. duben 2016 20:44

Jsi guru tohohle threadu... rozdávej žáčkům nějaká moudra ;)
Hodnocení: 0
Ravennka

Reputace: +856

Příspěvekod Kuliparek » 6. duben 2016 20:51

Popravdě se opravdu neberu za guru v infografice :-D Je tam toho spoustu co se učit a co nedávám.
Třeba tohle je naprosto jinej level:
http://shutterstock.com/g/graphixmania
Rád bych co nejdřív posunul tu kvalitu dál... Naopak mi přijde, že nemám poslední dobou moc nápadů :-(
+MarekK Hodnocení: +1
Kuliparek

Reputace: +34

Příspěvekod PandaWild » 6. duben 2016 21:15

A pro nás, pro které je vyšší level Tvá infografika - ikonky a obrázky v inforgrafice, musí mít nějaká pravidla nebo podle čeho se vybírají? Nebo se předpokládá že si dá zákazník nějaké jiné? Nebo je zákazníkovi jedno co tam je a použije cokoliv tam bude? (např. u sebe máš: Terč, Graf, Zeměkoule, Taška, Hlava - je pro tento výběr nějaký důvod?)
+soim Hodnocení: +1
PandaWild

Reputace: +1452

Příspěvekod shalom3 » 6. duben 2016 21:29

Připojuji se k Pandovo dotazu, já jsem se styděla zeptat, jestli jako nemám nějakou závažnou trapnou mezeru ve vzdělání, ale když se zeptal Panda, tak není co řešit :lol:
+PandaWild Hodnocení: +1
shalom3

Reputace: +577

Příspěvekod Kuliparek » 6. duben 2016 21:32

Nejspíš to bude obojí. většinou pokud tam mám nějaký postupný třeba timeline, tak se snažím ikonky dávat nějak logicky (občas je hodím nahodile :-D) že si představím, že třeba pro rok 2013 to začalo, tak třeba ikonku žárovičky s první ideou, postupně třeba ikonku část z puzzle, že si dávají ty nápady dohromady, ikonu procesu, ke konci třeba že jim stoupají statistiky nebo terč, že dosáhli čeho chtěli.
Občas tam semtam hodím i třeba ke spodku illlustrace nějakej setík třeba 20 ikon, které by se dali teoreticky použít.
Texty lorem ipsum vkládám, aby si kupující dokázal představit jak ten prostor tam využít třeba i v jakém provedení.
Celkem se mi ujal styl typu, že je tam dominantní něco, do je víc detailní. Jako třeba v kruhu uprostřed pracovní taška plná různých věcí a kolem jsou pak ty menší ikonky co k tomu navazují.
Je možný, že třeba tu tašku kupující úplně odstraní a nahradí něčím jiným, ale to podstatný je, že ho ten detailnější prvek jeden v infografice zaujmul a všiml si toho :-D

Příklad: http://www.shutterstock.com/pic-3899684 ... DMYhA-1-61

Krom té tašky je to vesměs pár kruhů barevných s trochou textu
+Bananaboy, +PandaWild, +Ravennka Hodnocení: +3
Kuliparek

Příspěvekod Lenka » 6. duben 2016 21:37

To sem z toho medvěd.
+PandaWild Hodnocení: +1
Slyším symfonii, ale neumím noty a nemám hlas. Vidím do jiných dimenzí, ale ruce jsou zchromlé a procesor nestíhá. Aneb kdybyste viděli to, co vidím já, tak vám z toho hrábne.
Lenka

Reputace: +277

Příspěvekod Kuliparek » 6. duben 2016 21:48

kolikrát se mi i stane u té infografiky, že něco vyplodím a řeknu si co to sakra je. To přece snad ani pořádně nejde využít a nedává to smysl.... No a ono se to prodává víc, než to, u čeho strávím moře času a říkám si, že je to masakr, že to se bude prodávat jedna báseň...
vkus kupujících je občas zvláštní :D
+PandaWild, +shalom3 Hodnocení: +2
Kuliparek

Příspěvekod PandaWild » 6. duben 2016 22:20

Lenka píše:To sem z toho medvěd.
Dva.

Ty "rezervní" ikonky stranou je dobrý nápad. Zkrátka - myšlenkové cesty Páně kupců jsou nevyzpytatelné. Je potřeba odvážně zkoušet cokoliv a pak je šance, že se něco dobře strefí.
+Kuliparek Hodnocení: +1
PandaWild

Reputace: +1452

Příspěvekod MarekK » 7. duben 2016 00:34

Tak tomu říkám faktu suprová práce :))
MarekK

Reputace: +30

Příspěvekod Lenka » 7. duben 2016 07:48

Tak pokus 1 (chlívky) zatím nikde nevzali, ale pokus 2 (kolečka) překvapivě přijali na DT (není překvapivé přijetí, ale že tak rychle, čekačka měla bejt 150 hodin).

http://www.dreamstime.com/stock-illustr ... ge69477021

S tím třetím si nevím rady, za kterej konec to popadnout.
Slyším symfonii, ale neumím noty a nemám hlas. Vidím do jiných dimenzí, ale ruce jsou zchromlé a procesor nestíhá. Aneb kdybyste viděli to, co vidím já, tak vám z toho hrábne.
Lenka

Reputace: +277

PředchozíDalší

Zpět na Posouzení fotografií a ilustrací