Kritika infografiky :-)

Místo pro ty, kteří se rozhodují zda zkusit prodávat své fotografie / ilustrace na fotobankách a potřebují posoudit, zda jsou na to jejich práce (fotky, ilustrace) vhodné - stačí uvést odkaz na portfolio/galerii. Případně pokud potřebují vybrat z portfolia 10 nejlepších kousků pro vstupní test na Shutterstock.

Kritika infografiky :-)

Příspěvekod Lenka » 2. duben 2016 10:19

Vážení,
"všichni" začínají dělat videa a 3d, takže já jsem se rozhodla zjistit, co to vlastně je ta "infografika" (pořád nechápu definici). Vyrobila jsem následující dva pokusy a ráda bych si přečetla, co si o tom myslíte: :mrgreen:

http://www.shutterstock.com/pic-3992843 ... ntent.html

http://www.shutterstock.com/pic-3992843 ... ntent.html
Hodnocení: 0
Slyším symfonii, ale neumím noty a nemám hlas. Vidím do jiných dimenzí, ale ruce jsou zchromlé a procesor nestíhá. Aneb kdybyste viděli to, co vidím já, tak vám z toho hrábne.
Lenka

Reputace: +277

Re: Kritika infografiky :-)

Příspěvekod PandaWild » 2. duben 2016 10:44

Infografika je způsob, jak lidem v dnešní přeinformované době vtlouct do hlavy ještě více informací než jsou schopni pojmout.

Když někdo řekne "Je to blbý, jde to s námi od 9 k 5", tak to tak moc neřekne, ale když ukáže graf s krásnými sloupečky "9 - 8 - 7 - 6 - 5", tak je každému zcela jasné, že je to v p****
+Bananaboy, +Lenka, +Vašek, +hypotekyfidler.cz, +shalom3, +ypres.bass Hodnocení: +6
Naposledy upravil PandaWild dne 2. duben 2016 10:47, celkově upraveno 2
PandaWild

Reputace: +1524

Příspěvekod shalom3 » 2. duben 2016 10:46

Nejsi sama, kdo nechápe definici infografiky. Už jsem si prohlédla řady a řady obrázků, ale nějak nemám fantazii, čeho se chopit a jak to poskládávat dohromady, co kreslit na nějaké ty ikonky (motivů jsou mraky, ale každý potřebuje něco jiného a po pravdě, někdy ani nemám dost fantazie na to, abych pochopila, co ten piktogram má sdělit). Ale graficky ty Tvoje obrázky působí celkem zajímavě :lol: .
+Lenka Hodnocení: +1
shalom3

Reputace: +604

Příspěvekod Ravennka » 2. duben 2016 11:46

Ty jsi spíš imho udělala nějaký "template" pro leták o chemii (fyzice) - máš tam políčka, kam si doplní texty a ten "objekt" je tam jako dekorace 8-)

Jinak, já za takovou "základní" infografiku považuju i třeba grafík a k němu chlívky na text :mrgreen:
Ravennka

Reputace: +884

Příspěvekod shalom3 » 2. duben 2016 12:29

PandaWild píše:Infografika je způsob, jak lidem v dnešní přeinformované době vtlouct do hlavy ještě více informací než jsou schopni pojmout.

Když někdo řekne "Je to blbý, jde to s námi od 9 k 5", tak to tak moc neřekne, ale když ukáže graf s krásnými sloupečky "9 - 8 - 7 - 6 - 5", tak je každému zcela jasné, že je to v p****

Dobrý příklad, ale nebála bych se do toho grafu použít nějakou geometrickou posloupnost, a to vzhledem k vývoji demonstrované skutečnosti v závislosti na čase. ;)
shalom3

Reputace: +604

Příspěvekod MarekK » 2. duben 2016 12:41

Ja pro infografiku cerpam nejvic se svoji standardni prace, delam v obchode, takze tam se nejlip vsechno vysvetluje pomoci obrazku. Kolik mam lidi, jaky delaji obraty, obchody, uspesnost, realizovany cally. Pak kdyz vezmu to, ze delam v oblasti dat, tak co frci - cloudovy reseni, big data a tak. Je to o tom pomoci obrazku, casovy rady atp moci vyjadrit nejaky uspech nebo udalosti :))
MarekK

Reputace: +30

Příspěvekod Ravennka » 2. duben 2016 13:26

No hele, hlavním cílem infografiky je zkreslit informace tak, aby to vyhovovalo účelu, který potřebuješ :mrgreen:
+Lenka, +PandaWild, +shalom3 Hodnocení: +3
Ravennka

Příspěvekod Lenka » 2. duben 2016 17:10

Ravennka píše:No hele, hlavním cílem infografiky je zkreslit informace tak, aby to vyhovovalo účelu, který potřebuješ :mrgreen:

Konečně srozumitelná věta! Ale tím já jsem se přece živila - jako analytik obvodního ředitelství městské policie... :-D

Ty sloupečky neměly bejt v čase ale např. srovnání různejch druhů investice. Nebo co já vim technologie. Takže rozumim tomu správně, že infografika obsahuje jeden víceméně srozumitelnej symbol a množství zdánlivě zarovnanejch geometrickejch útvarů, který si může každej interpretovat jak chce, a nebo to má přece jen svázanější pravidla? :lol:
Slyším symfonii, ale neumím noty a nemám hlas. Vidím do jiných dimenzí, ale ruce jsou zchromlé a procesor nestíhá. Aneb kdybyste viděli to, co vidím já, tak vám z toho hrábne.
Lenka

Příspěvekod Ravennka » 2. duben 2016 17:24

Pravidla to nemá žádný... infografika je všechno od grafu, který Ti ukáže názorně a přehledně výsledky (doporučuju tenhle článek, ke komu se něco podobného ještě nedostalo) přes nějaký obrázky "jak se to dělá", nebo "jak to funguje" - rep. obrázkem je to názornější než psaným textem... až po... bůhví co :lol:
Ravennka

Příspěvekod Lenka » 2. duben 2016 17:27

Potud si to ještě dokážu představit, ale jak mám vědět, co to má zobrazovat, když to má bejt "co nejobecněji využitelný"? :-D Asi jsem asperger, ale né že bych rozuměla zadání. :-D
Lenka

Další

Zpět na Posouzení fotografií a ilustrací