mam sanci ve fotobance?

Místo pro ty, kteří se rozhodují zda zkusit prodávat své fotografie / ilustrace na fotobankách a potřebují posoudit, zda jsou na to jejich práce (fotky, ilustrace) vhodné - stačí uvést odkaz na portfolio/galerii. Případně pokud potřebují vybrat z portfolia 10 nejlepších kousků pro vstupní test na Shutterstock.

mam sanci ve fotobance?

Příspěvekod Martina » 3. červen 2016 08:46

dobry den zvazuji zkusit stesti v nrejake fotobance, fotim prevazne zahradni kvetiny

http://pazourova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=493869
nejsme profik foceni je jen konicek ale fotek mam mraky tak treba by se nejaka dala pouzit.) toto jsou pouze ukazky,
Hodnocení: 0
Martina
 
IP: 81.19.4.xx

Reputace: 0

Re: mam sanci ve fotobance?

Příspěvekod 6bears » 3. červen 2016 09:12

Bohužel ve fotobankách jsou milióny květin a pro začátek bych je tam určitě nedával. Jinak fotky na blogu jsou bohužel ve většině foceny za plného sluníčka a tím pádem mají velké kontrasty ve světlech a stínech. Budou hodnoceny jako špatně nasvícené. Postava v makovém poli by také neobstála - špatné světlo. Navíc se domnívám že i horizont není srovnaný do roviny, pokud to není z kopce (ale i tak bych to srovnal). Podívej se na květiny, které jsou už ve fotobankách a zkus je napodobit.
Přeji dobré světlo.
Hodnocení: 0
6bears
 
IP: 46.135.164.xx

Reputace: 0

Re: mam sanci ve fotobance?

Příspěvekod Neznamy » 3. červen 2016 09:13

Fotobanky jsou přesycené fotkama kytek (a myslím že je už docela často zamítají). Takže pokud se chceš zaměřit na toto téma, musely by být špičkové kvality. Tvé jsou z mého pohledu průměrné. Zhruba polovina mi přijde podexponovaná, chybí jim svěžest.

Dokážeš si představit své fotky třeba na obale nějakého kosmetického výrobku? Pokud ano, podívej se na obaly kosmetiky, jak tam pracují s fotografiemi. Jaké emoce květiny na obalech vzbuzují? Vzbuzují to tvé fotky?

Nějaké základy evidentně máš. Tak když na nich budeš stavět a snažit se zlepšit, tak "do roka a do dne" můžeš ve fotobankách začít s prodejem i těch kytek, kterých jsou na fotobankách tuny.

A co zlepšit - asi bych to viděl v tom změnit fotografické vidění na komerční fotografické vidění.
+ypres.bass Hodnocení: +1
Neznamy
 
Příspěvky: 151
Registrován: 8. únor 2016 08:23

Reputace: +42

Re: mam sanci ve fotobance?

Příspěvekod old_white_wolf » 3. červen 2016 09:18

Tak neuvažuj a zkus to, kromě času to nic nestojí a jinak nezjistíš, jestli to půjde nebo ne. Nicméně si taky myslím, že to terno nebude :)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
old_white_wolf
 
Příspěvky: 118
Registrován: 18. březen 2015 23:18

Reputace: +30

Re: mam sanci ve fotobance?

Příspěvekod Ravennka » 3. červen 2016 09:46

Hrozně záleží, co od toho očekáváš... s tímhle tématem a kvalitou (to fakt není urážka, ale top fotografie to prostě nejsou) nemůžeš očekávat, že se Ti z toho stane hlavní příjem. Ale (!) pokud Tě potěší každá vydělaná kačka a nebudeš litovat "promarněného" času klíčováním a nahráváním, tak určitě do toho jdi. Taky se klidně může stát, že se Ti z toho za rok (dva, ...) stane velice slušné kapesné ;)

Jak známo, občas nakupují i lidé, kteří jdou úplně proti proudu toho, co se obecně říká, že se nakupuje, a nebo zkrátka na Tebe narazí a "stačí" jim to. S průměrnou kvalitou fotografií je dobré se trefit do témat, která nejsou příliš obsazená profíky ;-)

Každopádně si myslím, že trocha postprocesu + focení v lepších podmínkách (za dne, který je "lépe" slunečný) by těm fotkám hrozně pomohlo... s tím postprocesem - mnohdy by stačily trochu "zesvětlit" a trochu přitáhnout barvičky a ta fotka je potom úplně někde jinde.

Píšeš tam, že ráda fotíš děti - to je, myslím, hodně dobré a vděčné téma - děti se prodávají pořád a vždycky se prodávat budou pro všechny možné účely. Takže jestli máš spolupracující děti (ať už své, a nebo v okolí - kde rodiče dovolí + podepíšou souhlas), tak fotit ty... a případně tam zakomponovat i sebe :mrgreen: A dá se to kombinovat i s kytkami - dítě držící a koukající na kytku, Ty v náručí s dítětem, které drží kytku, ... atp.
+IM_foto Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +910

Re: mam sanci ve fotobance?

Příspěvekod PandaWild » 3. červen 2016 10:33

Ravennka píše:...děti se prodávají pořád a vždycky se prodávat budou pro všechny možné účely....
Prosím si půl kila tam toho chlapečka. :D

Jo určitě to Martino zkus. To je jedno že je takových věcí přebytek nebo nejsou profi, stejně se prodává vše, liší se jen úspěšnost. Když to vyhodí na jedné fotobance kvůli kvalitě nebo nadbytku, tak to na jiné vezmou a prodají. Časem se buď můžeš zlepšovat a mít úspěch ve fotkách nebo najdeš jinou zajímavou oblast, např. v ilustracích. Určitě to stojí za pokus.
+mszucs Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 6421
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1606

Re: mam sanci ve fotobance?

Příspěvekod Ravennka » 3. červen 2016 11:02

PandaWild píše:Prosím si půl kila tam toho chlapečka. :D


Tuhle mi pán u nás v obchodě nabízel své zlobivé dítě (kluk, tak 4 roky), kdybych tušila, že bys chtěl půl kila, tak bych ho vzala (byl zadarmo) a poslala bych Ti ho kurýrem jenom za poštovné - to by bylo max 150,- Kč, to je imho slušná cena :lol:

Ale k věci - na ty děti by se mohla vyjádřit Lenka, a nebo nějaký jiný neprofesionál, kdo fotí děti v nestudiových (neperfektních) podmínkách ;) Jestli se to alespoň občas prodá... já tu žádný objekt zájmu, na kterém bych to vyzkoušela, bohužel (nebo bohudík ? :mrgreen: ) nemám.
+PandaWild Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +910

Re: mam sanci ve fotobance?

Příspěvekod firstpentuer » 3. červen 2016 11:14

Ty šípky a bobule by určitě vzali. Květiny se nedají odhadnout. Teď mi zrovna vzali várku fotek ze zahrady, různá makra, ale i běžné kytky. Jindy to rovnou vykopnou... Ale určitě to víc namíchej, pro vstupní test to chce i jiná témata než kytky a přírodu. A jak zmíněno, projasnit stíny - nemají moc rádí kontrastní foto, pokud to není umělecký záměr...
Hodnocení: 0
firstpentuer
 
Příspěvky: 40
Registrován: 4. leden 2014 20:35

Reputace: +10

Re: mam sanci ve fotobance?

Příspěvekod kelley » 3. červen 2016 11:30

Teď mi zrovna na ss vzali narcisku, kosatec, lupinu a přesličku. A prodala se mi tam sněženka (2x) a podléška... Ale chce to promíchat i s jinými tématy, s tím souhlasím.
Hodnocení: 0
Blog o tom, co mě momentálně baví - tanec, turistika, fotografování, hudba... http://milpal.cz
Uživatelský avatar
kelley
 
Příspěvky: 279
Registrován: 8. červenec 2014 11:48
Bydliště: Brno

Reputace: +14

Re: mam sanci ve fotobance?

Příspěvekod ypres.bass » 3. červen 2016 13:04

Proletěl jsem to jen tak narychlo, ale dle mého tak s 1/3-1/2 těch fotek by se po nějakém aspoň základním postprocessu něco dělat dalo...
Hodnocení: 0
www.stanislavkolarik.cz | www.smag.cz
Uživatelský avatar
ypres.bass
 
Příspěvky: 332
Registrován: 2. duben 2014 12:55
Bydliště: Pardubice

Reputace: +32

Další

Zpět na Posouzení fotografií a ilustrací