Portfolio zhodnoceni - rady

Místo pro ty, kteří se rozhodují zda zkusit prodávat své fotografie / ilustrace na fotobankách a potřebují posoudit, zda jsou na to jejich práce (fotky, ilustrace) vhodné - stačí uvést odkaz na portfolio/galerii. Případně pokud potřebují vybrat z portfolia 10 nejlepších kousků pro vstupní test na Shutterstock.

Re: Portfolio zhodnoceni - rady

Příspěvekod Bananaboy » 29. červenec 2015 22:28

admin píše:Já myslím, že Sisino portfolio vůbec není důležité, to co psala napsala z hlediska kupujícího a já se pod to můžu jen a jen podepsat - mám obdobné zkušenosti ještě z dob, kdy jsem dělal pro korporát :)

Súhlasím. Ja len, že tak plamennú a kritickú reč som tu na fóre už dávno nečítal. :D
A portfólio už dávať nemusí. Už som si ho našiel.
Hodnocení: 0
Adobe Illustrator CS5 | NIKON CoolPix P510
Bananaboy

Reputace: +767

Příspěvekod Pedro » 29. červenec 2015 22:58

Sisa:
Asi máš v něčem pravdu, kdy to píšeš z pohledu DTPáka. Ale uvědom si, že je tady hodně začínajicích grafiků a fotografů, kteří opravdu mají radost z každého nově vytvořeného obrázku, který udělají natož ho prodají. Každý musí, nějak začít.
Hodně lidí to vzdá do dvou let, pokud nevidí uspokojivé výsledky, nebo pokračuje a stačí mu jen nějaké to kapesné a tady na foru jich bude myslím spousta.

Zákon trhu je bohudík neúprosný v každé branži, vždy budou jen ti lepší a ti horší. Nemůžeme být všichni špičkoví grafici a fotografové. To bychom se neuživili ;)

Sice netvořím fraktály, ale znám pár lidí, kteří je tvoří pro fotobanky a uživí je to. Čili se asi prodávají, ale nejsou spíše vhodné pro váš segment. Je to spíše o tom udělat svou práci na maximum možného co umím a hlavně jinak než ostatní a ať je to třeba i ta vyfocená UHO omáčka co jsi zmiňovala. Pokud bude vyfocena netradičně, prostě jinak.

Postprodukci beru jako základ tvorby, bez toho si to ani nedovedu představit. V tom jsem zajedno.
Já si to vůbec neberu osobně, naopak beru tvé rady jako přínos od možného zákazníka i když žrádlo nemám v portfoliu žádné :D
Pedro

Reputace: +89

Příspěvekod hypotekyfidler.cz » 29. červenec 2015 23:11

Sisa píše:vymakané vektory

Třeba jako tenhle: http://www.shutterstock.com/pic-143005882/stock-vector-heart-icon-vector-with-four-color-variations.html?src=g-zgRXtlnY-3Z72-LzAybQ-1-47
Podle mranku je sice už za zenitem, ale "Days in the top: 456" a na klíčové slovo vector mně vybíhá na první stránce pořád.
hypotekyfidler.cz

Reputace: +240

Příspěvekod shalom3 » 29. červenec 2015 23:32

Teď je v m-ranku v topce třeba tento vymakaný vektor:
http://www.shutterstock.com/pic.mhtml?i ... rid=868231
Za jak dlouho se to dá udělat?
shalom3

Reputace: +577

Příspěvekod hypotekyfidler.cz » 30. červenec 2015 00:02

Já to ale hluboce obdivuji a mým snem a cílem je někdy něco takového také dokázat. Ne kvůli penězům, ale pro tu legraci. Piplat se hodiny a hodiny s něčím a pak to prodat za 0,33 to umí "každý trouba." Neurazte se, je to v uvozovkách. Ale udělat dva jednoduché tvary a prodat je možná tisíckrát, to je práce génia.
hypotekyfidler.cz

Reputace: +240

Příspěvekod shalom3 » 30. červenec 2015 09:34

Cožpak o to, já bych ty jednoduché tvary zvládla, ale oni mi je vždycky vyhodí s tím, že jsou too simply a mám udělat more details. :D
shalom3

Příspěvekod Ravennka » 30. červenec 2015 10:44

I na SS? Tam mi pro jednoduchost nevyhodili snad nikdy nic... (na to je expert Dreams)
Ravennka

Reputace: +856

Příspěvekod Miles » 30. červenec 2015 10:53

Sisa píše:
Vymakejte vektory. Ani jeden z vás nemá téma které tady nebylo, všechny butony, krajinky, sluníčka a jiné serepetičky jsou tady už 100x

Dovolil bych si pochybovat, že se dá vydělat na tématu, které tady nebylo. Všechny témata, které někdo kupuje už někdo dělá. Vymyslet nové téma a vytvořit nou poptávku na trhu je jako když Apple vymyslí nový tablet. To je trochu naivní. Když si zanalyzuju své prodeje, tak je to nejvíce na tématech, kterých je ve FB tisíce. Vločky, buttony a podobné profláklé serepetičky, ale souhlasím s tím, že jde o úroveň provedení a přitažlivost pro zákazníka.
Petr
Miles

Reputace: +7

Příspěvekod shalom3 » 30. červenec 2015 11:05

Ravennka: To je fakt, SS je v této oblasti poměrně tolerantní. DT naopak požaduje more details, ale prodává jen zřídka.
Miles: Souhlas, jediná malá šance je chytit včas nějakou módní supernovu, právě jako ty tablety nebo smartphony a ztvárnit to osobitým způsobem. To štěstí má málokdo.
shalom3

Příspěvekod navstevnice » 30. červenec 2015 11:16

Miles píše:
Sisa píše:
Vymakejte vektory. Ani jeden z vás nemá téma které tady nebylo, všechny butony, krajinky, sluníčka a jiné serepetičky jsou tady už 100x

Dovolil bych si pochybovat, že se dá vydělat na tématu, které tady nebylo. Všechny témata, které někdo kupuje už někdo dělá. Vymyslet nové téma a vytvořit nou poptávku na trhu je jako když Apple vymyslí nový tablet. To je trochu naivní. Když si zanalyzuju své prodeje, tak je to nejvíce na tématech, kterých je ve FB tisíce. Vločky, buttony a podobné profláklé serepetičky, ale souhlasím s tím, že jde o úroveň provedení a přitažlivost pro zákazníka.

Neni tema jako tema, staci vymyslet originalni znazorneni nejakeho aktualniho problemu nebo trendu a uvidis, jak ti budou denne skakat prodeje. Opravdu se mimo klasickyho frkani ikon, slunicek, prani k narozeninam apod. jak na bezicim pasu vyplati zamyslet, uz nekolikrat se mi to bohate vratilo a stale vraci.

Treba namátkou tohle portfolio je prikladem vymejsleni dobrych konceptu vedle kvalitnich ikon http://www.dreamstime.com/pressureua_info
navstevnice

IP: 194.228.134.1xx

Reputace: 0

PředchozíDalší

Zpět na Posouzení fotografií a ilustrací