Portfolio zhodnoceni - rady

Místo pro ty, kteří se rozhodují zda zkusit prodávat své fotografie / ilustrace na fotobankách a potřebují posoudit, zda jsou na to jejich práce (fotky, ilustrace) vhodné - stačí uvést odkaz na portfolio/galerii. Případně pokud potřebují vybrat z portfolia 10 nejlepších kousků pro vstupní test na Shutterstock.

Re: Portfolio zhodnoceni - rady

Příspěvekod host » 30. červenec 2015 11:39

Souhlasím, že je zbytečné dělat další série izolovaných buttonů nebo ikonek v padesáti odstínech šedi - i když to většina fotobank přijímá, protože mezi sebou soutěží, kdo bude mít větší databázi fotek a obrázků... Jen to fotobanky zbytečně zaprasuje, kupující pravděpodobně po proklikání několika stran s téměř totožnými obrázky znechuceně odejde. Před pár lety to možná byla dobrá cesta, ale dnes, kdy je na Shutterstocku skoro 60 milionů obrázků/fotek a přijímají půl milionu nových týdně, je každá rada drahá... Já třeba kreslím jen lidi a zvířata, nejsou to komerční obrázky, ale protože konkurence v té oblasti je malá, mám vcelku vysoké příjmy.

Co se týká fraktálů, sama je nedělám, ale jejich využití si umím velice dobře představit a už jsem je kolikrát viděla jako pozadí na obálkách časopisů s různou mysteriozní tématikou (duše, náboženství, vesmír, záhady atd..), je to dlouhodobě světově populární téma. Musí to být samozřejmě krásné a symetrické fraktály, ne nějaké chaotické směsky na černém pozadí, určitě jde o kvalitu.

Hlavně nesmíme myslet jen na to, co se může prodávat v české kotlině - nějaké letáky z Lidlu, to snad ne.... Českých zákazníků je na fotobankách minimum, musíme se zaměřit na prodeje v zahraničí a tam se jedná o miliony potenciálních kupujících a miliony nejrůznějších témat, podle kultury dané země - ne jen jídlo..
Hodnocení: 0
host

IP: 109.231.160.xx

Reputace: 0

Příspěvekod Majk88 » 30. červenec 2015 11:55

jj co se týče fraktálů jsem přesvědčený o tom, že je to dobré téma..a tohle mi nikdo neznechutí :) ... sry za ten výraz....je to něco co mě opravdu baví a naplňuje ... samozřejmě se snažím už dělat složitější fraktály...než jen něco na "černém pozadí" :) ... Ale určitě souhlas s ostatníma, že je potřeba se odlišit..a podle mě nemá slymsl dělat milion stejných věcí jen např v jiném barevném podání... Ještě, abych dodal...fraktály tvoří největší část mojich zisků
www.majkportfolio.com
"Graphic Design is my passion"

Můj Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCfq2wfheTSWhougx_BLhEbw
Majk88

Reputace: +36

Příspěvekod shalom3 » 30. červenec 2015 12:32

Já už jsem léta obdivovatelkou fraktálů. Každý kousek je neopakovatelný unikát a ty propracované jsou opravdu nádherné. Samozřejmě, na titulní stránku katalogu obchodního řetězce se moc nehodí, ale dovedla bych si představit fraktál jako potisk textilu, nevšední dárkové krabičky nebo sáčku apod. Jen tak mimochodem, teď v létě nosím jedny šaty se vzorkem, který byl nepochybně odvozen od fraktálu, a i když stříhem nejsou nic výjimečného, dost lidí je už pochválilo ;) .
Sama jsem se do jejich tvorby ale zatím nepustila, jen jako "koketování", ale nic z toho, co jsem zatím udělala, není k prodeji.
shalom3

Reputace: +602

Příspěvekod artus » 30. červenec 2015 12:51

Ja v celku súhlasím so Sisou. Predá sa síce skoro všetko, tiež sa mi predá kadejaká textúra, ale osobne ma toto dlhodobo moc neuspokojí. Ja som na fb v podstate ešte veľmi krátko a nemôžem vyvodiť nejaké zásadné závery. Ale perspektívne ma bude motivovať podstatne viac, keď sa jedna vec bude predávať pravidelne alebo sa predá napr. 300x, ako 1-2x.
artus

Reputace: +18

Příspěvekod Peťa » 30. červenec 2015 13:05

S fraktály jsem také začínala, protože jsem nic jiného neuměla, a portfolio mi hodně připomíná to moje na začátku. Postupně jsem začala tvořit jednoduché vektory a postupně se učila a učila. Musím říct, že někdy se ten propracovaný vektor prodává daleko hůř než kdejaký narychlo udělaný vektor, který byl hotový za pár minut a který bych nejradši smazala a na fotobanku se dostal spíš omylem. Mezi moje nejprodávanější vektory, které se stahují každý den, patří právě ten, který jsem chtěla smazat (je to tento laser, který mi vydělal přes 200 USD - http://www.shutterstock.com/pic.mhtml?id=91523687). Teď mám spíš fotografické období, ale starší vektory se prodávají více než fotky. Zkoušela jsem chvíli tvořit podle letáčku od SS, kde měli napsáno o nejstahovanějších tématech a psali tam o tom, co zákazníci nejvíce kupují (flat line icons, blurred background apod). Ale tyhle oblasti jsou tak strašně přehlcené, že není skoro šance, aby se nová tvorba protlačila mezi prodávané a prostě zapadnou. Jinak vše, o čem si myslím, že je krásné má pak minimum prodejů. Jako třeba tahle kapka vody: http://www.shutterstock.com/cs/pic-2104 ... 23dj-g-3-0
Hodně jsem od ní očekávala, ale docela zapadla a teď jsou prodeje minimální. Nikdo nikdy nevíte, která fotka nebo vektor se bude prodávat a která ne. U mě je to prostě většinou tak, že kam vkládám naději, ta úplně zapadne a ty, za které se stydím, se pak prodávají :-) :-)
Peťa

IP: 77.48.233.1xx

Příspěvekod Lenka » 31. červenec 2015 08:19

V kontextu ostatních příspěvků budu trochu OT, ale držím se nadpisu :-) - jdete někdo do tohohle? http://www.shutterstock.com/blog/shutte ... e-critique

Dáváte tam MR? Jak?
Slyším symfonii, ale neumím noty a nemám hlas. Vidím do jiných dimenzí, ale ruce jsou zchromlé a procesor nestíhá. Aneb kdybyste viděli to, co vidím já, tak vám z toho hrábne.
Lenka

Reputace: +277

Příspěvekod maka » 31. červenec 2015 09:45

Díky všem za názory a rady... pokusím si z toho něco "odnést" :)
maka

Předchozí

Zpět na Posouzení fotografií a ilustrací