Posouzení ilustrací/fotek

Místo pro ty, kteří se rozhodují zda zkusit prodávat své fotografie / ilustrace na fotobankách a potřebují posoudit, zda jsou na to jejich práce (fotky, ilustrace) vhodné - stačí uvést odkaz na portfolio/galerii. Případně pokud potřebují vybrat z portfolia 10 nejlepších kousků pro vstupní test na Shutterstock.

Re: Posouzení ilustrací/fotek

Příspěvekod MarekK » 27. březen 2016 19:36

Lenka píše:Není to "blbý", je to jen nezvyklý. Nepřizpůsobuj se ve vkusu, ale v kvalitě. Mě ty barvy připadaj příjemný, oslovíš velkou skupinu zákazníků, kteří si nepřejí mít vypálenou rohovku a jsou schopni rozlišit víc než 5 základních odstínů. A můžeš si z toho udělat uměleckej podpis. Když je toho pět a půl, je to divný. Když toho nasekáš 150 000, bude z toho trend a z tebe trendový umělec typu Jurij Arctus (nebo jak se jmenuje) nebo Andrej Varchola (toho neznáš, ten už umřel). Pokud prodáváš, děláš to dobře. Pokud by prodeje klesly, přidej na kvalitě a tématech. Styl si nech. Je dobrej. Nauč se popisovat všechny ty odstíny a tóny, jsou lidi, kteří hledají "zázvorově hnědou", "cihlově červenou", "petrol", "kachní zelenou" atd. "Veselých živých odstínů" jsou plný fotobanky, neboj se bejt jinej.

To je super názor. Rozhodně by mě nenapadlo popisovat barvy :-), díky!

M.
Hodnocení: 0
MarekK

Reputace: +30

Příspěvekod MarekK » 2. duben 2016 00:31

Díky všem za příspěvky, každopádně bych měl dva dotazy ještě, jestli tedy smím:))..

Kde, případně, berete ilustraci mapy světa jako podklad pro Vaší tvorbu? Já našel tady ten zdroj http://www.vectorworldmap.com , ale nikde jsem nenašel info o dalším použití/prodeji dál :(. Na FB jsem našel i na první pohled jen defacto staženou tuhle verzi :)).

Když jsem za měsíc kontinuálního přidávání grafiky dosáhl na 11 prodejů na shutteru, je to podle Vašich zkušeností důvod bouchnout šampáňo? :D
MarekK

Příspěvekod thor83 » 2. duben 2016 01:24

Kde, případně, berete ilustraci mapy světa jako podklad pro Vaší tvorbu?

Nesmíš použít jakékoliv dílo třetích stran ve své tvorbě ani z veřejných zdrojů.Takže buď nakreslit nebo vyfotit a nebo to nesmí být poznat .-)
+Lenka, +PandaWild Hodnocení: +2
thor83

Reputace: +49

Příspěvekod Lenka » 2. duben 2016 09:13

MarekK píše:
Když jsem za měsíc kontinuálního přidávání grafiky dosáhl na 11 prodejů na shutteru, je to podle Vašich zkušeností důvod bouchnout šampáňo? :D

Jako je to určitě dobrý. Hodně dobrý. Já měla první prodej po třech a půl letech. (přesněji řečeno z toho dva a půl roku jsem čekala, až mi konečně schválej první desítku). Nicméně.

Psychologové zjistili, že po pochvale výkonnost vždy klesne, po kritice stoupne, a to bez ohledu na reálný výstup (tj. pochválíme-li lemro ve snaze ho povzbudit, je ještě línější, vynadáš-li workoholikovi že se fláká, pravděpodobně brzy zkolabuje z přepracování). Sám víš, jestli jsi do toho dal tolik, že to líp nejde, a pak se pochval a naordinuj si pár dní volna, a nebo jestli je to jenom takový testování systému, a máš na víc (v tom případě začni konečně něco dělat). Byl tady mezi náma jeden, kterej během tuším 2 nebo 3 měsíců vyrobil portfolio o 6000 ks. Nebudu psát jak a jaký kvality, protože to je irelevantní. Prostě poměřuj se jen sám se sebou. Až budeš na vrcholu, stejně tam budeš sám (to poznáš, až budou víc kopírovat oni tebe, než ty je). :-D
+PandaWild, +shalom3 Hodnocení: +2
Slyším symfonii, ale neumím noty a nemám hlas. Vidím do jiných dimenzí, ale ruce jsou zchromlé a procesor nestíhá. Aneb kdybyste viděli to, co vidím já, tak vám z toho hrábne.
Lenka

Reputace: +277

Příspěvekod MarekK » 2. duben 2016 12:39

Tomu rikam zajimava uvaha a nazor :D. Diky
MarekK

Příspěvekod Ravennka » 2. duben 2016 13:35

No to je sice hezká teorie, ale teda mne osobně to sice nakopne a začnu dělat, ale velice brzo vyhořim ;)

Nicméně bych šáňo bouchla ve chvíli, kdy si na to ty obrázky vydělají. To je jako s první výplatou, má se rozfofrovat :mrgreen:
+Lenka Hodnocení: +1
Ravennka

Reputace: +883

Příspěvekod Bananaboy » 2. duben 2016 13:59

Po 11-tich predajoch? Neblázni. Ešte si na to zvykneš a potom, keď budeš mať 11 predajov denne, tak sa z teba stane alkoholik. :lol: :lol:
+Lenka Hodnocení: +1
Adobe Illustrator CS5 | NIKON CoolPix P510
Bananaboy

Reputace: +784

Příspěvekod Marek77 » 2. duben 2016 14:27

Zdravím všetkých. Tiež som úplný nováčik. Na fotobankách som začal presne pred mesiacom, aj na základe informácií z tohto fóra. Týmto sa chcem poďakovať všetkým za rady a návody, ktoré som tu našiel a nachádzam. Zatiaľ som stihol vytvoriť niečo cez 50 obrázkov (http://www.shutterstock.com/gallery-3323891p1.html), ktoré už vyprodukovali 28 predajov. Takže ma to trochu povzbudilo k ďalšej práci :).
+Anika Hodnocení: +1
Marek77

Reputace: +9

Příspěvekod Anika » 2. duben 2016 14:48

Marek77:
Velmi pěkné! Ty se na fotobankách neztratíš :)
+Marek77 Hodnocení: +1
Anika

Reputace: +287

Příspěvekod Marek77 » 2. duben 2016 14:52

Anika píše:Marek77:
Velmi pěkné! Ty se na fotobankách neztratíš :)

Ďakujem ;). Na SS som sa zaregistroval ešte minulý rok, ale dlho som váhal, či sa na to dám. A až 2.marca som nahral prvých 10 obrázkov.
Marek77

Reputace: +9

PředchozíDalší

Zpět na Posouzení fotografií a ilustrací