Posouzení ilustrací/fotek

Místo pro ty, kteří se rozhodují zda zkusit prodávat své fotografie / ilustrace na fotobankách a potřebují posoudit, zda jsou na to jejich práce (fotky, ilustrace) vhodné - stačí uvést odkaz na portfolio/galerii. Případně pokud potřebují vybrat z portfolia 10 nejlepších kousků pro vstupní test na Shutterstock.

Posouzení ilustrací/fotek

Příspěvekod MarekK » 22. březen 2016 18:09

Zdravím,

v první řadě díky za tento web, protože jinak bych se asi k fotobankám nikdy nedostal :)). Registraci jsem provedl někdy v loňském roce, nahrál pár fotek a pak se na to vyprdl ( :-( ).

Ale, na začátku března jsem si řekl, že bych to mohl zkusit ještě jednou. A tak jsem si dokoupil Adobe Illustrator, byť jsem v něm v minulosti nikdy nepracoval (maximálně webdesign ve Photoshopu před 10 lety) a udělal první výtvory.

Hodně mě překvapilo, že mi na SS akceptují skoro vše (krom nějakých chyb, vzniku bitmapy atp.), velký šok přišel, když se objevily i prodeje ilustrací, o kterých jsem si původně myslel, že je vlastně asi nemá smysl ani nahrávat. Zatím žádné terno, cca 10 prodejů za 3/4 týdny s portfoliem necelých 40 ilustrací, ale pro mě překvápko.

Chtěl bych znát případně i Váš názor, respektive co zlepšit (pokud byste byli tak hodní) a zda-li (s předpokladem mírného zlepšení umu v AI) vidíte alespoň malý potenciál nebo je to jen odpad.

SS portoflio jest zde: http://www.shutterstock.com/g/kramar89

Samozřejmě, že kritiku uvítám i na fotky.

Díky moc a hezký den.

Marek :D
+Bananaboy, +PandaWild Hodnocení: +2
MarekK

Reputace: +30

Re: Posouzení ilustrací/fotek

Příspěvekod Ravennka » 22. březen 2016 18:42

Ahoj a vítej do klubu :mrgreen:

Na to, že s Ai děláš měsíc, jsi fakt šikula ;) Nicméně bys měl určitě zapracovat na barvičkách, máš to všechno takový "vyblitý" - že Ty děláš ve cmyku...
A alespoň moje doporučení je dělat ikonky izolované na bílé. Většinou to i líp vypadá než na nějaké barvičce a pro případného kupce bitmapy je to rozhodně pohodlnější =)
+MarekK, +PandaWild Hodnocení: +2
Ravennka

Reputace: +877

Příspěvekod PandaWild » 22. březen 2016 18:45

Já bych to viděl velmi nadějně. Myslím že máš zbytečně nízké sebevědomí. Když budeš tímhle stylem pokračovat, tak budeš patřit mezi dost úspěšné autory. (jo s těmi barvami má Ravennka pravdu, je to jak v CMYK)

K vektorovým blur pozadím - zatím jsem s tím teprve experimentoval, ale co jsem tak vysledoval, tak dobré je obraz nejdříve silně rozmáznout Gaussianem a pak teprve převést na mřížku s nejvyšším dělením, tím by pak nemělo vzniknout takové kostičkování a výrazné pixely. Ještě jsem zkoušel, co vypadá ještě líp, položit přes mřížku ještě druhou mřížku s 50% průhledností, posunutou o 1/2 pásu. Je to ale dost pracné a asi by bylo snazší spíš více mřížek vedle sebe. Ale hlavně to rozmáznutí předem.
+MarekK Hodnocení: +1
PandaWild

Reputace: +1516

Příspěvekod Bananaboy » 22. březen 2016 19:59

Nemôžem si pomôcť, ale ako keby som tie sovy už niekde videl. Úplné "Dežo ví" :lol: :lol:
Na to si dávaj pozor ak si to niekde odpozeral, aby si ich autor nespoznal. Ale možno sa mýlim a len sa mi to zdá. Podobne ako Panda a Ravennka by som sa aj ja prihováral za krajšie, sýtejšie a viac "sexy" farebné kombinácie. Napríklad toto je dosť divná farebná kombinácia na ešte divnejšom a nepasujúcom pozadí: http://www.shutterstock.com/pic-3895833 ... Q4m4Q-1-16
Ale inak celkom fajn ilustrácie. Nie je žiadny dôvod prečo by sa nemali predávať. ;)
+MarekK, +PandaWild Hodnocení: +2
Adobe Illustrator CS5 | NIKON CoolPix P510
Bananaboy

Reputace: +779

Příspěvekod Kulíšek » 22. březen 2016 21:53

Nejsem odborník, ale přidám se k názoru že vektory mi přijdou dost mdlé, ale fotky jsou moc pěkné, oproti ilustracím pěkně barevné.
No a jestli máš tolik prodejů kolik říkáš, tak máš určitě tak větší 100x vetší prodejnost než já :D takže to určitě není špatné :D
+MarekK Hodnocení: +1
Kulíšek

Reputace: +11

Příspěvekod majo4688 » 22. březen 2016 23:16

Tie blurry fotky sa snád nemôžu predať ani teoreticky :D Ale treba vyskúšať všetko, inak ostatok celkom ujde. Predajov máš dosť.
Hodnocení: 0
majo4688

Reputace: +3

Příspěvekod MarekK » 22. březen 2016 23:30

Díky všem :-).

Co se týká barev, tak dělám v RGB. Zatím se do nich teprve dostávám, přece jen je těch kombinací strašně moc a potřebuju se dovtípit k nějakým "hezkým". Na vnímání saturace/svěžesti barev se u ilustrátoru potřebuju ještě vytrénovat.

Ale souhlasím, že tohle je hodně blbý: http://www.shutterstock.com/cs/pic-3895 ... p_Hpg-1-16

Blur folky, no, já to vyzkoušel nejdřív jenom jako samostatný background. Ale spíš z toho důvodu abych viděl jak budou vypadat, tak abych z nich dokázal pak vyříznout pozadí do nějaké další grafiky.

Sovičky, tam je prostě těžký se nepodobat (podle mojeho názoru teda). Doma jich máme tři zadele na hrníčkách, jako nálepky na zrcadle, dekoraci a další v tom stylu co jsem nahrál (takže jisté ovlivnění určitě bude).

Díky moc za komentáře!

M.
+Bananaboy, +PandaWild Hodnocení: +2
MarekK

Příspěvekod shalom3 » 22. březen 2016 23:33

Začal jsi dobře, prodáváš. Člověk nikdy neví, co se bude prodávat, vkus zákazníků je velmi rozmanitý. O těch blurry fotkách bych měla stejný názor jako v předchozím příspěvku, ale někde jsem zblýskla, že to je nějaký trend, který právě frčí. Obdobně je to i kolem barev, někdo třeba může preferovat i mdlé, tlumené, někdo dokonce jen černobílou kresbu. Rozhodně to chce experimentovat, časem vyplyne, co ano a co nikoli. Ale není to poznatek, který lze získat ihned, je to otázka trpělivosti, vyhodnocování...
+Bananaboy, +MarekK Hodnocení: +2
shalom3

Reputace: +602

Příspěvekod MarekK » 26. březen 2016 22:11

:geek: eštěěěě :))
Hodnocení: 0
MarekK

Příspěvekod Lenka » 27. březen 2016 05:33

Není to "blbý", je to jen nezvyklý. Nepřizpůsobuj se ve vkusu, ale v kvalitě. Mě ty barvy připadaj příjemný, oslovíš velkou skupinu zákazníků, kteří si nepřejí mít vypálenou rohovku a jsou schopni rozlišit víc než 5 základních odstínů. A můžeš si z toho udělat uměleckej podpis. Když je toho pět a půl, je to divný. Když toho nasekáš 150 000, bude z toho trend a z tebe trendový umělec typu Jurij Arctus (nebo jak se jmenuje) nebo Andrej Varchola (toho neznáš, ten už umřel). Pokud prodáváš, děláš to dobře. Pokud by prodeje klesly, přidej na kvalitě a tématech. Styl si nech. Je dobrej. Nauč se popisovat všechny ty odstíny a tóny, jsou lidi, kteří hledají "zázvorově hnědou", "cihlově červenou", "petrol", "kachní zelenou" atd. "Veselých živých odstínů" jsou plný fotobanky, neboj se bejt jinej.
+MarekK, +PandaWild, +joska, +shalom3 Hodnocení: +4
Slyším symfonii, ale neumím noty a nemám hlas. Vidím do jiných dimenzí, ale ruce jsou zchromlé a procesor nestíhá. Aneb kdybyste viděli to, co vidím já, tak vám z toho hrábne.
Lenka

Reputace: +277

Další

Zpět na Posouzení fotografií a ilustrací