posouzeni portfolia

Místo pro ty, kteří se rozhodují zda zkusit prodávat své fotografie / ilustrace na fotobankách a potřebují posoudit, zda jsou na to jejich práce (fotky, ilustrace) vhodné - stačí uvést odkaz na portfolio/galerii. Případně pokud potřebují vybrat z portfolia 10 nejlepších kousků pro vstupní test na Shutterstock.

Re: posouzeni portfolia

Příspěvekod Lantea » 27. březen 2016 20:58

Díky všem za reakce a rady, jste super! A hlavně máte pravdu. Houbičky a jehličnany nabarvím (proč mě to nenapadlo??) a s těma keywordama - tak to jsem extrémně ráda, že jste nadnesli, já totiž už pár týdnů uvažuju, že by to chtělo pořádnou revizi, zejména starších děl, ale lenost vyhrávala... :-) Pořád mám jen pár prodejů za měsíc a říkala jsem si, že i v keywordech by mohl být zakopaný pes... takže díky za nakopnutí! :-)

A od včerejška další dva prodeje těch abstraktních pozadí... to i trochu zamrzí, člověk se s něčím piplá a potom opravdu jedou takovéhle věci načmárané za pár minut, asi chápu, že kámoška má pak výplatu každý týden... :-) Ale taky má tedy vektorů čtyři stránky na SS.

Ještě jednou díky všem!
Hodnocení: 0
Lantea

Reputace: +5

Příspěvekod Ravennka » 27. březen 2016 23:34

Proč Tě to nenapadlo? Protože máš málo zkušeností s recyklací :mrgreen:
Dřív jsem něco udělala, uložila, šla dělat další věc... teď něco udělám, u toho už vymýšlím, jak to zrecyklovat a rovnou dělám i ty recyklace, co mne aktuálně napadnou... a pak čas od času procházím a řeším, jak bych mohla dál recyklovat. A to jsem já ještě žabař :lol: je totiž klidně možné, že poprvé to nebylo ve správný čas na správném místě... a ta recyklace (nebo recyklace recyklace) se právě trefí do správné konstalace hvězd =) A nebo něco jednoduššího - Ty uděláš červenou variantu, těch je na fotobankách 3 pr... a když uděláš hnědou variantu, tak to pak lidi začnou zběsile kupovat, porotože je toho "nedostatek" ;)

U těch kw zkus myslet hodně obšírně pro situace, které si myslíš, že by se mohly vyhledávat - tj. termíny kolem obchodu, webů, pozadí, různé mock-upy (vizitky, knihy, brožury, ...), různých "infografik" (nejenom grafíky, ale v tom širším slova smyslu), světové svátky, náboženství, případně nějaké fonty, grafické podklady pro další práci (symboly)... teď mě víc nenapadá :lol:

A většinou se dá naverbovat na jedno dílko víc situací použití - například teď - třeba taková tapeta s vejci - dáš tam termíny několika skupin - co je přímo vidět - tj. vejce - skořápaka, jídlo, cholesterol :lol: jakou to má barvu - modrou, žlutou, vícebarevné, černobílé, ... potom k čemu se to váže - Velikonoce, pondělí, březen, duben, svátek, sezónní, ... a je to rovněž křesťanský svátek - takže křesťanství, zmrtvýchvstání, Ježíš, ... nehledě na to, dá se to využít pro webové účely jako pozadí pro web, banner, ...

A kvůli Fotolii je dobré dávat ty nejvíce relevantní dopředu, pokud si dobře pamatuju, tak prvních 7 je nejvíce relevantní, pak už je to jedno... obecně si myslím, že je blbost dopředu cpát barvu, pokud to není ta hlavní věc v té ilustraci. Ale to už je pak můj názor...

No, doufám, že elaborát trochu pomůže... a případně mě někdo doplní, vyvrátí, ... =)
+Lantea Hodnocení: +1
Ravennka

Reputace: +856

Příspěvekod Ravennka » 28. březen 2016 00:00

A ještě jeden příklad u Tebe přímo - třeba tohle: http://www.shutterstock.com/en/pic-3419 ... MpmyQ-1-70 otevřeně, není to terno, ale poslouží dobře na ten příklad kw a takových kartiček se ještě určitě naděláš mraky :D

máš: abstract, arrow, banner, beams, business, card, colorful, company, concept, fabric, graphic, house, marbles, modern, multicolor, office, presentation, rainbow, shell, snail, stars, vector

přidala bych:
gift*, loyalty,* store, shop, retail, rectangle, ISOLATED (to je podstatné slovo, to cpi všude, kde je to pravda), geometry, light (jako světlo i světlý), visiting**, calling**, template, concept, sample, simple, set***, collection***, label, tag, banner a do zbytku slov bych buď popsala co ještě vidím (barvičky, tvary), a nebo bych si pomohla tady http://microstockgroup.com/tools/keyword.php

* jako dárková a věrnostní karta
** https://en.wikipedia.org/wiki/Visiting_card v tomhle smyslu, člověk nikdy neví :mrgreen:
*** to taky může rozhodnout, máš jich tam víc, máš, tak je to set ;)

edit: Kdyby se někdo divil, tak takhle vypadá prokrastinace v akci... snad alespoň k něčemu bude ;)
+Lantea, +Lenka Hodnocení: +2
Ravennka

Příspěvekod Lantea » 28. březen 2016 08:55

Ravennka: No tak to je hustý, jakým stylem o kresbách přemýšlíš, mám tedy dost co dohánět.:-D Dík moc, věnuju revizi keywordů příští víkend, zkusím to vidět tvýma očima.:-)

Já právě zatím moc nerecyklovala, protože se pořád teprve jenom učím a tím pádem se snažím dělat pořád nové věci čili naučit se s novýma nástrojema. Ale dostanu se k tomu, ten renew efekt pro publikování v lepší konstelaci má určitě něco do sebe.
Lantea

Reputace: +5

Příspěvekod Ravennka » 28. březen 2016 11:00

Neboj, ono Tě to časem pokřiví, začátky všech jsou úplně stejný :mrgreen:

Recyklace přichází s leností a případně nedostatkem času =) (ale je dobrý recyklovat postupně a nevalit to tam najednou, protože si ty obrázky zbytečně konkurují)

A co se týče té revize kw... nejsem si jistá, ale mám pocit, že to tu někdo zkoušel a říkal, že pak dá vědět, jestli to pomohlo a pak už se neozval :lol: já bych ty minulý dílka až tak neřešila, spíš do budoucna ;) (ale klidně to zkus, maximálně Ti to sežere nějaký čas bez valného úspěchu, nic horšího se nestane)
Ravennka

Příspěvekod shalom3 » 28. březen 2016 11:20

Také jsem zkusila to vylepšení kw u starších věcí, ale neevidovala jsem přesně, u kterých. Nejsem si jistá, jestli to vedlo k nějakému výraznějšímu zlepšení, ale hodlám v tom polehounku pokračovat, nic se tím nezkazí. Určitě to nebudu dělat na úkor dalšího kreslení, spíš tak ve dnech, kdy nemám nápady.
shalom3

Reputace: +577

Předchozí

Zpět na Posouzení fotografií a ilustrací