Prosím o názor na tvorbu

Místo pro ty, kteří se rozhodují zda zkusit prodávat své fotografie / ilustrace na fotobankách a potřebují posoudit, zda jsou na to jejich práce (fotky, ilustrace) vhodné - stačí uvést odkaz na portfolio/galerii. Případně pokud potřebují vybrat z portfolia 10 nejlepších kousků pro vstupní test na Shutterstock.

Re: Prosím o názor na tvorbu

Příspěvekod Marian » 31. květen 2018 08:50

Ako spomenul Bananaboy, zvieratka a stastne rodinky maju potencial. Ked to casom este trochu rozvinies a pridas zopar vlastnych neopozeranych napadov, bude to dobry zaklad.
Hodnocení: 0
Marian

Reputace: +5

Příspěvekod Fauren » 31. květen 2018 10:41

Říkáte, že fotobanky míří do propasti ze které nebude cesty zpět?
Fauren

Reputace: 0

Příspěvekod shalom3 » 31. květen 2018 10:51

ivusakzkrabice píše:Všimla jsem si jedné věci, že to nedáváš jako vektory a jen jako ilustrace, otázka je, zda tím neztratíš malou část zákazníků.. ale to poradí jiní
Jinak každopádně mě se to líbí moc, chci umět kreslit hrošíka! :) ;)

Určitě je dobré dávat vektory, leckdo si potřebuje obrázek třeba nějak přizpůsobit. Doporučila bych ještě rozšířit portfolio o nějaké business karikaturky, myslím, že jdou na odbyt. Jak už jsem řekla prve (a nejen já), devizu Tvého portfolia vidím hlavně v postavičkách a zvířátkách.
Chci se zeptat, to děláš opravdu "jen tak" nebo máš nějakou školu nebo aspoň školení? Vypadá to dost profi.
shalom3

Reputace: +576

Příspěvekod admin » 31. květen 2018 10:58

Fauren píše:Říkáte, že fotobanky míří do propasti ze které nebude cesty zpět?

Všechno jde do propasti, ze které nebude cesty zpět. I slunce jednou zhasne. Otázka je, jak rychle to tam půjde - to že to tam jde je holý fakt (nabídka obrázků roste mnohem rychleji než poptávka - když jsem začínal, tak trvalo několik let, než Shutterstock se dostal na 1 mil. obrázků. Dnes roste tempem 50 mil. obrázků za měsíc a pořád zrychluje. Z toho jasně plyne, že výdělky půjdou dolů.

ALE pokud jste zavedený autor, tak vše bestsellery se nejspíše ještě několik let udrží :) Takže můj pesimistický odhad je, že za dalších 10 let už to nebude na to, aby fotobanky člověka uživily (a to mluvím o nás, co to děláme na fulltime jako hlavní zdroj příjmů).
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
admin
Site Admin

Reputace: +394

Příspěvekod ivusakzkrabice » 31. květen 2018 10:59

Fauren píše:Říkáte, že fotobanky míří do propasti ze které nebude cesty zpět?

Jojo, za chvílí budeme fotobankám platit, že si naše snímky vezmou :D :D :lol:
ivusakzkrabice

Reputace: +213

Příspěvekod castyhost » 31. květen 2018 13:13

Efektivní využití času a energie je to, co člověka baví, ne to z čeho sypou peníze (peníze nejsou cesta k radosti ze života).

??? asi jsi myslel neco jineho než napsal

představuju si s hrosikama dvou ctyr strankovej komix, vydanej ve vlastnim nakladu, roznesenej po detskych ordinacich vetsiho mesta
jako daleko efektivnejsi, nez slintani nad deseti prodejema dvou obrazku na FB za rok, kdyz zbytek nenavratne vyletel kominem

a kdyz do toho tahas penize, tak se vsadim ze i ekonomičtejší (a to si na posledni stranku muze dat kontakt / reklamu / ztratilo se kotatko)
castyhost

IP: 92.240.163.2xx

Příspěvekod Luca510 » 31. květen 2018 15:29

Děkuji moc za rady a názory :). Kreslit v grafických programech jsem začala až letos po Vánocích, dřív jsem používala grafické programy jen na úpravu fotek. Grafickou školu vystudovanou nemám, v únoru jsem si udělala kurz Photoshopu a Illustratoru, doma ale kreslím v Inkscapu, Illustrator nemám. Proto vkládám na Shutterstock a Adobe Stock jenom ilustrace a ne vektory, mám problém s exportem do eps formátu, nechtějí mi je přijmout :D. Na Dreamstime berou i svg soubory, takže tam vektory nahrávám.

Grafika mě baví, zatím se jí chci věnovat při práci, ale do budoucna bych byla ráda, kdyby mě dokázala třeba i uživit. Vím, že fotobanky samotné mě neuživí, ráda bych k nim ale ještě dělala třeba renovace starých fotek, prodávala věci s vlastní grafikou a tak podobně.
Luca510

IP: 107.167.109.xx

Příspěvekod admin » 31. květen 2018 15:49

Luca510 píše:Děkuji moc za rady a názory :). Kreslit v grafických programech jsem začala až letos po Vánocích, dřív jsem používala grafické programy jen na úpravu fotek. Grafickou školu vystudovanou nemám, v únoru jsem si udělala kurz Photoshopu a Illustratoru, doma ale kreslím v Inkscapu, Illustrator nemám. Proto vkládám na Shutterstock a Adobe Stock jenom ilustrace a ne vektory, mám problém s exportem do eps formátu, nechtějí mi je přijmout :D. Na Dreamstime berou i svg soubory, takže tam vektory nahrávám.

Grafika mě baví, zatím se jí chci věnovat při práci, ale do budoucna bych byla ráda, kdyby mě dokázala třeba i uživit. Vím, že fotobanky samotné mě neuživí, ráda bych k nim ale ještě dělala třeba renovace starých fotek, prodávala věci s vlastní grafikou a tak podobně.

Ahoj, pokud nepoužíváš nějaké efekty a průhlednost, tak myslím jde z InkScape vyexportovat EPS pro fotobanky - prohledej toto fórum, už se to tu řešilo.

No a k tomu živení grafikou, kdysivá jsem sepsal takový článek pro začátečníky, mohl by se ti hodit, třeba si z něj něco vybereš: http://ilustrator.cz/grafik-zakazky-prace/
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
admin
Site Admin

Reputace: +394

Příspěvekod zdenat5 » 31. květen 2018 20:40

Luca510 píše:Děkuji moc za rady a názory :). Kreslit v grafických programech jsem začala až letos po Vánocích, dřív jsem používala grafické programy jen na úpravu fotek. Grafickou školu vystudovanou nemám, v únoru jsem si udělala kurz Photoshopu a Illustratoru, doma ale kreslím v Inkscapu, Illustrator nemám. Proto vkládám na Shutterstock a Adobe Stock jenom ilustrace a ne vektory, mám problém s exportem do eps formátu, nechtějí mi je přijmout :D. Na Dreamstime berou i svg soubory, takže tam vektory nahrávám.

Ahoj,
máš to moc hezký, škoda, že to nejsou vektory ty se prodávají mnohem líp než ilustrace. Taky kreslím v Inkscape- vektory -mohla bych ti s EPS pomoct. Má to různé záludnosti, není třeba tím zatěžovat diskusi.
Pokud máš zájem písni na Zdenat5@seznam.cz
zdenat5

Reputace: +12

Příspěvekod sentio » 1. červen 2018 19:15

@Luca510
Výtečné!
Ty se v grafickém světě neztratíš!
sentio

Reputace: +34