prosím posuďte mojí první tvorbu (ilistrace)

Místo pro ty, kteří se rozhodují zda zkusit prodávat své fotografie / ilustrace na fotobankách a potřebují posoudit, zda jsou na to jejich práce (fotky, ilustrace) vhodné - stačí uvést odkaz na portfolio/galerii. Případně pokud potřebují vybrat z portfolia 10 nejlepších kousků pro vstupní test na Shutterstock.

prosím posuďte mojí první tvorbu (ilistrace)

Příspěvekod sentio » 28. říjen 2015 18:55

Ahoj,
moc prosím místní profíky o posouzení, jestli by moje tvorba měla smysl. Sice mě netěší zprávy o nutnosti platit min. sociální a zdravotní i v případě začínajících malých výdělků. Nicméně mohu teď žít zhruba rok z našetřeného a tvorbě ilistrací bych se mohl nadále věnovat cca 20hod/týdně, přičemž odhaduji, že za ten týden bych mohl vyprodukovat cca 20obrázků. Věřím, že by se postupně zvedala kvalita i kvantita, což pozoruji již nyní. S klíčováním navíc ráda pomůže i má manželka (případně také něco jednoduššího vyprodukuje v 2D, vybavení máme) se stejnou časovou kapacitou.

Tak co myslíte, Váš odhad, máme šanci, zhruba po roce práce z takové produkce vyždímat prodej, který by přelezl přes odvod min. sociálního+zdravotního poj. ?

https://eu.fotolia.com/p/205852463
(hlavně mi jde o ty 3D ilustrace, mimojiné by nebyl problém to oživit a prodávat i animace, dělal jsem kdysi na jedné amatérské pohádce)

moc moc díky
V.
Hodnocení: 0
sentio

Reputace: +35

Re: prosím posuďte mojí první tvorbu (ilistrace)

Příspěvekod Lenka » 28. říjen 2015 19:40

Mě se to zdá dobrý.
Slyším symfonii, ale neumím noty a nemám hlas. Vidím do jiných dimenzí, ale ruce jsou zchromlé a procesor nestíhá. Aneb kdybyste viděli to, co vidím já, tak vám z toho hrábne.
Lenka

Reputace: +277

Příspěvekod PandaWild » 28. říjen 2015 19:45

Ne dobré, ale výborné! Obrázek Takové tvorby nasekat kvanta (včetně animací), tak jsou příjmy zajištěné. Dobré 3D grafiky je ve fotobankách málo ne proto že by o ni nebyl zájem, ale že tohle umí dělat jen málokdo.

Doporučoval bych inspiraci 3D postavičkami, jedny z nejprodejnějších ilustrací. Když se použije sněhuláček, bude to nová charakteristická postava (ne stále ten klasický človíček), která se může stát hitem. Jen ji naaranžovat do potřebných situací - různé scény obzvláště z obchodního prostředí (např. typická scéna s tlampačem "Hlásíme slevy!"). Jen nevýhoda - sněhuláček se špatně deformuje, nemá takovou volnost pohybu kloubů. Asi by stálo za zváženou přijít na nějakou novou charakteristickou postavičku, která se může stát oblíbená (sympaťák, ne zelená žába z Alzy) a bude dostatečně pohyblivá a ohebná.
PandaWild

Reputace: +1549

Příspěvekod Pedro » 28. říjen 2015 20:01

Je to dobré.
Pokud máš nějakou praxi v 3D, tak není co řešit. Jste na to dva, což je další plus.
Počítej s tím, že první rok, dva budou krušné. Bohužel fotobanky už nejsou co bývaly, ale pokud budeš mít vlastní styl tvorby, tak jistě prorazíš.
Držím palce. :)
Pedro

Reputace: +89

Příspěvekod Ravennka » 28. říjen 2015 20:04

Pokud budeš dělat 20 týdně a bude to tahle kvalita, tak bych tomu dala rok, aby to bylo na těch 8k. Ale co já vím, třeba budeš mít štígro, dobrá témata a bude to i dřív ;)
Ravennka

Reputace: +891

Příspěvekod Bananaboy » 28. říjen 2015 20:19

Máš to pekné, ale... Ak to sivé pozadie u niektorých renderov nemá nejaký hlbší význam, tak tam daj radšej pekné, čisto biele pozadie, ako máš napríklad tu:
https://eu.fotolia.com/id/94390309
Biele pozadie je taký nepísaný, fotobankový štandard. Zákazníkom sa to bude lepšie izolovať a bude to aj krajšie zjednotené.
Adobe Illustrator CS5 | NIKON CoolPix P510
Bananaboy

Reputace: +793

Příspěvekod sedmicka7a » 28. říjen 2015 20:26

Tohle je výborné, když na to budete dva je opravdu velká šance, že se Vám to povede. Ve 3D ještě není taková konkurence jako jinde. Mimochodem, ve kterém programu je ten sněhulák, atp. dělaný?
http://www.megapixel.cz/foto/106527
http://www.shutterstock.com/gallery-2703055p1.html
sedmicka7a

Reputace: +69

Příspěvekod sentio » 28. říjen 2015 20:55

Lidi zlatí, moc si vážím Vašich vyjádření. A budu dále dbát na Vaše rady. 3D jsem zvolil právě proto, že by to nemusela dělat každá maminka na mateřské...
To bílé pozadí jsem řešil, ale schází mi zkušenosti s osvětlením, navíc jak je ten sněhulák světlý, tak je to problém... pak jsem to tedy řešil tím, že jsem tam fouknul modré pozadí - je tedy lepší ta bílá?).
Nu a právě i proto již mám v dalších naplánovaných tématech nějakou milou barevnější sektretářku, tak jak psal PandaWild.
Jenom asi budu muset jako Lincoln 4hodiny brousit sekeru než začnu 2hod kácet les a tedy budu muset zapřemýšlet, jak se nějak charakteristicky oddělit (barvy, low poly, tvary, linie ? ... nu tady to bude těžké, neb když přemýšlím jsem nervózní z toho, že jakoby nic nedělám(nevytvářím)

Nicméně, když už jsem u Low-poly (tedy ty kostičkované objekty) - mám u toho zůstat?
A prosím můžete posoudit, jestli to není moc zašuměné, sice by se to renderovalo ještě déle, ale pokud by ovlivnilo prodej, tak to snad nouťas zvládne...

Vše je děláno v programu Blender.
Váňa
sentio

Reputace: +35

Příspěvekod Karma » 28. říjen 2015 21:13

A ještě kam se celkově zařadit? Ber druhou volbu raději.

Jsou dva typy lidí kteří dělají do fotobank
1, Subjekti, kteří když zavřou oči vídí jenom prachy (masová produkce za každou cenu)...
2, Subjekti, kteří když zavřou oči vídí nápad, inspiraci, nové témata k zpracování.
Někdy jsou ale tyto subjekti vytočeni protože ti první mají tendenci obšlehnou jejich práci, nápad, inspiraci a vydávají to za práci svou za účelem mamonu.
IP: 46.151.57xx

Reputace: 0

Příspěvekod PandaWild » 28. říjen 2015 22:00

S pozadím je jistě problém, obzvláště pro bílého sněhuláka (špatně se kombinuje s bílým pozadím), protože někdy by zákazníci chtěli kompletní obraz s pozadím, kam by vepsali své texty, ale někdy zas naopak potřebují čisté bílé pozadí, aby mohli postavičku izolovat a vsadit ji do své grafiky - v tom případě by sněhulák musel být našedlý bez bílých míst na okrajích, aby se dal izolovat. Kdyby se pro izolaci zvolilo např. modré pozadí, tak by to při izolování vytvářelo nevhodné namodralé hrany.

Pokud by to styl grafiky nevyžadoval, bylo by lepší v Blenderu volit standardní renderovací engine (který ani při velkém rozlišení nešumí), protože Cycles je velmi náročné na výkon grafické karty pokud se chce dosáhnout většího rozlišení bez šumu. Na fotobankách jsou velmi nároční na kvalitu bez šumu a mohli by to při náznacích šumu vyhazovat. Nebo by se musel obraz renderovat v malém rozlišení a tím by se přicházelo o možné prodeje. Při takovém zaměření tvorby se vyplatí investovat do hodně výkonné nVidie (což vylučuje renderování na noťasu), jinak to bude obrázek v použitelném rozlišení renderovat týden.

Low poly 3D se mi sice nějaké prodávají, ale to je spíš asi jen pro speciálnější případy (u mne retro hry), pro běžné komerční obrázky o to asi nebude moc velký zájem.
PandaWild

Reputace: +1549

Zpět na Posouzení fotografií a ilustrací