už si nevím rady

Místo pro ty, kteří se rozhodují zda zkusit prodávat své fotografie / ilustrace na fotobankách a potřebují posoudit, zda jsou na to jejich práce (fotky, ilustrace) vhodné - stačí uvést odkaz na portfolio/galerii. Případně pokud potřebují vybrat z portfolia 10 nejlepších kousků pro vstupní test na Shutterstock.

už si nevím rady

Příspěvekod marcela » 27. červen 2013 13:12

Ahoj všem, mám prosbu do Depositphotos jsem prošla na první pokus, ale od té doby mi skoro nic nevzali... prosím jukněte co je na téhle fotce špatně.. napsali že nesplňuje jejich standart kvality, nebo se tam při plné velikosti vyskytují artefakty...

já už nevím co je špatně..

http://jirousova.rajce.idnes.cz/nastenka/#IMG_5628.jpg

díky
Hodnocení: 0
marcela

IP: 88.102.53.1xx

Reputace: 0

Re: už si nevím rady

Příspěvekod Hamin » 27. červen 2013 19:27

Já bych to viděl na deep shadow. Zkusil bych si dodatečně s rawem pohrát v editoru. Vytáhnout stíny, trochu třeba odsaturovat a možná bych příště ostřil na psí oko. Taky se mi fotka zdá přeostřená.. ;)
Nikon D7100, Sigma 17-55 f2.8 OS HSM, Sigma APO EX DG 70-200 f2.8 MACRO II, AF-S Nikkor 35mm f1.8, Nikkor AF D Micro 60mm f2.8, Flash SB-700, Softbox 60x60 for SB flash
Hamin

Reputace: +85

Příspěvekod Zdenka1967 » 28. červen 2013 10:31

Jsem spíše ilustrátor než fotograf, ale myslím že: záběr je hezký, leč rozostřený (oko, srst..), jako by ses zaměřila na čenich a černá je slitá... Chybí krapet kresba... Sama hodně fotím zvířata, protože je kreslím a vím, že udělat pořádnou fotku něčeho, co se hýbe, není sranda. Navíc, když je to černé... Co ostatní fotky? Z téhle jedné se to nedá posoudit... :roll:
Zdenka1967

Příspěvekod Flyte » 28. červen 2013 15:33

Mě se ta fotka líbí, takže střelím od boku: možná by mohla vadit trochu slitá černá na psím krku, která působí trochu placatě, a jak píše nahoře kolega, ztrácí se tam kresba srsti.
Flyte

Příspěvekod jareso » 30. červen 2013 15:08

Fotografia pekná, páči sa mi, aj na stock by bola podľa mňa v pohode vhodná.

Čo sa však týka technickej kvality, tak prvá do očí udrie tá tenká modrá línia, resp. odtieň z nádychom modro-zelenej farby tiahnúci sa takmer sa po celej dĺžke chrbta na rozhraní medzi srsťou a zeleným pozadím.

Takže, typoval by som, že to je ten "artefakt" (chromatická aberácia), ktorý mal editor DP na mysli.
Online portfolio: www.jareso.com | Twitter: www.twitter.com/jareso
jareso

Reputace: +10

Příspěvekod duben » 26. srpen 2013 13:30

Ta fotka není ostrá kde má být (tedy oči), ani v místech na které je zaostřeno, tedy čumák a míček, není pořádně ostrá. Nemá kresbu, nemá detaily. Fotky domácích mazlíčků jsou ve fotobankách často na hodně vysoké úrovni a tohle opravdu není technicky povedená fotka.

Ostré fotky s míčkem můžou vypadat třeba takto:
http://www.dreamstime.com/stock-photos- ... ge25112083
http://www.dreamstime.com/stock-image-a ... ge26054201
www.duben.org | www.fotorady.cz | microstocktools.com | www.afrodita.name | www.inlineaerobic.cz | www.cwapa.net | www.slevanek.cz
duben

Reputace: +154

Zpět na Posouzení fotografií a ilustrací