Váš názor na portfolio???

Místo pro ty, kteří se rozhodují zda zkusit prodávat své fotografie / ilustrace na fotobankách a potřebují posoudit, zda jsou na to jejich práce (fotky, ilustrace) vhodné - stačí uvést odkaz na portfolio/galerii. Případně pokud potřebují vybrat z portfolia 10 nejlepších kousků pro vstupní test na Shutterstock.

Re: Váš názor na portfolio???

Příspěvekod marjis » 25. červenec 2016 07:28

Mimo jiné, opravdu hodně doporučuji všem fotoaparáty od Fujifilm řady X. Moc se o tom nemluví, ale ty mašinky jsou naprosto geniální. Váži jak jeden objektiv na profi zrcadlovku, jsou opravdu skladné a fotky z nich lezou jak lusk. Ze svými elektronickými hledáčky z vysokým rozlišením vytřeli již před lety všem výrobcům zrak. No né nadarmo přechází néjenden profesionální fotograf ze systému od Nikonu nebo Canonu k Fujifilmu. Můj kamarád fotograf fotí profesionálně pro Baťu, Becherovku, Continental atd. Na otázku co bych si měl koupit za foťák odpověděl jednoznačně... FUJIFILM! Sám prodal veškeré vybavení za desítky tisíc od Canonu. Za relativně málo peněz hodně, ale opravdu HODNĚ muziky... Když srovnával výstupy z prémiových fotoaparátu Canon řady D z malou Fujinou, prakticky dostával lepší výsledky z Fuji. Japonci ve Fujinkách používají jinou směs pixelů. Přidávají do ní zelenou a ta dodává fotce na přirozenosti.

http://www.fujifoto.cz/fotoaparaty/
https://www.facebook.com/groups/fujiclub/
Hodnocení: 0
marjis

Reputace: +2

Příspěvekod marjis » 25. červenec 2016 07:33

Díky za rady k seamless. Vyzkouším.
marjis

Příspěvekod Jirik » 25. červenec 2016 14:15

Ten Fujifilm by mne docela zajimal, uz nejakou dobu pokukuji po jinem senzoru, nez mam ted. Nyni pouzivam Micro 4/3 od Panasonicu/Olympusu, na video super, ale fotky jsou dost tragicky zasumnene a kresba je dost kontrastni, jakoby se ztratila cast jemnych barev a stinu. Predtim jsem mnel moznost pouzivat Canon 600D, na fotky byl o neco lepsi, ale na video zase horsi nez Micro 4/3. Par fotek jsem udelal z Canonu 5Dmk2, fotky super, ale cena je pro mne uz dost vysoka. Ted uvazuji o necem jako Canon 6D, nebo FF od Sony, pripadne ten Fujifilm asi T1. Fotim/tocim jen prilezitostne, na ruznych akcich, ale nekdy se dostanu i k produktove fotografii, a obcas i neco vyfotim pro fotobanky. Asi bych nechtel vlacet sebou v terenu velkou a tezkou zrcadlovku. Ale to je spise na zalozeni jineho vlakna.

Odesláno z mého LG-D405 pomocí Tapatalk
Jirik

Reputace: +27

Příspěvekod MarekK » 25. červenec 2016 14:52

Můžu jen doporučit Sony A7, za ty peníze jiný FF není skoro k sehnání a kvalitou je to naprostá pecka. Jen je potřeba brát v potaz, že objektivy jsou dražší.. Ale pokud máte FF skla ke Canonu či čemukoliv jinému, tak stačí koupit adaptér (cca 7tis), který přenáší clonu i ostření..
MarekK

Reputace: +30

Příspěvekod marjis » 25. červenec 2016 16:28

Nejsem žádný fankšmejkr co se fotoaparátu týče. Nemám ani originál sklo. Jen "pouze" špičkové 30 let staré sklo od Carl Zeiss na redukci :-) O ostatních výrobcích fotoaparátu jako Sony, Olympus s fullframe čipama jsem slyšel. Mají navrch hlavně ve tvorbě videa. Ale Fuji si libuje ve fotografii. Pokud chcete někdo Fujifilm řady X, tak hlavně z hledáčkem. Bez něj to celé nějak postrádá smysl.
Založme vlákno :-)

Co se týče bezešvých textur, tak mě napadla jedna pěkná myšlenka. Budu dál fotit textury "ze švem" a později je začnu opětovně dělat bezešvé a nahrávat na SS (hlavně v zimě:-). Myslím, že je to reálné spíše ze strany SS. Co myslíte?
marjis

Příspěvekod PandaWild » 25. červenec 2016 16:35

Ano textury by měly projít odeslané v původní i bezešvé variantě (raději neodesílat současně). Jen na DreamsTime to neprojde, kvůli podobnosti.
+marjis Hodnocení: +1
PandaWild

Reputace: +1548

Příspěvekod mszucs » 15. říjen 2016 11:02

Portfolio výborné a inšpiratívne, ja som kedysi mal tiež pár pokusov, ale rýchlo som to vzdal.
Mimochodom ten týpek čo vyhadzoval na Dreamstime za similar sa určite presťahoval na Fotliu, nakoľko na Dreamstime mi za similar už nič nevyhadzujú, len Fotolia s tým začala mať problémy :lol:
mszucs

Reputace: +6

Příspěvekod marjis » 18. říjen 2016 11:24

Díky za odezvu. Pokračuji v krasojízdě.
marjis

Předchozí

Zpět na Posouzení fotografií a ilustrací