Váš názor na portfolio???

Místo pro ty, kteří se rozhodují zda zkusit prodávat své fotografie / ilustrace na fotobankách a potřebují posoudit, zda jsou na to jejich práce (fotky, ilustrace) vhodné - stačí uvést odkaz na portfolio/galerii. Případně pokud potřebují vybrat z portfolia 10 nejlepších kousků pro vstupní test na Shutterstock.

Váš názor na portfolio???

Příspěvekod marjis » 23. červenec 2016 13:28

Zdravím vizuál bankstři!

Před sedmi lety jsem se zaregistroval na Shutterstock a chtěl dělat vektory. Skončilo to u té registrace :-) Mezitím jsem byl zaměstnán jako grafik v pár firmách a věnoval se spíše osobnímu rozvoji a architektuře na volné noze. Po sedmi letech jsem nezávisle potkal pár lidí co prodávají na Shutterstocku. V té době mě přiletěla do ruky i mini bezzrcadlovka od Fujifilmu. Z prvních 100 nafocených fotek jsem udělal výběr a dostal se prvním pokusem na Shutterstock.

Do té doby jsem sice měl pár kompaktů, ale nefotil jsem nějak intenzivně nebo spíš vůbec. Na fotobanky to jsem nic nenahrával. Začátkem roku 2016 jsem přidal kolem 300 kousků poměrně bez námahy. Schvalují mě 95% ze všeho co nahraji. Nutno dodat, že je to prakticky každá třetí fotka na kartě. Je možné že bych nejspíš byl schopen do konce roku udělat tisícovku. Fotím převážně textury. Ty mě baví. Prodeje jdou celkem hezky. Prodávám průměrně tak fotku denně, za ten čvrt/dolar.

Tak prosím, jsem zvědav na vaše názory a postřehy. Těch není nikdy dost. Nechám se rád inspirovat a kritiku přijímám zcela v pohodě.

http://www.shutterstock.com/g/mirimara -- portfolio

Díky, mějte se.
Hodnocení: 0
marjis

Reputace: +2

Re: Váš názor na portfolio???

Příspěvekod Lenka » 24. červenec 2016 19:48

No a na co se teda vlastně ptáš? :-)
Dobrá profilovka, ta jistě zaujme. :-D
Slyším symfonii, ale neumím noty a nemám hlas. Vidím do jiných dimenzí, ale ruce jsou zchromlé a procesor nestíhá. Aneb kdybyste viděli to, co vidím já, tak vám z toho hrábne.
Lenka

Reputace: +277

Příspěvekod marjis » 24. červenec 2016 19:59

Profilovka na SS nebo si mám dát profilovku zde na forum? Ptám se zdali to má cenu dělat dál, co zlepšit a nebo co je naopak fajn. Díky
marjis

Příspěvekod marjis » 24. červenec 2016 20:06

Nemám prakticky žádné možnosti srovnání. Všichni které znám, tak mají na SS už pár tisíc kousků. Říkají, že to má rozhodně cenu dělat dlouhodobě. Někteří zase říkají, že se tam nejde dostat... atd.
marjis

Příspěvekod PandaWild » 24. červenec 2016 20:17

Máš výborné portfolio. S tímhle rozhodně stojí za to pokračovat. Bylo by škoda přijít o dobré zisky, které Ti to může přinést.
+marjis, +mszucs Hodnocení: +2
PandaWild

Reputace: +1547

Příspěvekod marjis » 24. červenec 2016 20:26

Super. Díky za odezvu. Jsem začátečník a fakt nemám zpětnou vazbu, tak to zkouším tady. Díky
marjis

Příspěvekod Lenka » 24. červenec 2016 20:59

marjis: profilovka na ss - ta s tou červenou kápí :-D

k fotkám: fototextury a fotopozadí jsou dobrá volba, tech kvalita ok (kdyby nebyla, nebrali by ti to), pokud uvažuješ o rozšíření portfolia, mám celkem dobrou zkušenost se seamless texturama, pokud by se ti chtělo je upravovat - prodávají se cca 3x častěji než "obyčejné". Pokud při téhle velikosti portfolia prodáváš jednu věc denně, nemám ti co radit. :-D
+marjis, +mszucs, +sedmicka7a Hodnocení: +3
Slyším symfonii, ale neumím noty a nemám hlas. Vidím do jiných dimenzí, ale ruce jsou zchromlé a procesor nestíhá. Aneb kdybyste viděli to, co vidím já, tak vám z toho hrábne.
Lenka

Příspěvekod marjis » 25. červenec 2016 04:13

:D Profilovku jsem si šupnul i zde na fórum. Nejedná se o kápi, ale o list z dvěmi dírkami na oči :D
Bezešvé textury zní dobře. Díky za tip. V minulosti jsem to i řešil nějakým pluginem do PS. Jestli budeš tak hodná Lenko, tak zde pisni, jak je tvoříš ty. Nebo odkážeš na nějaké vlákno zde na fóru předpokládám. Pokud se prodávají 3x častěji, tak je to prima job :-) Co se týče prodejů, tak se některé dny neprodá nic a některé klidně povícero. Děla to cca 1 denně.
marjis

Příspěvekod PandaWild » 25. červenec 2016 05:31

Bezešvé (seamless) textury vytvoříš např. ve Photoshopu tak, že fotku textury posuneš filtrem Posun o 1/2 obrazovky v obou směrech. Šev se v té chvíli objeví uprostřed. Pak klonovacím razítkem přenášíš obraz z okolí přes ty švy tak, aby nebyly vidět, ale textura v těch místech vypadala přirozeně. Pak to novým posunem o 1/2 obrazovky posuneš zas zpět. Dá se sice automaticky pluginem, ale on jen prolne okraje (čímž i sníží rozlišení) a nemusí to vypadat tak přirozeně jako když se to udělá ručně.
+marjis, +mszucs Hodnocení: +2
PandaWild

Reputace: +1547

Příspěvekod Lenka » 25. červenec 2016 06:33

marjis píše::D Profilovku jsem si šupnul i zde na fórum. Nejedná se o kápi, ale o list z dvěmi dírkami na oči :D
Bezešvé textury zní dobře. Díky za tip. V minulosti jsem to i řešil nějakým pluginem do PS. Jestli budeš tak hodná Lenko, tak zde pisni, jak je tvoříš ty. Nebo odkážeš na nějaké vlákno zde na fóru předpokládám. Pokud se prodávají 3x častěji, tak je to prima job :-) Co se týče prodejů, tak se některé dny neprodá nic a některé klidně povícero. Děla to cca 1 denně.

Dělám je jednak renderovaný v Texigenu (můj foťák se narozdíl od tvého na šutrštoku nelíbil a na novej nemám, protože co vydělám, stíháme zatím v pohodě prožrat nebo utopit ve stavbě). Jednak je hezkej filtr v Gimpu, ale musíš si fotku připravit, při vysokejch kontrastech ti vevnitř vznikne takovej kosočtverec. Nevím ale, jak to pracuje ve Win, protože jsem si všimla, že mutace Gimpu pro Win a pro Linux se malinko liší v detailech i schopnostech (jsem na Linuxu). Ručně se s tím crcám málokdy, to už musí bejt, protože při těchhle cenách se to nevyplatí. Texigen taky umí udělat seamless věci z vložených obrázků. :-)

Příklad mojí textury (z fotky dělaná v Gimpu), která se podle mého názoru "velmi povedla": http://www.turbosquid.com/FullPreview/I ... en-pumpkin
+marjis Hodnocení: +1
Lenka

Další

Zpět na Posouzení fotografií a ilustrací