smazat nebo nechat byt?

smazat nebo nechat byt?

Příspěvekod ledinka » 8. říjen 2014 21:31

podarilo se mi nahrat na fotolii a SS eps soubor, ktery obsahoval bitmapu (bohuzel fakt celeho hlavniho obrazku). SS mi to vratil, ale FT ne. a na FT se dokonce obrazek hned ve vektoru prodal.
Mam ho radeji na FT smazat a nahrat znova opraveny nebo to mam nechat byt?
Zatim mam v planu ho smazat, ale radeji se ptam, abych si tim nenadelala vic paseky (treba by to uz neslo znova nahrat adt...)
Hodnocení: 0
ledinka

Reputace: +1

Re: smazat nebo nechat byt?

Příspěvekod PandaWild » 8. říjen 2014 21:43

Jaký je důvod že to chceš mazat když už to vzali, ten obrázek obsahuje něco nevhodného, např. originál tracingu?

Jednou jsem na Fotolii smazal nahraný vektor a poslal pak opravu, jenže mi to už nevzali, protože tam prý takový obrázek mám - nevím jestli viděli v archivu ten smazaný nebo měli na mysli podobné obrázky, ale raději už neriskuju a není-li to nevyhnutelné tak nemažu. Oni si u sebe obrázek musí nechat i po smazání, aby ho mohli poskytovat zákazníkům co si ho už koupili.
PandaWild

Reputace: +1224

Příspěvekod exty » 8. říjen 2014 21:45

asi bych ho smazal a nahrál znovu. zákazník by mohl být zklamaný a naštvaný když si koupí vektorovou licenci a zjistí, že je mu to k ničemu a zbytečně utratil peníze navíc.

při uploadu toho nového bych třeba napsal do poznámky, že je to upravena/opravena verze smazaneho obrazku id: xxxx (já jim takhle podobně píšu ještě před smazáním původního když nahrávám vytuněnou verzi stávajícího obrázku, že jestli ten nový přijmou tak starý pak smažu. zatím to vždy prošlo)
exty

Reputace: 0

Příspěvekod PandaWild » 8. říjen 2014 21:46

U DreamsTime se dá zažádat aby obrázek vyměnili za novou opravenou verzi (bez mazání), možná to jde i u Fotolie.
PandaWild

Reputace: +1224

Příspěvekod ledinka » 8. říjen 2014 22:28

tak jsem to poslala znova s komentem, ze je to nahrada stare chybne verze a ze to pak tu chybnou smazu... tak jsem zvedava jak to dopadne:)
ledinka

Reputace: +1

Zpět na Fotolia