Sfinský facebook

Diskuse o serverech, kde lze prodávat fotografie/ilustrace, ale nejsou to fotobanky (například Fler, Zazzle, CafePress) nebo o prodeji přes vlastní web

Sfinský facebook

Příspěvekod Myšice » 7. leden 2015 11:14

Na Facebooku nejsem a nikdy jsem nebyla, ale začala jsem dumat nad tím, že bych si udělala spešl profil jen za účelem nabídky specifických dárk a ívl obrázků do bookletů kapel. Taky by bylo mnohem snadnější tak kontaktovat ty kapely, protože většina jich má na xichtknize profil.
Ale tohle je už moc:
http://www.fotoradce.cz/uz-vite-co-face ... anekid1644

To znamená, že pokud něco chci propagovat na xichtknize, tak to automaticky přestává být moje. Jedině že bych tam naflákala copyrighty a vodoznaky, ale kdoví jestli by mi to pak schválně neodstranili. :?

Jaká je jiná alternativa k propagaci něčeho takového? Deviantart? Do fotobank se výrazně upravené, temné a morbidní věci nehodí...
Hodnocení: 0
Myšice

IP: 188.175.47.1xx

Reputace: 0

Re: Sfinský facebook

Příspěvekod Magda » 7. leden 2015 11:29

Možná si vytvořit vlastní stránky? Těch možností je hodně, fotky nebo obrázky vypadají na některých výborně, protože jsou navrhované přímo pro fotografy. A některé fungují i jako obchod, můžeš na nich rovnou prodávat.
Magda

Příspěvekod Návštěvník » 7. leden 2015 12:11

Jedine socialni site a masirovat a masirovat...jinak v podstate neexistujes
Návštěvník

IP: 89.24.137.1xx

Příspěvekod Lenka » 7. leden 2015 12:15

No, já to řeším tak, že na fb dávám věci ve zmenšeným formátu a jen sem tam něco už s tím, že jsou free, a pokud mám náladu, tak k tomu připíšu, kde si můžou koupit velkou verzi. :-P Jako to že jim dávám licenci beru spíš tak, že oni si krejou záda, aby se to mohlo sdílet atd. Je třeba se na to dívat prizmatem americké a nikoli české zkušenosti se soudama. :-D Když něco dávám veřejně, tak počítám s tím, že většina lidí to neřeší a stahuje o 106, ať jim to dovolím nebo ne, a to odkudkoli. O čem si myslím, že má větší prodejní potenciál, to tam prostě nedávám, leda jako odkaz.
Slyším symfonii, ale neumím noty a nemám hlas. Vidím do jiných dimenzí, ale ruce jsou zchromlé a procesor nestíhá. Aneb kdybyste viděli to, co vidím já, tak vám z toho hrábne.
Lenka

Reputace: +277

Příspěvekod Myšice » 25. leden 2015 14:36

Magda píše:Možná si vytvořit vlastní stránky? Těch možností je hodně, fotky nebo obrázky vypadají na některých výborně, protože jsou navrhované přímo pro fotografy. A některé fungují i jako obchod, můžeš na nich rovnou prodávat.

A nemůžete mi nějaké takové stránky poradit? Nejlépe takové, kde je možnost na záčátku udělat nějaký rozcestník na českou a anglickou verzi, abych mohla zacílit i na zahraniční kapely. Taky by bylo dobré, kdyby to tam při vkládání obrázků automaticky vložilo vodoznaky nebo zkrátka nějak znemožnilo kradení obrázků pouhým běžným stahováním.
Myšice

IP: 188.175.47.1xx

Příspěvekod Návštěvník » 25. leden 2015 14:42

Dej to na facebook, zmensene tak na 600*400max, v Zoneru tomu dej decentni vodocnak a pak spamuj, komentuj, votravuj a prud...bud happy, stastna, všechno sdilej atd...zaplat si reklamu na fejsku, denne se tomu venuj...za rok ci dva na tom vyděláš ranec
Návštěvník

IP: 92.240.175.xx

Zpět na Nefotobanky - přímý prodej