Zazzle X CafePress

Diskuse o serverech, kde lze prodávat fotografie/ilustrace, ale nejsou to fotobanky (například Fler, Zazzle, CafePress) nebo o prodeji přes vlastní web

Zazzle X CafePress

Příspěvekod admin » 17. květen 2013 15:15

Přemýšlím, že si založím eshop s trikama v zahraničí a teď váhám, zda jít do CafePressu nebo Zazzle. Máte někdo zkušenostmi, dokážete to srovnat? Jedná se mi především o prodej triček.
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
admin
Site Admin

Reputace: +394

Re: Zazzle X CafePress

Příspěvekod pepe » 17. březen 2014 00:35

Chápu to dobře, že tyto weby fungují tak, že já tam dodám grafiku a oni ji nabízí na tričkách, hrncích atd. a já beru z prodejů provizi? Moje práce tedy končí nahráním grafiky. Je to tak? Jinak mně se zdá lepší Cafe Press, přijde mi tam přívětivější prostředí. Ale rozhodující by pro mě byla šance na maximální obrat samozřejmě. Jenže nevím, kde to nejvíc sype :?:
pepe

IP: 194.228.223xx

Reputace: 0

Příspěvekod admin » 17. březen 2014 10:40

Nooo tak takhle to nefunguje, tedy funguje ale hodně špatně - pokud jen nahraješ svou grafiku a dáš ji na jednotlivé produkty, tak možná něco málo prodáš, ale nevyplatí se to. Musíš aktivně hledat vlastní zákazníky - psát o tom, odkazovat no prostě komplet marketing. Pokud se ti do něj nechce, tak se na to asi raději rovnou vykašli.
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
admin
Site Admin

Příspěvekod pepe » 17. březen 2014 13:02

Díky za názor, já mám vlastní e-shop (trička, samolepky na zeď atd.) a teď dumám, jak zkusit nabídnout své produkty a nápady venku. Zjišťuju, co a jak. Jestli začít třeba na eBay.com nebo je něco lepšího, třeba jako fler.cz u nás, kde taky prodávám. Zatím ani vlastně nevím, jak je to s prodejem do EU a třetích zemí, myslím třeba DPH a cla, ale to už sem nepatří...
pepe

IP: 194.228.223xx

Příspěvekod kocab22 » 4. červen 2014 08:39

toto odvětví by mě taky lákalo.. má někdo úspěchy v prodejích triček a nemá někdo nějaké marketingové tutorialy?
Nothing is more dangerous than an idea when it is the only one
you have..
kocab22

Reputace: +1

Příspěvekod Ala01 » 4. červen 2014 08:54

Na society6 tiež predávajú veci s grafikou. Pýtala som sa či môže umelec predávať tie veci na Ebay. Oni odpovedali že pokial sú to umelcove grafiky nie niekoho iného tak môže.
Na Ebay musí predajca na začiatku predaja čakať 21 dní kým mu príde platba za produkt kôli zlým predajcom. Keď má predajca dobré meno tak nemusí čakať. Neviem kolko dobrých predajov musí mať.
Ala01

Příspěvekod Lucka N. + Xomik » 26. červenec 2014 12:54

Ahoj,

trošku oživím tuhle diskuzi. Chceme to taky zkusit, nějakej marketing zvládneme (stejně už děláme videa z malování, nějaký komiks a tak). Jak přesně ta propagace probíhá? Mám svůj blog úplně mimo a jen z něj traffic posílám na Zazzle? Nebo je něco připojeného přímo k tomu? Má někdo nějaké tipy? Přecejen mi to přijde o chlup míň práce a starostí, než si vydávat svoje trička sami - tam jsou problémy s kvalitou a tak, což tady odpadá.

Díky,
Lucka
Lucka N. + Xomik

IP: 78.45.44.1xx

Příspěvekod Martin z kopce » 5. únor 2015 17:33

Rád bych se zeptal, jestli u Zazzle a CafePress je autor přímo prodávajícím a je tu problém s prodeji do EU, nebo jestli jen dostává provizi a prodávající je obchod?
Martin z kopce

Příspěvekod admin » 5. únor 2015 19:09

Dostáváš jen provizi.
admin
Site Admin

Příspěvekod Martin z kopce » 5. únor 2015 19:27

Admin: Děkuji
Martin z kopce

Zpět na Nefotobanky - přímý prodej