Nákup fotky a použítí na produkt firmy jako externista

Tipy, kde a jak nakupovat fotografie a ilustrace, dotazy, rady, vysvětlení

Nákup fotky a použítí na produkt firmy jako externista

Příspěvekod Bobo » 10. květen 2013 13:17

Zdravím,

spolupracuji s firmou, která chce prodávat produkt na kterém bude i nějaká illustrace. Zaplacený kredit a možnost nákupu mám já. Je potřeba aby si spíše oni - v současné době komplikované - koupili kredit a na ní illustraci a ja potom mohl tuto grafiku pro ně použít na jejich produkt, nebo to můžu koupit já a připravit na jejich produkt? Stačí nějaká smlouva? Pokud ano, co by měla obsahovat, nejlépe její znění :)

Děkuji.
Hodnocení: 0
Bobo

IP: 217.197.155.1xx

Reputace: 0

Re: Nákup fotky a použítí na produkt firmy jako externista

Příspěvekod admin » 8. listopad 2013 10:08

Pokud děláte práci pro klienta, tak za něj můžete na fotobance nakoupit fotky – většinou o tom píšou v sekci FAQ dané fotobanky, případně v licenčním ujednání.

Zde je informace z fotobanky Shutterstock:

Can I use images that I download in work-for-hire?
Yes. You can use any photo from Shutterstock for a customer/client project. Please indicate to your client that they do not own and do not have the rights to sell the individual images.

Jinak také doporučuji při odevzdání práce předat klientovi nějaký doklad o nákupu fotek, aby viděli, že byly řádně zakoupeny.
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
admin
Site Admin

Reputace: +394

Příspěvekod adrian » 15. listopad 2013 19:59

Chcel by som sa opýtať ako taký doklad o nákupe fotografie získať a či je nutné uchovať kópiu aj pre mňa.
adrian

Reputace: +1

Příspěvekod admin » 15. listopad 2013 21:39

Doklad by mela nabizet fotobanka ve svem rozhrani - ale u kazde je to jinde.
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
admin
Site Admin

Reputace: +394

Zpět na Kde a jak nakupovat