TexiGen - generátor textur

O tvorbě grafiky (vektory, bitmapy, fraktály, 3D rendery) a různých grafických programech - Adobe Photoshop, Illustrator, Corel Draw

Re: TexiGen - generátor textur

Příspěvekod Lenka » 31. říjen 2016 17:34

Pokud tě vážně stresuje jak moc je co čemu podobný, tak na to existuje jednoduchej filtr - každej novej soubor nahrávej nejdřív na Dreams a až pak na všechny ostatní. DT nic ani vzdáleně podobnýho nepustí. :lol:
+PandaWild Hodnocení: +1
Slyším symfonii, ale neumím noty a nemám hlas. Vidím do jiných dimenzí, ale ruce jsou zchromlé a procesor nestíhá. Aneb kdybyste viděli to, co vidím já, tak vám z toho hrábne.
Lenka

Reputace: +265

Příspěvekod hypotekyfidler.cz » 31. říjen 2016 18:12

Já jsem naštěstí texigen skoro nepoužíval, to jsem zkusil v podstatě jenom jednou a hned to takhle dopadlo. Používal jsem transformace přímo ve photoshopu a triagen - tam je to podle mne OK a možnosti kreativního využití jsou nepřeberné. Takže smažu to poslední dávku a bude.
Oni tím chtějí říct, že když používám nějaký cizí generátor, který jsem nevytvořil já, tak nemám úplnou kontrolu nad autorskými právy a toto se může stát.
Ale zajímavé na tomhle případě je to, že mě odchytli už při submitu - takže mě nikdo napráskat nemohl. Zřejmě tam mají automatickou kontrolu na stejné obrázky.
Hodnocení: 0
hypotekyfidler.cz

Reputace: +212

Příspěvekod PandaWild » 31. říjen 2016 18:24

Ano, to mají už nějakou dobu automatickou kontrolu při submitu, teda přesněji při schvalování. Kontrolor tím současně ověřuje, zda ten obrázek autor nemá už v portfoliu a případný duplikát vyhodí. Varianty ani úpravy s tím nepoznají, jen přesnou shodu obsahu.
+Lenka Hodnocení: +1
PandaWild

Reputace: +1096

Příspěvekod Baldion » 19. duben 2017 15:16

Dovolil bych si po čase otevřít tohle téma. Včera jsem objevil TexiGen :D a přijde mi naprosto úžasný. Moc za něj díky Pando ;)
A teď k věci, používáte jej pravidelně ke generování textur na fotobanky a kromě předchozího zmíněného problému s tím nikdy potíže nebyly?
A pokud budu hodně paranoidní, mělo by pomoct projet to nějakým filtrem ve Photoshopu, abych případnou podobnost eliminoval? Nebo se to bude brát jako upravená kopie podobného obrázku.
Moc díky :)
Baldion

Reputace: +68

Příspěvekod PandaWild » 19. duben 2017 15:36

Je potřeba především rozhodně nepoužívat tu výchozí implicitní variantu, protože určitě se našel někdo, kdo ji na fotobanky už dal. A pak při sestavování variant si všimnout, jak moc se varianty mění - a z toho usoudit, zda je to dostatečně proměnlivé. Dnes už by tam nemělo být moc generátorů, které dávají podobné výsledky. Ale přece jen, problém může být i v tom, že ve fotobankách jsou teď už kvanta obrázků z TexiGen a tak se dá snadno trefit do něčeho přinejmenším podobného. Typický příklad jsou oči, těch jsou tam kvanta.

Proto se dnes už obrázky z TexiGen špatně prodávají, protože je jich tam nadbytek. Lepší je používat TexiGen jednak na modifikace jiných vlastních obrázků a jednak jako výchozí materiál pro jiné vlastní ilustrace - např. jako podklad nebo textura. Tam je mnohem větší šance na úspěch a není už nebezpečí podobnosti. Prodávat samotné výstupy z generátorů TexiGen není dnes už moc efektivní.
+Baldion Hodnocení: +1
PandaWild

Reputace: +1096

Příspěvekod Ravennka » 19. duben 2017 16:34

Jenom perlička - já si kdysi vygenerovala asi 10 těch vesmírných obloh.. 5 mi tam leželo jako mrcha a 6. (s prakticky stejnými kw) se chytla 8-) ale zase brzo zapadla, nicméně pár prodejů udělala, ač se to od ní neočekávalo.
+Baldion Hodnocení: +1
Ravennka

Reputace: +682

Příspěvekod Lenka » 21. duben 2017 04:32

Já si Texigen nemůžu vynachválit. Mám z něj jeden (bývalý) bestseller a některé specifické textury se ve východní Asii prodávají takřka denně.
Slyším symfonii, ale neumím noty a nemám hlas. Vidím do jiných dimenzí, ale ruce jsou zchromlé a procesor nestíhá. Aneb kdybyste viděli to, co vidím já, tak vám z toho hrábne.
Lenka

Reputace: +265

Předchozí

Zpět na O grafice nejen vektorové