Adobe InDesign

O tvorbě grafiky (vektory, bitmapy, fraktály, 3D rendery) a různých grafických programech - Adobe Photoshop, Illustrator, Corel Draw

Adobe InDesign

Příspěvekod Návštěvník » 31. červenec 2017 20:03

Dobrý den,

mohl by mi někdo prosím vysvětlit na co přesně je Adobe InDesign? Na internetu jsem našel že by to mělo být něco jako soft pro sazbu. Nicméně z toho moc moudrý nejsem. Na co se používá? Na youtube to vypadá jako Microsoft Power Point :-)

Nejde mi ani na rozum proč by ho využíval někdo jiný než velké tiskařské firmy, jelikož všude nacházím návody jak udělat časopis apod..
Hodnocení: 0
Návštěvník

IP: 46.167.243.2xx

Reputace: 0

Re: Adobe InDesign

Příspěvekod admin » 31. červenec 2017 20:20

Hlavně na sazbu - tiskové materiály: od letáků, přes brožury, časopisy až po knihy.
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz
admin
Site Admin

Reputace: +282

Příspěvekod Bananaboy » 31. červenec 2017 20:39

Tak ako si môžeš ve šroubárně přečísti Vergilia v originále, tak si môžeš doma uplácať leták v Adobe InDesign a nemusíš byť ani veľká firma. Stále lepšie ako uplácať ten leták vo Worde. :lol: :lol:
A tie letáky, plagáty, brožúry a knižky si nemusíš plácať len tak pre seba, ale dajú sa aj predať. Nie som si istý, ale myslím, že niektoré fotobanky berú aj InDesign templaty. Napríklad Envato a možno aj niektoré iné fotobanky.
Adobe Illustrator CS5 | NIKON CoolPix P510
Bananaboy

Reputace: +592

Příspěvekod Ravennka » 31. červenec 2017 22:03

Já, jak se jednou naučila pracovat s InD, tak už jsem nesáhla na žádný textový soft ;) Už si bez něj život snad ani nedokážu představit Obrázek

Mmj. v něm dělám i faktury... sice to za mne nepočítá, ale je to pro mne nejjednodušší varianta, jak si udělat hezké faktury :) Jako vzor stránky je uložená prakticky celá grafická podoba, mění se jenom číslo faktury, datum, částka, občas počet fakturovaných položek, ale prostě je to pro mne příjemnější, než to cpát do nějakýho fakturačního softu nebo excelu :)
Ravennka

Reputace: +682

Zpět na O grafice nejen vektorové