Formát SVG - ikony pro web

O tvorbě grafiky (vektory, bitmapy, fraktály, 3D rendery) a různých grafických programech - Adobe Photoshop, Illustrator, Corel Draw

Formát SVG - ikony pro web

Příspěvekod golfin » 5. srpen 2017 18:59

Dobrý den všem. Pro vás, co vlastníte svůj web s portfóliem, nebo jen odkazy, pro vás, co se k tomu chystáte a i pro vás co nevíte a rádi se seznámíte s novinkou. No ono to až tak není novinka. Formát SVG je tu už dlouho. Jelikož pracuji na budoucím webu, rozhoddl jsem se vytvořit si ikony, obrázky atd ve vectorech. HTM 5 a CSS 3 tuto formu předkládání obrazu krásně podporuje. Samozřejmě s jistými úpravami. Android a ostatní produkty už méně. Ale i tak to lze použít.

Co bylo mým důvodem vytvářet svg (ne obrázek) kód? Hlavně fakt, který sám znám při hledání obrázků na googlu. Krádež. SVG je vectrový formát, tedy obsah o souřadnicích a bodech aplikovaný do kódu. Takový obrázek si ve firefoxu laik jen tak nestáhne. Ale při tom pro web a html je krásně upravovatelný. Na internetu se najde spousty informací, jak svg napsat (ne nakreslit), jak ho upravit pro potřeby html, css a php. I já jsem od strýčka Googla tvořil a zjišťoval. A výsledek se po delší době dostavil. Předkládám vám ikony fotobank, u kterých mám portfólio. Ale protože nevím, jak to sem postnout, odkáži vás na stránky s ikonami. ZDE si je prohlédněte. Dál, pokud je chcete použít musíte pracovat sami. Efekt hover atd je v podtstatě jednoduchý kód. Akorát u linear gradientu to bylo krapet složitější, hlavně na chápání, jak to funguje. Ale výsledek stojí za to.

Přeji vám dobré skriptování webu. Vektor a Xhtml je fajn věc *usmál se*
Hodnocení: 0
golfin

Reputace: +4

Zpět na O grafice nejen vektorové