Posouzení portfolia - fotky

Místo pro ty, kteří se rozhodují zda zkusit prodávat své fotografie / ilustrace na fotobankách a potřebují posoudit, zda jsou na to jejich práce (fotky, ilustrace) vhodné - stačí uvést odkaz na portfolio/galerii. Případně pokud potřebují vybrat z portfolia 10 nejlepších kousků pro vstupní test na Shutterstock.

Re: Posouzení portfolia - fotky

Příspěvekod Ravennka » 12. duben 2016 19:33

Jenom detail k těm "pochybným" fotkám - mi se dobře stahuje kaluž ;) Nechápu co s tím ty lidi dělají, ale dokud to kupují, tak je mi to jedno :mrgreen:
Hodnocení: 0
Ravennka

Reputace: +891

Příspěvekod hypotekyfidler.cz » 12. duben 2016 20:11

Tak tu bych si zrovna dokázal představit třeba jako ilustrační obrázek k článku o suchu či nedostatku vody v přírodě. Ale těžko jsi uvažovala způsobem: voda je strategická surovina a je jí čím dál tím míň, takže do budoucna žhavé téma, tož vyfotíme louži. Jestli dokáže někdo takto úspěšně plánovat své obrázky, tak klobouk dolů, ale moc takových nebude.
+Ravennka Hodnocení: +1
hypotekyfidler.cz

Reputace: +245

Příspěvekod Anika » 12. duben 2016 20:14

Mně to evokuje spíš silnice rozbité po zimě (nebo pořád), to je evrgreen. Prostě univerzální fotka, no. :)
+Ravennka Hodnocení: +1
Anika

Reputace: +291

Příspěvekod Neznamy » 13. duben 2016 09:17

escada007 píše:Trh je opravdu nevyzpytatelný

Podle mého názoru (a zkušeností) je to omyl, který se tu opakuje zbytečně příliš často.

hypotekyfidler.cz píše:Ale těžko jsi uvažovala způsobem: voda je strategická surovina a je jí čím dál tím míň, takže do budoucna žhavé téma, tož vyfotíme louži. Jestli dokáže někdo takto úspěšně plánovat své obrázky, tak klobouk dolů, ale moc takových nebude.

Ano, o tom to je, zjišťovat si aktuální témata plus se snažit vytipovat témata, která porostou do budoucna a ty zpracovávat.

hypotekyfidler.cz píše:Já bych osobně moc neztrácel čas s přemýšlením, na co
to budou kupci používat, protože to stejně neodhadněš

Já bych neztrácel čas focením (a úpravami) toho, co se nebude prodávat.
Neznamy

Reputace: +42

Příspěvekod Ravennka » 13. duben 2016 09:44

Neznamy píše:Já bych neztrácel čas focením (a úpravami) toho, co se nebude prodávat.

Patříš mezi ty "vizonáře", kteří to prostě umí trefit... málo z nás to umí, tak fotí od boku co nás baví, přijde nám zajímavé a podobně... ono to "trefit správné téma" se taky člověk nenaučí přes noc.
+hypotekyfidler.cz Hodnocení: +1
Ravennka

Reputace: +891

Příspěvekod Lenka » 16. duben 2016 05:49

Ravennka píše:
Neznamy píše:Já bych neztrácel čas focením (a úpravami) toho, co se nebude prodávat.

Patříš mezi ty "vizonáře", kteří to prostě umí trefit... málo z nás to umí, tak fotí od boku co nás baví, přijde nám zajímavé a podobně... ono to "trefit správné téma" se taky člověk nenaučí přes noc.

Ono jde o to, naučit se považovat za zajímavé to, co tam moc není zastoupené a přitom to sem tam někdo potřebuje. A nebo investovat do techniky a dělat mainstream nejlíp ze všech. :-D

http://www.123rf.com/photo_43199174_the ... grass.html
Slyším symfonii, ale neumím noty a nemám hlas. Vidím do jiných dimenzí, ale ruce jsou zchromlé a procesor nestíhá. Aneb kdybyste viděli to, co vidím já, tak vám z toho hrábne.
Lenka

Reputace: +277

Příspěvekod shalom3 » 16. duben 2016 10:37

To už patří přímo do kategorie "investigativní fotograf" :lol: . Takových témat fotobanky asi moc nemají.
shalom3

Reputace: +624

Příspěvekod The_DoctoR » 10. srpen 2017 00:41

Escada007: Potřeboval bych se tě na něco zeptat mimo forum, ať tu není OT. Písni až budeš mít chvilku ;-) ownage46@centrum.cz
The_DoctoR

IP: 37.48.32.1xx

Reputace: 0

Předchozí

Zpět na Posouzení fotografií a ilustrací