vektor mimo plátno a Clipping mask

O tvorbě grafiky (vektory, bitmapy, fraktály, 3D rendery) a různých grafických programech - Adobe Photoshop, Illustrator, Corel Draw

Re: vektor mimo plátno a Clipping mask

Příspěvekod geek » 22. září 2017 10:06

Nedaří se mi vyřešit problém s ořezovou maskou u EPSu. Udělám obrázek v Illustratoru, oříznu ho maskou na velikost artboardu, uložím do Ai, všechno je v pořádku, v Bridgi se zobrazuje Ai jen na velikost masky. Když ho přeuložím do epsu, tak už se mi náhled zobrazuje s bordelem mimo artboard. Nějak tohle nedokážo vyřešit. Na manuální ořezávání je to komplikované. Nevíte prosím, co s tím?
Hodnocení: 0
geek

Reputace: +2

Re: vektor mimo plátno a Clipping mask

Příspěvekod geek » 22. září 2017 11:21

geek píše:Nedaří se mi vyřešit problém s ořezovou maskou u EPSu. Udělám obrázek v Illustratoru, oříznu ho maskou na velikost artboardu, uložím do Ai, všechno je v pořádku, v Bridgi se zobrazuje Ai jen na velikost masky. Když ho přeuložím do epsu, tak už se mi náhled zobrazuje s bordelem mimo artboard. Nějak tohle nedokážo vyřešit. Na manuální ořezávání je to komplikované. Nevíte prosím, co s tím?

Tak moje blbost, používal jsem opacity mask místo clipping mask. Teď to funguje.
Hodnocení: 0
geek

Reputace: +2

Předchozí

Zpět na O grafice nejen vektorové