má pro mě cenu zkusit fotobanky?

Místo pro ty, kteří se rozhodují zda zkusit prodávat své fotografie / ilustrace na fotobankách a potřebují posoudit, zda jsou na to jejich práce (fotky, ilustrace) vhodné - stačí uvést odkaz na portfolio/galerii. Případně pokud potřebují vybrat z portfolia 10 nejlepších kousků pro vstupní test na Shutterstock.

Re: má pro mě cenu zkusit fotobanky?

Příspěvekod Neznamy » 11. leden 2018 13:26

janapechlatova píše:Nebo byste mi doporučili neztrácet tím s takovými fotografiemi čas?

Si myslím, že to je škoda dávat na mikrofotobanky. V Tvém případě bych zvažoval Offset by Shutterstock (offset.com). Neznám jej osobně, ale jen co vím, tak je to dost exkluzivní se tam dostat.
+Vero Hodnocení: +1
Neznamy

Reputace: +41

Příspěvekod Ravennka » 11. leden 2018 14:18

Ono kdyby na "obyčejné" fb dávala odpad, co by jinak smázla, tak i to se bude prodávat :lol:
Hodnocení: 0
Ravennka

Reputace: +888

Příspěvekod NaturePhoto.cz » 11. leden 2018 14:37

Pokud je čas, smysl to rozhodně má. Pro každého je ale ten smysl někde jinde.
Začal jsem s fotobankami před třemi lety a aktuálně je to pro mě prima zábava, když prokrastinuji (nechce se mi psát texty), která mi dává velmi pěkné příjmy.
Nikdy bych nevsadil pouze na fotobanky. Mám to jako jeden ze čtyř dominantních příjmů (fotobanky, workshopy, fotoobrazy, psaní). Může se to kdykoli zvrtnout...

Bohužel, pro to, aby to přinášelo pěkné výdělky, to chce u toho dost přemýšlet (forma zpracování, popisy, rytmus vkládání). V neposlední řadě je toho potřeba mít dost... U mě je trochu výhoda, že zpracovávám archiv (nyní fotky z roku 2011), toho času to tolik nežere. Aktuálně denně hodinu zpracování fotek a půl hodinky vkládání (dávám každý den 15 fotek).

Pár řádků ze začátku http://www.naturephoto.cz/blog/akce/nov ... tobankerem Nyní mám na všech fotobankách (aktuálně asi osm) dohromady skoro 30tis. fotek.
+Chalabala, +Marsan, +Pedro, +Ravennka, +Vero Hodnocení: +5
NaturePhoto.cz

Reputace: +33

Příspěvekod Chalabala » 11. leden 2018 15:12

Když to nezkusíte, nebudete vědět. Dobří mají sezónu pořád, i na fotobankách.
+Pedro Hodnocení: +1
Chalabala

Reputace: +49

Příspěvekod Martin » 14. leden 2018 10:48

Zkus POD. Jako treba Fine Art America.
Hodnocení: 0
Martin

IP: 77.48.51.1xx

Reputace: 0

Předchozí

Zpět na Posouzení fotografií a ilustrací