Jak se zlepšit v kreslení

O tvorbě grafiky (vektory, bitmapy, fraktály, 3D rendery) a různých grafických programech - Adobe Photoshop, Illustrator, Corel Draw

Jak se zlepšit v kreslení

Příspěvekod admin » 21. březen 2018 14:16

Poslední rok jsem si dal za úkol zlepšit se v kreslení, protože ač moje vektorové ilustrace se prodávají dobře, jsou to pořád ilustrace založené na skládání tvarů, občas trochu přiohnuté/upravené. Ostatně všechny je tvořím myší, to mluví asi za vše.

Takže jsem začal na sobě pracovat a trochu jsem i sepsal, co mi kdy pomohlo, případně co si myslím, že ulehčí moji cestu za lepší ilustrací. Výsledný článek je tady, třeba vám také pomůže:

http://ilustrator.cz/se-zlepsit-v-kresleni/

Ale proč píšu - není to kvůli propagaci článku. Spíše by mě zajímalo, co vám pomohlo / pomáhá a jaké jsou vaše doporučení, případně tipy na tutoriály, knížky, prostě cokoliv co pomůže. V minulosti tu bylo na toto téma několik diskuzí, tak doufám, že mi poradíte :)

Kreslení zdar!
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
admin
Site Admin

Reputace: +394

Re: Jak se zlepšit v kreslení

Příspěvekod ivusakzkrabice » 21. březen 2018 14:33

Mě teda hlavně chybí na kreslení inspirace, vždycky hodím do vyhledávání pár slov a najednou mám pocit, že všechno bylo už tolikrát namalováno, že se mi do toho vůbec nechce..
ivusakzkrabice

Reputace: +213

Příspěvekod Vero » 21. březen 2018 14:37

Já osobně mám ráda tenhle seriál: http://vizualniefekty.cz/jak-zacit-s-vf ... se-naucit/

Odvětví jiné, ale základy stejné. Jsou v něm hezky systematicky a přehledně uvedeny body, které se člověk "musí" naučit, aby se naučil kreslit, a to včetně úplných základů jako je teorie barev, skečing, perspektiva... a k nim vždy odkazy na podle mě dobré free i placené tutorialy... Podle mě využitelné nejen v rastové grafice, ale i při tvorbě vektorů a např. ta teorie barev i při úpravě fotek.

Hlavně mě tam zaujala myšlenka, že kreslení není o talentu, ale o drilu. S čímž na 100 % souhlasím :)
Vero

Reputace: +39

Příspěvekod admin » 21. březen 2018 15:05

Vero píše:Já osobně mám ráda tenhle seriál: http://vizualniefekty.cz/jak-zacit-s-vf ... se-naucit/

Odvětví jiné, ale základy stejné. Jsou v něm hezky systematicky a přehledně uvedeny body, které se člověk "musí" naučit, aby se naučil kreslit, a to včetně úplných základů jako je teorie barev, skečing, perspektiva... a k nim vždy odkazy na podle mě dobré free i placené tutorialy... Podle mě využitelné nejen v rastové grafice, ale i při tvorbě vektorů a např. ta teorie barev i při úpravě fotek.

Hlavně mě tam zaujala myšlenka, že kreslení není o talentu, ale o drilu. S čímž na 100 % souhlasím :)

Skvělé, díky za tip, přidal jsem to do zdrojů v článku, jsou tam hodně zajímavé odkazy, které budu muset ještě prostudovat.
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
admin
Site Admin

Příspěvekod admin » 21. březen 2018 15:06

ivusakzkrabice píše:Mě teda hlavně chybí na kreslení inspirace, vždycky hodím do vyhledávání pár slov a najednou mám pocit, že všechno bylo už tolikrát namalováno, že se mi do toho vůbec nechce..

Nakresleno bylo všechno možné, mě ale nejde o to nakreslit to první, ale nejlépe :) Tedy spíše naučit se to nakreslit aspoň o trochu lépe než minule. Pokud ti jde o témata co kreslit (teď nemyslím pro fotobanky, ale obecně), mrkni se do toho mého článku na denní výzvy - jsou tam konkrétní témata a je super kreslit i to co se ti nechce :)
admin
Site Admin

Příspěvekod Keiti » 21. březen 2018 19:08

Petře, ten článek je moc prima. Díky za něj. Já loni poprvé vyzkoušela Inktober. No, sice jsem nepochopila, že jsou daná nějaká témata (jako pravý anglický analfabet), takže jsem si vymýšlela vlastní, ale motivovalo mě to kreslit opravdu každý den, i když jsem měla jen maličko času. A bylo to super. Zrovna jsem si říkala, že by se mi hodil nějaký "inkduben" nebo "inkkvěten", abych se zase dala trochu do latě. Takže v Tvém článku možná najdu nějakou inspiraci :-)
Keiti

Reputace: +10

Příspěvekod admin » 21. březen 2018 22:55

Keiti píše:Petře, ten článek je moc prima. Díky za něj. Já loni poprvé vyzkoušela Inktober. No, sice jsem nepochopila, že jsou daná nějaká témata (jako pravý anglický analfabet), takže jsem si vymýšlela vlastní, ale motivovalo mě to kreslit opravdu každý den, i když jsem měla jen maličko času. A bylo to super. Zrovna jsem si říkala, že by se mi hodil nějaký "inkduben" nebo "inkkvěten", abych se zase dala trochu do latě. Takže v Tvém článku možná najdu nějakou inspiraci :-)

Díky, a je to přesně tak, hned na začátku článku odkazuji asi na 5 kreslících výzev, stačí se zapojit :)
admin
Site Admin

Zpět na O grafice nejen vektorové